Strana 28 od 41 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 280 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #271
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Big like!!! Odlično si ga ispolirao, tj. uglancao! Baš mi se sviđa što imaš toliku volju da sređuješ/podmlađuješ satove, i to radiš veoma profesionalno. Samo tako nastavi!

    BTW Samo ti tako nabavljaj alat, na kraju ćeš moći da pokreneš sopstvenu manufakturu satova!

  2. #272
    Mlađi član Avatar korisnika Dulan_88
    Član od
    2.10.2010.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    92
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Hvala Srdjane... Pored neizmerne ljubavi prema satovima,pocev od novih koje ponosno nosim i divim im se,posebnu ljubav gajim prema starim satovima.A specijalno mi je zadovoljstvo da ih sredjujem,odnosno vracam im stari sjaj za nadolazeca vremena... Cini mi se da bi izrada svog sopstvenog sata bili pomerena za korak napred nabavkom ili izradom masine za stampanje cifrara.Pa shodno tome,kako je krenulo,nije iskljuceno da do toga dodje.Vazno,do tad,vintage masine ce uvek imati posebno mesto i nabavkom te masine,imali bi svakako prioritet... Idem za par dana kuci pa cu popricati sa jednim majstorom u vezi toga,videcemo sta ce reci za moj nacrt koji sam vec izradio...

  3. #273
    Novi član
    Član od
    20.5.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Pozdrav svim clanovima foruma. Posto sam nov na forumu, unapred se izvinjavam ukoliko nesto nisam uradio kako treba, postavio temu na pogresnom podforumu i sl. Slucajno sam naisao na Vas forum, dok sam trazio informacije o jednom satu koji posedujem. moram priznati veoma ste me zainteresovali sa satove, naucio sam dosta stvari o satovima, o kojima ranije nisam mnogo razmisljao.
    Sat koji imam i zelim da restauriram je marke Cortebert, kupljen je 70. godine u Puli i pripadao je mom dedi, tako da za taj sat znam prakticno od svog rodjenja. Deda je redovno nosio sat, sto se i vidi po tragovima na samom satu, tako da predpostavljam da ima dosta posla na njemu da se uradi, medjutim mislim da nece biti prevelik problem ga sredim. Zeleo bi da ga vratim u prvobitno stanje. Napisao sam vec da je sat sve ove godine nosen, osim tokom poslednje dve godine, kada je stajao u staroj dedinoj kuci u Hrvatskoj, tako da sam ga nedavno doneo. Nisam nikakav strucnjak, ali mislim da su svi delovi na satu originalni. Sat inace lepo radi i tacan je. Primetio sam da ovde ima ljudi koji se razumeju u ovu marku, ali i onih koji se razumeju u restauraciju, pa se nadam da mogu dobiti neke informacije u vezi toga.
    Ne znam koji je model ovaj sat, na poledjini pise: "swiss made stainless steel antimagnetic 34 416 - 2002".
    Moja predpostavka je da je kuciste pozlaceno i da bi trebalo skinuti ovu izlizanu pozlatu i staviti novu. Na kucistu izmedju lugova ima oznaka REF 3850 ili je 2850, ne mogu bas da razaznam prvu cifru, ne znam sta bi to trebalo da predstavlja?
    Nemam fotografiju mehanizma, jer ne znam uopste kako se otvara kuciste, pokusacu i to da ustanovim. Na brojcaniku ima jedna crtica izmedju 10 i 11, nadam se da bi mogla nekako da se "ispegla". Naravno, trba promeniti i kais.
    Inace kopcu na kaisu sam ispolirao i prilicno sam zadovoljan, negde na forumu sam procitao da to moze da se uradi grubljom stranom sundjera za pranje sudova, pa sam tako i uradio, posle toga sam je polirao nekom krpom. Mada moze to i bolje. E sad, ne znam koliko bi bilo uputno da istu tehniku primenim i na kucistu, tj. da tom zelenom stranom sundjera skinem pozlatu i tako bar malo ispoliram kuciste (koje ima dosta sitnih tackica)?
    Nadam se da nisam preterao sa opisom (mogao bi ja jos da pisem).
    Toliko za moje prvo javljanje, nadam se da ce se naci neko sa malo ili mnogo vise iskustva sa satovima od mene, da mi kaze nesto blize o satu i kako bi on uradio rekonstrukciju..
    Priložene slike Priložene slike Restauracija vintage satova-photo-1-2-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-2-1-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-3-1-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-4-2-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-5-2-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-5-1-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-1-1-.jpg   Restauracija vintage satova-photo-2-2-.jpg  
    Poslednja ispravka: RUS (21.5.2014. u 17:41) Razlog: Premesteno u odgovarajucu temu
    Bluesky likes this.

  4. #274
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Lep je i da se ja pitam ne bi ništa dirao. Šteta je.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #275
    Član
    Član od
    30.4.2011.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    141
    Lajkovi
    685
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    servis i podmazivanje obavezno........

  6. #276
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Georgius dobro došao na forum.
    Zalenom stranom sunđera ne možeš polirati čelik. Možeš samo matirati i tu treba biti pažljiv i prvo probati na nekom nebitnom satu ili narukvici. Kod tebe je pozlata tako da bih, da sam na tvom mestu, tu priču sa sunđerom zaboravio. Mogao bi probati sa purol pastom ( ima ih u svakoj farbari ) na kopči pa ako ide onda malo ispolirati i kućište.
    Vidim da si iz NS tako da bih ti od časovničara preporučio Simovića ( kod Merkatora mu je servis- vidi u rubrici servisi ). Radi kvalitetno i brzo. Kod njega možeš uraditi servis i zamenu pleksija ( stakla ) koje je koliko vidim naprslo a ima i velik izbor kaiševa.
    Što se tiče brojčanika, ako ima neko oštećenje to se ne popravlja ( moguće je ceo brojčanik prefarbati, malo ko to radi i gubi se orginalnost a i pitanje je koliko to košta ). Kod tvog sata se to oštećenje i ne primeti toliko.
    Ponovno pozlaćivanje kućišta mogu ti uraditi ovde Cinkovanje, Bubnjevi, srafovska roba, zastita metala, kalajisanje, reparacija, pozlata krstova, crkva, putiri, graviranje, ecovanje, niklovanje, Srebro , Zlato... ( hvala Neši na linku ). Ima još ljudi koji to rade.

  7. #277
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Slazem se sa Zmajem.

  8. #278
    Novi član
    Član od
    20.5.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Uuu.. hvala ljudi! Odusevljen sam tako brzim odgovorima. sad ste me bacili u dilemu ( zmaj ii zare ), ali nekako mislim da bi bio lepsi da se sredi. Jeste da je u ok stanju, ali bas bi bio zadovoljan da mu vratim stari saj. Sto kaze molnja servis i podmazivanje obavezno, ko zna kad je zadnji put bio na servisu. Skydrummer hvala na savetima, najverovatnije cu posetiti gosp. Simovica ( vidim da ga svi ovde hvale ), a sto se tice brojcanika dobar je i ovako, mozda samo da se ocisti, a ta ogrebotina mi ne smeta. Dakle, plan je sledeci, trebalo bi zameniti stako, ili da se ovo nekako ispolira ako nema drugo, zameniti kais, uraditi servis i podmazivanje i pozlatu. Hvala svima na savetima. Umalo da zaboravim, da li neko mozda zna o kom tacno modelu je rec?, mada je to manje vazno.. Javljam se sa rezultatima, cim nesto uradim. Iskreno, mogu reci da sam posle citanja ovog foruma zarazen virusom koji bi me mogao naterati na potragu za starim satovima, a i novim.

  9. #279
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    ja ne bih radio pozlatu uopste na tom satu

    kupio bih novi kais i ovo bi moralo da ide na kompletno ciscenje i podmazivanje

    cifer je savrsen, vintage satovi ne treba da se sijaju

  10. #280
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Georgius, može se desiti da brojčanik nađeš ukoliko kupiš isti takav sat za delove, a corteberta kod nas ima. Možda se nešto može naći na Limundu, ili kod nekog starijeg časovničara. ne znam da ti kažem model, jer Cortebert je pravio velike serije, ali mislim da je tvoj sat veoma lep i da bi svakako vredelo vratiti mu stari sjaj.
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •