Strana 245 od 260 PrvaPrva ... 145195235241242243244245246247248249255 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.441 do 2.450 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2441
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13193
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Evropsko i Američko tržište je bilo 2018 i 2019 godine preplavljeno SKX modelima, koji su dolazili iz Seikovog pogona u Maleziji.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (12.3.2021. u 16:07)

  2. #2442
    Novi član
    Član od
    19.3.2021.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav, od mog oca (ex jna pilot) sam dobila za uspomenu Tag Heuer 1550sg. Sat je u dosta dobrom stanjui funkcionalan je, ali je nekada ranije imao problem sa sekundarom hronometra. Tada je časovničar umesto originalne, postavio zamensku (koja potpuno odudara od fizionomije sata) i iz nekog razloga (valjda u vezi sa tom zamenom kazaljke) fiksirao rotirajući prsten. Ono što mene zanima je da li neko ima saznanje o tome da li se sat može vratiti u prvobitno stanje (na ebay povremeno se pojave kazaljke za oko 80-90e)? Čini mi se da je manji problem naći originalnu kazaljku, ali me brine taj fiksirani rotirajući prsten - ne znam šta je urađeno (otac je stariji čovek i ne seća se tih detalja). Mnogo bi mi značio neki savet i možda konkretan servis gde bih mogla odneti sat. Hvala unapred
    Pitajte časovničara-2021-03-19-00.53.35.jpg
    eee, Zagor and bokanegra like this.

  3. #2443
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Rotirajući prsten ili bezel je možda samo zapekao od nekorišćenja, zna da se nakupi prljavštine, ali svakako treba časovničar da pogleda. Nema dodirnih tačaka sa sekundarom.

    Što se časovničara tiče ima ih nekoliko koji se stalno pominju na forumu -Srba Mihajlović, Kostić-Dojčinović, Bojović u bg, Damir Simović u ns. E sad, da li rade Heuer, moraš ih pozvati. Možda se i javi neko od kolega da boljim informacijama.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  4. #2444
    Novi član
    Član od
    14.6.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    @Haifisch23 Mislis da se sporije navija zato sto je iz pogona u Maleziji?
    Poslednja ispravka: MrDrum (19.3.2021. u 16:07)

  5. #2445
    Novi član
    Član od
    19.3.2021.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Rotirajući prsten ili bezel je možda samo zapekao od nekorišćenja, zna da se nakupi prljavštine, ali svakako treba časovničar da pogleda. Nema dodirnih tačaka sa sekundarom.

    Što se časovničara tiče ima ih nekoliko koji se stalno pominju na forumu -Srba Mihajlović, Kostić-Dojčinović, Bojović u bg, Damir Simović u ns. E sad, da li rade Heuer, moraš ih pozvati. Možda se i javi neko od kolega da boljim informacijama.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Hvala puno...

  6. #2446
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13193
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ne, to nema veza sa time odakle dolazi, nego sa načinom proizvodnje. A on je svuda bio jednak. Nekolicina 7S26 kalibara se proizvodila u Japanu i to u početku 1996 godine a ogromna masa u Singapuru i Maleziji. Način proizvodnje, koje je u potpunosti automatizovan, koji je potpuno istovetan sa onim u produkciji jefitinih kvarčnih mehanizama, bez prisutnosti čovečje ruke u malom procentu primera donosi određene devijacije, koje se manifestuju najviše na polju preciznosti, koja od serije do serije može prilično varirati a može doći i do manjih razlika prilikom performansa rezerve rada.

    Mislim, da u tvom slučaju nije ništa posebno problematično. Zvanična specifikacija 7S26 je 41 sati rezerve rada u punoj navijenosti. Jedan ti bez problema premašuje za 10 %, dok drugi za 10 % zaostaje. Ali ako pretežno radiš za računarom, onda ne možeš dostići stanje pune navijenosti. I sam navodiš, da prilikom više kretanja onda i drugi dostiže 45 sati. Sve je to u granicama zvaničnih specifikacija a razlike sa takvim načinom proizvodnje će uvek postojati.


    Citat MrDrum kaže: Pregled poruke
    @Haifisch23 Mislis da se sporije navija zato sto je iz pogona u Maleziji?
    bokanegra likes this.

  7. #2447
    Novi član
    Član od
    14.6.2019.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ne, to nema veza sa time odakle dolazi, nego sa načinom proizvodnje. A on je svuda bio jednak. Nekolicina 7S26 kalibara se proizvodila u Japanu i to u početku 1996 godine a ogromna masa u Singapuru i Maleziji. Način proizvodnje, koje je u potpunosti automatizovan, koji je potpuno istovetan sa onim u produkciji jefitinih kvarčnih mehanizama, bez prisutnosti čovečje ruke u malom procentu primera donosi određene devijacije, koje se manifestuju najviše na polju preciznosti, koja od serije do serije može prilično varirati a može doći i do manjih razlika prilikom performansa rezerve rada.

    Mislim, da u tvom slučaju nije ništa posebno problematično. Zvanična specifikacija 7S26 je 41 sati rezerve rada u punoj navijenosti. Jedan ti bez problema premašuje za 10 %, dok drugi za 10 % zaostaje. Ali ako pretežno radiš za računarom, onda ne možeš dostići stanje pune navijenosti. I sam navodiš, da prilikom više kretanja onda i drugi dostiže 45 sati. Sve je to u granicama zvaničnih specifikacija a razlike sa takvim načinom proizvodnje će uvek postojati.
    Hvala puno na iscrpnom odgovoru. To su negde bila i moja razmisljanja, htedoh samo da proverim

  8. #2448
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Par pitanja, na koje je mozda vec i bilo ranije odgovora ali ne uspevam da ih pronadjem. Naime- Zbog cega se u pojedinim radnjama moze videti da su satovi sa automatskim/mehanickim mehanizmom ostavljeni sa krunicom koja je na hacking poziciji? Da li onda i mi trebamo tako da ih cuvamo kod kuce kada ih ne nosimo? Ja ne vidim nikakvu prednost osim sto ce prasina lakse da se nakupi unutra. Za kvarcne mehanizme mi je i donekle jasno, stedi se baterija, ali za automatike nikako ne razumem... Nije valjda da im "stede" navijanje? Siguran sam da ima nekog logicnog objasnjenja...

  9. #2449
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Par pitanja, na koje je mozda vec i bilo ranije odgovora ali ne uspevam da ih pronadjem. Naime- Zbog cega se u pojedinim radnjama moze videti da su satovi sa automatskim/mehanickim mehanizmom ostavljeni sa krunicom koja je na hacking poziciji? Da li onda i mi trebamo tako da ih cuvamo kod kuce kada ih ne nosimo? Ja ne vidim nikakvu prednost osim sto ce prasina lakse da se nakupi unutra. Za kvarcne mehanizme mi je i donekle jasno, stedi se baterija, ali za automatike nikako ne razumem... Nije valjda da im "stede" navijanje? Siguran sam da ima nekog logicnog objasnjenja...
    Jedino objasnjenje vidim sto im štede navijanje, verovatno im je zgodno davprilikom pokazivanja sat odmah krene da radi...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Waldi likes this.

  10. #2450
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat djolemag kaže: Pregled poruke
    Jedino objasnjenje vidim sto im štede navijanje, verovatno im je zgodno davprilikom pokazivanja sat odmah krene da radi...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    To i meni pada na pamet, mada mi je cudno da se rizikuje sa ulaskom prasine... Kada je sa uvucenom/usrafljenom krunicom dovoljno svega 5 sekundi protresti sat, i on ce poceti da radi sasvim dovoljno da bi se nekome pokazalo.
    djolemag likes this.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •