Strana 29 od 260 PrvaPrva ... 192526272829303132333979129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 281 do 290 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #281
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    R91
    Zavisi od uzroka takvog kvara.
    Odgovor ti može dati jedino časovničar koji će sat otvoriti.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #282
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    magljenje je znak vlage u satu a to može dalje svašta uzrokovati tak da bez otvaranja se nebude niša znalo
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #283
    Novi član
    Član od
    28.9.2013.
    Lokacija
    Paracin
    Poruke
    9
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Unhappy Problem sa novim SEIKOM

    Dobar dan.
    O čemu se zapravo radi. Kupio sam nov Seiko 5 Automatic SNX993K iz SENSE radnje sat mi je stigao i fenomenalan je.
    Ali sta se zapravo dogadja. Moj sat je glup on misli da je podne ponoc a ponoc podne. Umesto da u ponoc okrene dan i datum, on okrece dan i datum na podne...Neznam o cemu se radi ...
    I mesa dane ima:
    Mon
    Lun
    Tue
    Mar
    Wed
    Mie
    Thu
    Jue
    Fri
    Vie
    Sat
    Sab
    Sun
    Dom
    Umesto da ima sedam dana u nedelji moj sat ima 14 dana u nedelji i menja ih i mesa ih nekontrolisano nit znam koj dan nit znam koj datum ali zato uvek znam u sekundu koliko je sati...
    A to me jako nervira i pode me u oči...pa ako neko ima neki savet sta da uradim neka mi javi.
    Nisam bas za to da ga otvaram rasturam itd. jer je sat nov nikad otvoren... ali ako bas mora onda jbg... :/
    Samo da napomenem da sam imao pre godinu dana isti taj model sata koji sam nazalost izgubio ali on je imao samo 7 dana u nedelji i nije nikada imao problema tog tipa. A ovaj sad isti model ima duplo vise dana i na podne menja datum a u ponoc zamislja da je podne...
    bobbydigital likes this.

  4. #284
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Hm tvoj Sat ima duplu Dan sajbu kao i kod puno drugih modela , namesti lepo vreme da prebaci Dan u ponoc i od onda posmatraj ako opet prebaci u podne znaci da je Problem u mjenjajucem tocku ispod cifera i za to ne Treba da se raskopava Celli Sat nego samo kazaljke i cifer da se izvadi a posto je Sat pdo garancijom vrati im da ga srede , izvinjavam se ako nisam jasan Ali neke stvari bas neznam lepo da Kazem na nasem jeziku
    somy likes this.

  5. #285
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Tvoj sat je sasvim u redu.
    Kao prvo ima 14dana na dva jezika, videces da u gore navedenom rasporedu 1,3,5,7..13 dan pise na engleskom, a 2,4,6...14 pise na Nemackom. Ukoliko ga jednom namestis na ENG, on ce prikazivati sve na Engleskom, znaci preskakace ove na Nemackom u 12h, treba mu nekoliko minuta da sa npr. mon prebaci na tue, pri cemu ce preskociti ponedeljak na Nemackom. Pametan satic.

    E sad ide druga stvar u vezi trenutka kada moras podesiti sat. Posto ja nisam umeo kao i ti da resim ovaj problem(a nije problem), pomogli su mi clanovi foruma. Evo kako ces u ovom trenutku dok ja pisem namestiti datum, sad je 5 sati popodne, nedelja 17ti.
    Namestices na satu subota na engleskom(sat) i 16ti datum, to namestas klasicno, kao i do sada .
    Sad ces MANUELNO podesiti 17datum i dan nedelja na sledeci nacin: okreces kljucom kazaljke unapred, okretaces dok ti dan i datum ne premesti na SUN 17ti. Prebacice ti u 12 sati. Onda ces nastaviti da okreces kazaljeke JOS 12 SATI, STO BI U PREVODU ZNACILO DA SI STIGAO DANAS DO PODNE, NASTAVICES DA OKRECES KAZALJEK DO TACNOG VREMENA, UKOLIKO OVO BUDES RADIO VECERAS U 20:00H OKRETACES KAZALJKE DO 8H NA SATU, TJ PODESICES TACNO VREME. Vratices krunicu u leziste. Podesio si datum.

    Nakon ovoga, Veceras u 12h ce ti prebaciti na MON 18, i pri tom ce mu trebati nekoliko minuta da preskoci dom na Nemackom.

    Da rezimiram, jedino ces na ovaj manuelni nacin podesiti da ti sat prebacuje datum u 12h u noci. Ukoliko odmah namestis na krunici datum i dan, prebacivace ti u podne. Nadam se da sam bio jasan kako ovo radis i zasto tako mora, ako ne skontas pusti mi broj u inbox da te zovnem i objasnim. pozz

    Samo da se ispravim, drugi prikaz je na Spanskom ne na Nemackom.
    Poslednja ispravka: bezbi (17.11.2013. u 16:10)
    zoran funduk, somy and mimamimic like this.

  6. #286
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Tvoj sat nema 14 dana u nedelji, vec naravno da ima 7, ali ima dvojezicni prikaz, na engleskom i spanskom.

    Dan i datum ti menja u podne, zato sto si ga ti tako podesio. Okreci vreme rucno, a ne preko brze promene, podesi ga ponovo i sve ce biti u redu.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #287
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Meni je to najlakse ovako, namjestis na datum od juce i onda okreces kazaljke kad datum pocne da se mijenja to je ponoc, nakon toga kada mala kazaljka dodje jos jednom do 12 to je podne i onda namjesti vrijeme, tako da ti najjednostavnije objasnim. Meni je na Seiku takodje dvojezicni prikaz ali tek oko 4 ujutro prebaci dan na engleski do tada mi je na japanskom
    bezbi likes this.

  8. #288
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7590
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Na J.Springs-u prebaci izmedju dvanaest i jedan.


  9. #289
    Novi član
    Član od
    28.9.2013.
    Lokacija
    Paracin
    Poruke
    9
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa novim SEIKOM

    Hvala svima na odgovorima.
    Ja sam tek danas stigao da udjem na forum... :/
    Hvala vam jer ste mi zaista pomogli moj sat više nije glup postao je pametan zna samo Engleske dane da menja i naučio je kad je podne a kad ponoć ...
    Uradio sam ono što mi je rekao Bezbi, i pomoglo mi je da ''naštelujem sat'' odnosno namestim dan i noc...
    Hvala svima od srca koji su se našli da daju savet pri rešavanju mog malog i smešnog problemčića!
    Za par dana kad se budem dokopao digitalnog fotoaparata i malo lobodnog vremena postavljam slike u odgovarajucu temu... (ne mogu da se setim sada napamet imena teme, ali ću je pronaći)...
    Srdačan pozdrav!!
    marko14, VLADAN P and somy like this.

  10. #290
    Novi član Avatar korisnika iVlada
    Član od
    1.11.2013.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega - dzepna

    Poz svima! Evo, da se i ja prikljucim temi.
    Imam dzepni sat Omega iz 1930ih godina. Sat je bio pradedin i bilo bi mi drago ako bih mogao da ga popravim.
    Treba da se stave nove kazaljke, da se malo ocisti cifer, i stavi novo staklo, posto ovo koje je na njemu, nalepljeno je kao nogama. Cak, ne znam ni ko ga je ovako zalepio. Uglavnom, to verujem da i nije veliki problem, vec mislim da je veci problem mehanizam. Sat stoji 40 i kusur godina i treba mu sigurno servis. Opruga mu je sva izuvijana..tako da mislim da svakako treba i ti neki delovi mehanizma da se kupe/nabave. Ne znam kolika je sve to komplikacija i da li je uopste moguce popraviti ga.
    Uz sve ovo, kacim i fotke, pa zelim da cujem misljenja pre nego sto ga odnesem u sevis. Interesuje me koliko bi kostala popravka ovakvog sata i sta mi je ciniti?
    Pitajte časovničara-photo-1.jpgPitajte časovničara-photo-2.jpgPitajte časovničara-photo-3.jpg

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •