Strana 29 od 41 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 281 do 290 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #281
    Novi član
    Član od
    20.5.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Hvala svima na odgovorima, ocigledno sam na pravom sam sam mestu..Neso hvala na lepim recima za moj sat. Pa bio sam siguran da cu mu obnoviti pozlatu, ali posle vasih odgovora, definitivno cu morati da razmislim sta raditi sa kucistem, posto ima saveta da se ne dira, bolje da ne zurim, a posebno da sam ne diram nista kako ne bi nesto upropastio. Mada siguran sam da ce jednog dana morati i ta pozlata i sredjivanje kucista doci na red, jer planiram da nosim ovaj sat, sto znaci da ce se habanje nastaviti..Za pocetak cu posetiti servis i promeniti kais. Plus promena stakla i mislim da ce biti sasvim solidan satic.

  2. #282
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ma sat je zaista lepa klasika, a verujem da ćeš u njemu uživati. Crvena kazaljka na njemu izgleda kao šlag na torti.

    Kada budeš išao kod časvničara, pitaj i njega za savet oko kozmetike, jer će svakako bolje videti sat uživo nego što ga mi vidimo sa tvojih fotki, ma kako da su dobre. Verujem da će ti reći slično, ali svakako da treba čuti i mišljenje profesionalca.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #283
    Novi član Avatar korisnika dan555
    Član od
    22.6.2014.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    15
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Поздрав, овај сат јe главни разлог мог придруживања вашeм сајту.
    Јeдна јe од рeтких ствари којe су ми осталe од дeдe и много ми значи.
    По сликама сe види да јe сат имао прилично тeжак живот, сав јe изубијан али свако то удубљeњe и огрeботина су као цртица о животу онога ко га јe носио па ми ни трун нe смeтају.

    Прe дeсeтак година показао сам га часовничару у Тeразијe пролазу и добио објашњeњe да јe у питању јeфтин сат састављeн од компонeната различитих произвођача па зато за њeга нeма рeзeрвних дeлова.
    Надам сe да сe и на сликама види, спирала јe пукла, практично јe нeма а и још нeки дeо из тог склопа нeдостајe или јe у квару. Стари мајстор рeчe да их практично трeба направити „од нулe“, да јe то „вeлика мајсторија“ и да јe он јeдан од рeтких сајџија у БГ који то умe да уради.
    На жалост, цeна њeговог умeћа била ми јe прeвисока па сам одустао (и још увeк сe кајeм због тога).
    Убрзо јe старог мајстора наслeдио млади па јe сат дочeкао садашњост у овом јадном стању.

    Ако јe од помоћи, на унутрашњeм дeлу спољњег поклопца нeко јe урeзао датум 9. 11. 35. (и иницијалe који ми ништа нe говорe па јe сасвим могућа да мој дeда нијe био први власник). Такођe, дeда по мајци био јe Словeнац па јe сат "живeо" у Љубљани.

    Молио бих за помоћ.
    Прво, ког мајстора у Бeограду би ми прeпоручили за ову рeстаурацију? Прeглeдао сам дeо сајта са сeрвисима и два су сe издвојила по вашим позитивним комeнтарима. Можда бистe мe могли упутити на још нeкога или помоћи у одлуци око ова два?

    Друго, да ли на основу слика можeтe да ми кажeтe нeшто о сату? Чији мeханизам, кућиштe, итд?

    Трeћe, нeмам ни најблажу прeдставу како јe кућиштe изглeдало кад јe било ново. Сјајно или са нeким брунирањeм, финишeм који му јe дао тамнији изглeд??? Да ли јe ово што сe сада види искључиво патина?

    И чeтврто, док јe за мeханизам јасно - жeлим да будe што јe могућe вишe као нов, за кућиштe, као што рeкох, жeлим да сачувам улубљeња али у којој мeри нe знам.

    Ваши савeти и мишљeња бићe ми од вeликe помоћи јeр сe у сатовe ич нe разумeм а овај ми баш много значи.

    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ps358525e1.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ps626871a5.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ps2dd64672.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...psa81fc328.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...pse8a15673.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ps966987f8.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...ps42184681.jpg
    http://i31.photobucket.com/albums/c3...pscb68b9f9.jpg
    Djordje Sugaris likes this.

  4. #284
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Mogu da preporučim časovničarsku radnju Kostić-Dojčinović. Njihova poslovnost me je oduševila, a pošto važe za jednu od najboljih časovničarskih radnji u zemlji (ako se ne varam), uveren sam da će imati i rezervne delove za ovaj mehanizam. Isto tako gajim duboku sumnju u tvrdnju tvog časnovničara da je mehanizam sastavljan od različitih delova... nije to Golf 2. Oni takodje nude usluge restauracije ali posto je tvoj čifer u vrlo solidnom stanju treba ti samo eventualna zamena stakla, koja je jeftina. Mislim da se udubljenja na satu ne čuvaju prilikom poliranja/dorade kućišta, tako da ih mozeš ostaviti kakva jesu, neka sat ima patinu
    dan555 likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #285
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    dan555 samo da iskoristim priliku da poželim dobrodošlicu na forum.
    Voleo bih da mogu nešto konkretno da kažem o samom satu ali... Javiće se fotopetar. Himmelstrider ti je dao dobru preporuku za časovničara.
    Što se tiče toga da je sat sastavljen od komponenti više proizvođača, to nije isključeno ( ukoliko je sat švajcarski ) jer je dobro poznato da su u prošlosti švajcarske kompanije bile vrlo specijalizovane te su neke proizvodile bročanike, neke kazaljke, kućišta, neke delove mehanizma itd.

  6. #286
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Restauracija vintage satova-imageuploadedbytapatalk1405514463.615601.jpg

    Nisam ga restaurirao samo me je setila ova prica sa Cortebertom na ovog starca
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  7. #287
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    Danas je u kutiju koja nosi zlosutno ime "Nesvrstani" usao jedan Seiko Lord Matic.U pitanju je 5606-6001.I evo prvih utisaka.S obzirom da je kupljen preko jednog od on line sajtova,i pored solidnih slika,jedan mali ali vazan detalj mi je promakao.A to je superlepak..! Da,da...super lepak.Jedno od omiljenih sredstava nasih casovnicara,cast izuzecima,koje resava sve probleme za koji sigurno postoji neki adekvatniji nacin resavanja,ali sto da ne,vazno je da se posao zavrsi u duhu Need for Speed-a.Sto brze,to bolje.Valjda u tome lezi strucnost i vestina,sta ja znam...Svakako nije prvi put da se srecem sa ovim magicnim sredstvom,ali za ime boga,pa zar na cifrar koji je skoro pa savrseno ocuvan,sem oznake Seiko koja se izgubila u vremenu i prostoru...:/ No,avaj...videcemo sta ce moci da se uradi.Trenutno je u fazi izrade masina za stampanje cifrara,pa ko zna,mozda mi prepukne i skoro svi iole problematicni u smislu izgleda cifara,posebno iz kutije "nesvrstani" padnu pod draz silikonskog ostiskivaca... Evo par slicica novajlije...

    Restauracija vintage satova-dsc_0116.jpgRestauracija vintage satova-dsc_0117.jpgRestauracija vintage satova-dsc_0118.jpgRestauracija vintage satova-dsc_0119.jpgRestauracija vintage satova-dsc_0120.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (18.7.2014. u 16:58)

  8. #288
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.870
    Lajkovi
    16463
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    jel mu prebacuje datum na prvom koljenu? to ti je rak rana tih mehanizama (koji su inače odlični! hack, ručno navijanje, 23 rubina, regulacija nemirnice preko zupčanika, potpuno novi inovativni sistem integracije automatskog navijanja u mehanizam..pazi, to su 60-e, sat je japanac niže klase a mehnaizam spada u thin klasu..odlično. jedino : mehanizma za brzo prebacivanje ima dva zupca od plastike...koja naravno s vremenom istrune.) ja sam ih vidio već desetak i zamalo kupio ali niti na jednom ne prebacuje datum. prebacuje normalno poslije ponoći al na prvo koljeno ni mrdaus. lud sam...
    Djordje Sugaris likes this.

  9. #289
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Revitalizacija vrsnjaka

    Preturanjem po starim porodicnim stvarima pronadjoh " vrsnjaka " . Sat je stajao preko deset godina. Trenutno je zakucao posle navijanja. Pao je plan da se proba sto bolje obnoviti.
    Danas je odnesen kod casovnicara. Mehanizam je ostavljen da se ocisti i podmaze.
    Kuciste sata sam polirao pokusavajuci da sto vise uklonim razne ogrebotine.
    Slike pre poliranja i posle.
    Kuciste nosim na hromiranje. Prvo da se proceni da li jos treba polirati ili ne.
    Priložene slike Priložene slike Restauracija vintage satova-img_0871.jpg   Restauracija vintage satova-img_0868.jpg   Restauracija vintage satova-img_0869-001.jpg   Restauracija vintage satova-img_0870.jpg   Restauracija vintage satova-img_0930.jpg   Restauracija vintage satova-img_0934.jpg   Restauracija vintage satova-img_0936.jpg  
    Djordje Sugaris and Bluesky like this.

  10. #290
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Revitalizacija vrsnjaka

    Pohvalno, zanimljiv je taj znak sa zastavicama.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •