Strana 185 od 260 PrvaPrva ... 85135175181182183184185186187188189195235 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.841 do 1.850 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1841
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    za No42:
    ja mislim da kod amfibije kuciste nikako nije od mesinga.
    ovo drugo sto si napisao ima smisla.
    No42 likes this.
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  2. #1842
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    skydrummer

    Pogledao na netu, to je tacno. Onda je Komandirskie od mesinga, a ima modele kao Amfibija?! Mislim da se pod "blagim zatezanjem" misli upravo na normalno zatezanje sa osecajem.

  3. #1843
    Mlađi član Avatar korisnika srdjosupra
    Član od
    21.2.2017.
    Lokacija
    Modrica, BiH
    Poruke
    62
    Lajkovi
    457
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moze mala pomoc, casovnicar mi je u guzvi a ja imam slobodnog vremena i los sat...
    Kako skinuti krunicu na ovom Seiku i cime najlakse ocistiti ovo zeleno/crno prljavo po ciferu?...jel neko to radio u kucnoj radinosti?
    Pitajte časovničara-dsc_00051232.jpgPitajte časovničara-dsc_00086980.jpgPitajte časovničara-dsc_000789080.jpg

  4. #1844
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Skinuti prvo taj kao "sabot" zeleni, pa onda gledati sta se pomera kada izvucete i vratite krunicu. To sto se pomera pritisnuti najbolje vrhom cackalice (posto je mekana) i povuci krunicu (veoma blago, ako je potrebna sila onda kljuc nije otkacen). Tako ce se skinuti 99% krunica, ne znam da li ste to probali i da li je nesto specificno sa ovim satom. Sto se cifera tice, tesko da to mozete skinuti a da ne ostetite premaz i doradu na ciferu. Slova na primer su ostampana kao tanka folija, a tu gde je oksidisano tu je svakako pozlata vec skinuta.
    mimamimic and srdjosupra like this.

  5. #1845
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    da amfibija je tipičan slučaj, isto kao i komandirac jer ona ima drugačiji dihtung i ima prsten, ta gumica se vrlo teško može oštetiti i nisam nijednom još naleteo da je istrošena bila, samo je menjala boju

    ima i tema na wus forumu, mislim beše i ovde čak o tome koliko je taj sistem zatvaranja bolji i skuplji nego konvencionalni, ja nisam inženjer, pa ne znam tačno

    otvorio sam puno satova koji su bili krvnički zategnuti i koji su imali spljoskanu tanku dihtung gumicu

    ččitao sam da je najbolji sistem dihtovanja onaj srafovima na svim uglovima, ali ne kaoo kod g shock modela, nego sa više šrafova, on je neprevaziđen, a potom sledi ovaj sa poklopcem sa navojem

    ne znam zašto je napušten, ili barem nije primenjen sistem amfibije
    No42 likes this.

  6. #1846
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Милан Милановић
    Pogledao sam kako to izgleda na Amfibijia-i, svakako je skuplji a i bolji sistem od samo poklopca na zavrtanje. Vise delova, vise geometrije, vise posla, vise para. A i gumica je zanimljiva, donekle slican princip se koristi na podmornicama
    Pitajte časovničara-12.jpg
    Da, to sa srafovima je (naj)bolje, opet u brodogradnji ili sudovima sa pritiskom koriste one ploce sa zavrtnjima gde god mogu. Cilj je da se izbegnu sile koje u najboljem slucaju ne pomazu, a da sto vise sila deluje perpendikularno (ili kako smo mi ucili u skoli, normalno, sto naravno implicira da su neki uglovi bolji od drugih, a jedan bolji od svih - cist uglizam ) na povrsinu poklopca (posto zelimo da povrsina pritisne dihtung prsten, i nista vise).
    Poslednja ispravka: No42 (20.9.2017. u 6:56)

  7. #1847
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    pogledaj ako imas cime kroz ovu rupicu desno od kljucica-obicno pise puch. ako tako pise uhvati noktima krunicu i necim tankim pritisni blago kroz taj otvor i onda povuci krunicu. kod kvarca se prvo pritisne pa onda izvlaci krunica...
    mimamimic and No42 like this.

  8. #1848
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Milane,ni jedan sat se ne preteze,vec zategne blago (do onog prvog opterecenja) i jos 5-10 posto preko toga .Ako je sat noviji,poklopac je dobar i on lepo leze i zaptiva sa gumicom,a ako je sat star onda bi mozda moralo malo vise da se zategne nego obicno jer je sam po sebi malo pojeden i hoce da puste i vlagu i prasinu. Kasnije ,tokom nosenja se on zakuca od znoja i prasine pa bude bukvalno zavaren. Nije dobro pretezanje zbog dihtunga,to znamo...
    Poslednja ispravka: somy (20.9.2017. u 11:24)

  9. #1849
    pas
    pas je offline
    Novi član
    Član od
    19.4.2012.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    45
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Gde u Beogradu uraditi kvalitetno/kvalitetnu reluminaciju sata po mogucstvu u plavoj/plavicastoj boji . podrazumeva se da posle toga sat mora da izgleda fabricki , da se ne vide potezi ruke po brojkama i slicno.
    na satu mi je slaba luminacija, pa mislim da je red da ga malo osvezim .

  10. #1850
    Novi član
    Član od
    24.12.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da li može neko da mi preporuči dobar servis za Certinu u Beogradu? Sat mi je prestao da radi, ja ga imam 7 godina, do sada je radio normalno. Mihajlović mi je tražio 150 evra za servis. Neki savet? Hvala.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •