Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree6Likes

tema: Seiko Spring Drive

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Tolarbo nisu uglavnom kineticki,mozda si mislio uglavnom Spring Drive (automatic navijanje bez baterije).
    Takoder takva sekundara je u Tuning fork Bulove,Omege,Titusi,par Tissota i Longinesa itd.(svi sa licencom od Bulova tuning forka).
    Nove Bulove Precisionisti i znam da je Seiko imao par novijih kvarc modela na baterije sa fluidnom sekundarom.
    Ako sam dobro shvatio uvijek je problem kod takvih satova bio da su trosili baterije puno brze nego obicni kvarc "skokoviti"satovi.

    Znam da sam vidio i jednog starog Citizen koji je isto imao fluidnu sekundaru ali ne mogu se sad sjetit na koji princip je to radilo,nekakvo elektromehanicko rjesenje je bilo u pitanju.
    Nasao-Citizen Cosmotron X8
    PS.naravno da i Seiko ima istu boljku kao i svi kvarc satovi-cesto se ne poklapa sekundara sa markerima.Mozda jesu u prosjeku malo bolji od svicaraca ali ne znacajno. (osim kod modela kod kojih se na to pazi)
    Poslednja ispravka: jole777 (16.10.2010. u 19:21)

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Da ponovim svoje mišljenje: potpuno mi je ne važno da li sekundara skače ili klizi,da li pogađa markere ili ih promašuje!
    Kvarcni mehanizmi nisu umjetnička djela(bez obzira što su pojedini stvarno dobro napravljeni)!
    Ono što mi je važno kod bilo kog sata(mehanički ili kvarcni) je da normalno radi i da nema ne dozvoljenih odstupanja(što nije slučaj sa ovim spring drive koji je @mali pirat napisao)!

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Da ponovim svoje mišljenje: potpuno mi je ne važno da li sekundara skače ili klizi,da li pogađa markere ili ih promašuje!
    Dalibore, kako tebi to nije vazno. To ipak govori puno o tome koliko sam prozvodjac drzi to sebe, i koliko se posvetio poslu koji radi. Naravno da je tacnost najvaznija, ali ima jos puno detalja o kojima treba voditi racuna. Ipak ti prizvodjaci puno naplacuju svoj rad, a nekada to ne odrade bas korektno, ili onako kako mi to ocekujemo. Ja im ovo necu oprostiti mislim na pogadjanje markera.

    Jole, Pa pricali smo pre svega o kvarcnim mehanizmima, tako da sam mislio na kinetic, jer kod njih klizi sekundara, ako se ne varam. A sto se tice preciznosti, pa meni svako kvarcni Seiko pogadja markere.

    A sto se tice spring drive mehanizma, pa to je automatski mehanizam, koji ima onaj elektronski regulator, pa onda sekuntara bukvalno klizi. Inace, i ja mislim da opis o gubitku snage kod spring drive mehanizma, koji je postavio @malipirat, ukazuje da se radi o neispravnom konkrentnom satu, i da to sigurno nije pravilo!
    Poslednja ispravka: tolarbo (17.10.2010. u 5:02)

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Moze biti da ima i kinetic modela koji imaju fuidnu sekundaru,ne bi me cudilo.No mislim da i oni iskljucivo tik-takaju.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    @tolarbo

    Nikako ne mogu reći da npr. Seiko i Omega ne prave satove kako treba!!! Slobodno neka sekundara promašuje markere-dok god radi kako je propisano! Moj (sada bratov) Seiko iz '91 radi bez greške sve ove godine i nikad se nisam požalio na njega,a sekundara konstantno fula markere!

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Ja imam tri Seika i kod svakog sekundara bije tacno u marker. A kod jednog mogu i da podesavam sekundaru tako precizno da mogu da biram gde hocu da "udara". E sada, ne moze se samo na osnovu ovog detalja reci da neko pravi lose satove, ali sto se mene tice, sigurno cu reci da ih ne pravi sa dovoljno paznje. Mnogo naplacuju svoj rad, moraju da ekstremno posveceni svim detaljima!

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Tolarbo koji model ima podesavanje sekundare?To mi zvuci zanimljivo,postaj link pa ako ima kakav lijep model i ja bi sebi jednoga.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Ja imam tri Seika i kod svakog sekundara bije tacno u marker. A kod jednog mogu i da podesavam sekundaru tako precizno da mogu da biram gde hocu da "udara".
    Pridružujem se Joletovoj želji za preciznijom informacijom
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Spring Drive

    Izvinjavam se sto vec ranije nisam odgovorio, jednostavno nisam video Jole-tovu poruku. I hvala Vladan-e na sto si me podsetio. Evo odgovora u slici i reci: Seiko 6m25 Sport 150
    Priložene slike Priložene slike Seiko Spring Drive-photo-small-.jpg  
    UlysseNardin and VLADAN P like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Citizen Eco Drive Veciti Kalendar
    By iwc in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 16:38
  2. Citizen Black IP Eco Drive
    By gorro in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.12.2009., 12:48
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.1.2009., 14:49
  4. Citizen Eco Drive Calibre 8700 navy blue dial
    By Baro in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.1.2009., 12:48

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •