Strana 177 od 260 PrvaPrva ... 77127167173174175176177178179180181187227 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.761 do 1.770 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1761
    Novi član
    Član od
    6.9.2014.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Znaci opisani kvar bi se mogao resiti servisom. Nema onda druge nego odneti ga casovnicaru

  2. #1762
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Časovničari obično urežu datum i svoje inicijale sa unutrašnje strane poklopca kućišta, pa se to lako može proveriti. Najbolje je da pitaš prodavca gde ga je servisirao, pa ako govori istinu, svaki časovničar garantuje za svoj rad i srediće ga besplatno.

    Doduše, kod starih satova koji dugo nisu servisirani nepošteni prodavci koriste jednostavan štos - kapnu benzin za upaljače i sat proradi, ali to traje veoma kratko i svakako da nije servis.
    Oni lukaviji koriste i mešavinu motornog ulja i benzina. Zato se i dešava da pojedini džepni satovi mirišu na automehaničarsku radionicu. Što je narod "snalažljiviji" to je prevaranata više.


    To be an engineer is a state of mind. It cannot be neither learned nor forgotten.
    Neša likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #1763
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Oprostićete mi, ali pošto u temi o kaiševima niko ne odgovara, da probam da pitam i ovde: čime da ofarbam kaiš koji ima podlogu od kože a u osnovi je platno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1764
    Novi član
    Član od
    6.9.2014.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Dugena Festa navijac. Radi bez stajanja, lepo navija. Medjutim iako je podesen maksimalno u minus (ne moze vise jer je onaj deo za podesavanje do kraja u minus) i dalje zuri 5 minuta na 24h.
    Da li je nesto oko spirale, ciscenja...
    somy likes this.

  5. #1765
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    pazi,moze biti da je spirala ostecena ,ali moze biti i da je glavna opruga oslabela i nema potrebnu snagu da okrece bubnjic i ostali sklop zupcanika dovoljno,kao sto i poluoscilacije balanse nece biti dovoljne. i to moze biti razlog da sat zuri. ako imas cime da slikas u mikro planu balansu sa spiralom-mogu ti reci koji je problem....
    Poslednja ispravka: somy (3.5.2017. u 16:21)

  6. #1766
    Novi član
    Član od
    6.9.2014.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat somy kaže: Pregled poruke
    pazi,moze biti da je spirala ostecena ,ali moze biti i da je glavna opruga oslabela i nema potrebnu snagu da okrece bubnjic i ostali sklop zupcanika dovoljno,kao sto i poluoscilacije balanse nece biti dovoljne. i to moze biti razlog da sat zuri. ako imas cime da slikas u mikro planu balansu sa spiralom-mogu ti reci koji je problem....
    Ne vidi se dobro... jel se to moze napraviti kod nekog casovnicara jer je sat prilicno dobro ocuvan. Ono sto ja vidim je da spirala nije ostecena. I cini mi se da vrlo slicno zuri i kad pomerite polugu ka plusu. Kao da vrlo malo to utice na brzinu rada
    Poslednja ispravka: karbus (3.5.2017. u 18:43)

  7. #1767
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat araphel kaže: Pregled poruke
    Oprostićete mi, ali pošto u temi o kaiševima niko ne odgovara, da probam da pitam i ovde: čime da ofarbam kaiš koji ima podlogu od kože a u osnovi je platno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Voleo bih da mogu pomoći ali . Pošalji pp ljudima sa foruma koji prave kaiševe. Ređe su na forumu a verovatno ti samo oni mogu dati neki savet. Eventualno da probaš u nekoj kožarsko-tašnarskoj radionici da pitaš za savet.

  8. #1768
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    sve ovo sto sam ti naveo je moguci uzrok. spirala se moze srediti samo pod uslovom da nije bas mnogo ostecena (ekscentricna).

  9. #1769
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    naarvno da se na polugu ne može štelovati sat, to je samo za neka fina podešavanja, do minut, možda i malko preko, sve preko toga poluga nema nikakav značaj, a uzroci mogu biti brojni, štaviše sasvim je moguće i da u satu ima više ulja ako žuri pet minuta dnevno recimo

    ja isto mislim odradi dobar servis i to ima da bude tačno

    EDIT: sad sam pročitao temu, taj sat je vrv suv i zato zastaje, nema tu nikakvih podešavanja, samo rasklapanje i podmazivanje


    Citat karbus kaže: Pregled poruke
    Ne vidi se dobro... jel se to moze napraviti kod nekog casovnicara jer je sat prilicno dobro ocuvan. Ono sto ja vidim je da spirala nije ostecena. I cini mi se da vrlo slicno zuri i kad pomerite polugu ka plusu. Kao da vrlo malo to utice na brzinu rada
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (3.5.2017. u 21:06)

  10. #1770
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Kako to mislis Milane da se na poluzi za podesavanje rada mehanizma ne podesava rad?

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •