Strana 255 od 260 PrvaPrva ... 155205245251252253254255256257258259 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.541 do 2.550 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2541
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Libero kaže: Pregled poruke
    Nedavno sam gledao neke Citizene Eco Drive pa me zainteresovala priča oko Eco Drive
    Mislim da sam našao na Citizen sajtu da ta baterija bi trebalo i posle 20 godina da ima kapacitet bar 80%
    A preskakanje je kažu indikacija nedovoljne napunjenosti.
    E sad, da li su to samo tvrdnje u prospektima a realno niko ne preuzima odgovornost i garanciju za npr. ovaj slučaj gde posle 6 godina mora da se menja baterija, što je samo malo više od običnog kvarca sa dobrom baterijom.

    https://support.citizenwatch.com/hc/...-is-Eco-Drive-
    smela tvrdnja "The ultimate convenience - no battery to replace ever!"

    Na osnovu tvog iskustva, sad već razmišljam da li uzeti neki EcoDrive
    Citizen eco drive satovi su odlični . Moźda se nekad desi da neko kupi sat,koji je negde na lageru dugo stajao u mraku pre prodaje,pa mu je zato brże stradala baterije nego što bi trebalo.
    Po nekim tekstovima na netu ta baterija bi trebala da traje 15-20 godina,čak sam naišao na podatak i 25 god,ali mislim da je to moźda slučaj u nekim jačim modelima ,gde su możda malo kvalitetnije baterije ugradili kao nor. u Nighthawk,a kod ovih jeftinijih bi trebalo u praksi da traje oko 7 godina,što je opet isplativo.
    Imao sam ih nekoliko do sada i nikada,ali baš nikada nisam imao ni jedan problem sa njima. Odlični su to satovi za male pare.
    bokanegra and Libero like this.
    Omega rules !!!

  2. #2542
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat vatovec kaže: Pregled poruke
    Poštovane kolege,

    Imam sličan problem sa Seiko solarnim dajverom, do relativno skoro sat je super radio. Drzim ga u kutiji za satove koja je pored prozora ali je od skoro počeo da staje.
    Drzim ga preko dana direktno na suncu ali ujutru ( mada nekada i ne) sat stoji.
    Dve stvari su mi čudne, sekundara ne preskače da bi upozorila da je baterija skoro prazna, bar nisam primetio, i druga stvar i ako stoji kada ga uzmem odšrafim krunicu i izvučem je da namestim datum sat proradi i nastavi da radi kao da nije stajao.

    Da li neko ima neku ideju šta mu je?
    Sat je kupljen nov u aprilu ili tako nešto 2020e godine.


    Sent from my EVR-N29 using Tapatalk
    Imao sam i Seiko solar,a i sad imam jedan,takođe nemam ama baš nikakakvih problema sa njim.
    Omega rules !!!

  3. #2543
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat vatovec kaže: Pregled poruke
    Poštovane kolege,

    Imam sličan problem sa Seiko solarnim dajverom, do relativno skoro sat je super radio. Drzim ga u kutiji za satove koja je pored prozora ali je od skoro počeo da staje.
    Drzim ga preko dana direktno na suncu ali ujutru ( mada nekada i ne) sat stoji.
    Dve stvari su mi čudne, sekundara ne preskače da bi upozorila da je baterija skoro prazna, bar nisam primetio, i druga stvar i ako stoji kada ga uzmem odšrafim krunicu i izvučem je da namestim datum sat proradi i nastavi da radi kao da nije stajao.

    Da li neko ima neku ideju šta mu je?
    Sat je kupljen nov u aprilu ili tako nešto 2020e godine.


    Sent from my EVR-N29 using Tapatalk
    Postoji kod Seiko kinetik satova tzv. auto relay sistem,pisao sam o tome,imam takav sat,a ovde mi kod tvog liči na to,mada tvoj je solarni ,nije kinetik,tako da bi najbolje bilo odneti sat kod časovničara da ga malo testira i posmatra u radu o čemu se zapravo radi.
    bokanegra and vatovec like this.
    Omega rules !!!

  4. #2544
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat vatovec kaže: Pregled poruke
    Poštovane kolege,

    Imam sličan problem sa Seiko solarnim dajverom, do relativno skoro sat je super radio. Drzim ga u kutiji za satove koja je pored prozora ali je od skoro počeo da staje.
    Drzim ga preko dana direktno na suncu ali ujutru ( mada nekada i ne) sat stoji.
    Dve stvari su mi čudne, sekundara ne preskače da bi upozorila da je baterija skoro prazna, bar nisam primetio, i druga stvar i ako stoji kada ga uzmem odšrafim krunicu i izvučem je da namestim datum sat proradi i nastavi da radi kao da nije stajao.

    Da li neko ima neku ideju šta mu je?
    Sat je kupljen nov u aprilu ili tako nešto 2020e godine.


    Sent from my EVR-N29 using Tapatalk
    Verovatno je reč o sledećem-

    Bazirano na iskustvu sa mojim Casio GW 3000.Radi uštede energije, kada se sat ne pomera duže vreme ( recimo stoji u kutiji 10-12h ) automatski se prebaci u mod spavanja. Kazaljke prestaju sa radom ...vreme staje
    Uzimanjem sata u ruku ,mrdanjem ,a posebno aktivacijom bilo kog tastera,u tvom slučaju krunice, sat se budi , automatski dovodi kazaljke do tačnog vremena i nastavlja sa normalnim radom.

    Naravno,sve ovo važi uz preduslov da sam dobro shvatio tvoju rečenicu ''sat proradi i nastavi da radi kao da nije stajao'' .
    Poslednja ispravka: VLADAN P (19.8.2022. u 22:43)
    BucaJr., Milos G. and vatovec like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #2545
    Stariji član Avatar korisnika vatovec
    Član od
    2.10.2021.
    Poruke
    510
    Lajkovi
    4981
    Reputacioni uticaj
    5

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Verovatno je reč o sledećem-

    Bazirano na iskustvu sa mojim Casio GW 3000.Radi uštede energije, kada se sat ne pomera duže vreme ( recimo stoji u kutiji 10-12h ) automatski se prebaci u mod spavanja. Kazaljke prestaju sa radom ...vreme staje
    Uzimanjem sata u ruku ,mrdanjem ,a posebno aktivacijom bilo kog tastera,u tvom slučaju krunice, sat se budi , automatski dovodi kazaljke do tačnog vremena i nastavlja sa normalnim radom.

    Naravno,sve ovo važi uz preduslov da sam dobro shvatio tvoju rečenicu ''sat proradi i nastavi da radi kao da nije stajao'' .
    Kada ga uzmem ne mrda ali kako osvrnem krucinu i izvučem je proradi e sada ne namesti vreme kao da nije stajao tj nastavi tamo gde je stajo.
    Čudna stvar, od kako sam ovo napisao na forumu prestao je da to radi tj počeo normalno da šljaka

    Još malo ću da pratim sat pa krajem nedelje verovatno kod sajdžije

    Sent from my EVR-N29 using Tapatalk

  6. #2546
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ponovo se javljam u vezi problematike sa Eco - drive satom. Sat sam nekoliko puta ostavljao na suncu tokom celog dana i radio je dobro. Evo primera od pre par dana. Sat sam u subotu 12.11. ostavio na suncu u periodu od oko 11h do 16h popodne i sat je radio normalno do danas. Ujutru primetim da sekundara ponovo ,,preskače'' po dva polja, što znači da je baterija nedovoljno napunjena. S obzirom da je sat nedavno bio na suncu a i u poslednje vreme ga počesto izlažem suncu, nemoguće da je nedovoljno bio na suncu, već bih rekao da je baterija otkazala.
    Molim za Vaša mišljenja na ovo što sam napisao. Mislite li da je baterija otkazala i da je vreme za zamenu? Ujedno Vas i molim da mi preporučite časovničara za zamenu baterije. Sa juga Srbije sam i morao bih ga slati u Beograd, samo me interesuje gde??
    Veliki pozdrav za sve forumaše..
    eee likes this.

  7. #2547
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Možda je i vreme za zamenu baterije, ali, da li si video ovo sa linka?

    Znam da se pominje da sat treba ostaviti 4-5 dana na suncu (da kažeš 40h punjenja na dnevnom svetlu) da bi se baterija skroz napunila. Ti si ga ostavio 4h, to je baš malo po ovome ispod.

    E sad, za menjanje, ne znam šta da ti kažem. Nemam nikakva iskustva pa bih predložio ovlašćeni. Nadam se da će se javiti neko sa boljom informacijom

    https://www.citizenwatch.com/us/en/e...0full%20charge

    General charging requirements for basic analog Eco-Drive timepieces:

    Outdoors on a sunny day (100,000 illuminance/lux): 2 minutes for 1 day use; 11 hours to full charge

    Outdoors on a cloudy day (10,000 illuminance/lux): 12 minutes for 1 day use; 40 hours to full charge



    Moje jedino iskustvo je solarni g shock. Stigao mi pred zimu, baterija na low. Za dan je ušao u medium ali za high je bio preko nedelju dana u prozoru po ovakvom vremenu.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (16.11.2022. u 11:47)

  8. #2548
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    383
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Hvala kolega eee.
    Ja sam se vodio ovim što sam pronašao na interenetu u vidu uputstva za meh. E670 koji moj sat poseduje.
    Po tom uputstvu piše nekih 9h na suncu da je dovolljno. Ja sam se trudio da uglavnom bude na suncu i samo sam gledao kad je sunčan dan i tad sam ga izlagao suncu. Probaću da ga ostavim kao što si mi rekao nekoliko dana, pa ću videti kako se ponaša..
    Pitajte časovničara-untitled.jpg
    eee likes this.

  9. #2549
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Javi rezultat. A možda se neko u međuvremenu javi i za konkretniju preporuku za časovničara.

    Ako se odlučiš za ovlašćenog, njima je servis u Novom Sadu, čini mi se

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  10. #2550
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Nisam siguran da li je ovdje mjesto za ovo pitanje ako sam promašio temu izvinjavam se.
    Treba da servisiram sat sa selita SW200 ( 2824 ) mehanizmom.
    koliko se kreću servisi ovog mehanizma - otprilike.
    Sat je star 3,5 godina i primjetio sam da rezerva snage se smanjila i da pri slabijoj navijenosti mnogo vise odstupa.
    Da li to znaci da je opruga oslabila ili je samo potreban servis.
    Takodjer interesuje me da li ulazi mijenjanje opruge u servis ili samo ako je u lošem stanju.
    Unaprijed zahvalan na odgovoru.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •