Strana 227 od 260 PrvaPrva ... 127177217223224225226227228229230231237 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.261 do 2.270 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2261
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Nemoj ga ujutro skidati sa ruke nego uveče kada je potuno navijen. Ako radi približno deklarisanih 38 sati ne diraj ga dok ne napuni 10god. Bolje za dvije godine da ti radi ovlašćeni nego sada neki priučeni pa da uštediš 300eura.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Upravo tako

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Ivke1 likes this.

  2. #2262
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Juce ujutro sam skinuo sat kao sto sam i napisao. Do sad je prošlo 36 sati i još radi. Znam da sam trebao navečer posto ujutro vjerovatno nije bio do kraja navijen. To je sljedeći korak koji ću uraditi ali prvo da sacekam da stane.
    Baron likes this.

  3. #2263
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Juce ujutro sam skinuo sat kao sto sam i napisao. Do sad je prošlo 36 sati i još radi. Znam da sam trebao navečer posto ujutro vjerovatno nije bio do kraja navijen. To je sljedeći korak koji ću uraditi ali prvo da sacekam da stane.
    37 sati je izdržao.

  4. #2264
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ne diraj ga, super!

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Ivke1 likes this.

  5. #2265
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pretpostavljam da bi bilo preko 40 sati da je bio skroz navijen. Testirat ću i to da budem siguran. Koliko vas razumijem bolje da ne radim servis. Unosi mi takodjer nemir kako Malbasic misli da uradi servis ako niko vise ne radi servis na Breitlingu zato sto ne mogu dobiti djelove.

  6. #2266
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Pretpostavljam da bi bilo preko 40 sati da je bio skroz navijen. Testirat ću i to da budem siguran. Koliko vas razumijem bolje da ne radim servis. Unosi mi takodjer nemir kako Malbasic misli da uradi servis ako niko vise ne radi servis na Breitlingu zato sto ne mogu dobiti djelove.
    Ne znači da nema delove, to je generalno eta 2824-2, znaci moze da ima problem samo sa brendiranim delovima, a njih je bas malo.
    Realno, nije to nista komplikovano, eta 2824, slicna kao i svaka druga. Ciscenje, podmazivanje i podesavanje.
    Veci je posao sve to lepo spakovati i predihtovati da opet bude WR kao iz fabrike...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  7. #2267
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat djolemag kaže: Pregled poruke
    Ne znači da nema delove, to je generalno eta 2824-2, znaci moze da ima problem samo sa brendiranim delovima, a njih je bas malo.
    Realno, nije to nista komplikovano, eta 2824, slicna kao i svaka druga. Ciscenje, podmazivanje i podesavanje.
    Veci je posao sve to lepo spakovati i predihtovati da opet bude WR kao iz fabrike...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Upravo sam mislio na diftunge i ostale djelove koji nemaju veze konkretno sa mehanizmom. Sto se tiče mehanizma ne sumnjam da bi majstoru bio problem servisirati.
    Nisam pametan, ne daje mi se 500e ako me može izaći najviše 250e. Ali nije ni to rješenje ako postoji mogućnost da sat ne bude uradjen kako treba. Možda na kraju i ništa ne uradim, bar ne još jedan period. Čekam da vidim šta će reci još neki od članova foruma.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (12.5.2020. u 22:32)

  8. #2268
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Za 9 sekundi i 37 sati rezerve, stvarno ne bih razmisljao o servisu, bar ove godine...
    S druge strane, sigurno neces da ronis ni 100 ni 200 metara ali to nema veze sa tim kako majstor treba da uradi posao, tj maksimalno korektno...
    U samom procesu zatvaranja je dosta cimanja... Predihtuj, zatvori, testiraj u aparatu (za suvo testiranje je meni sigurnija opcija)... E sad, ako je test los, onda krece panika' dal je dihtung, dal krunica, dal ovo dal ono... U mokrom testu se lakkse vidi gde je problem... Uglavnom, nije trivijalan posao...
    Opet kazem, sa tim performansama se ne bih cimao.
    Jos jedna stvar:
    Da li je tih - 9 sec/d utvrdjeno kad je sat nosen ili ne?
    Postoji mogucnost "lične " pozicione greske, koja je medijana svih gresaka usled različitih pozicija sata u toku dana. Svako od nas nosi sat drugačije, neko više sedi, neko se više kreće, drzi ruku na volanu, laptopu itd... Tako da bi mozda sat u dial up poziciji pokazao manju grešku u 24h....

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  9. #2269
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    9 sekundi kasni ne bitno da li ga nosim ili stoji u kitiji na stolu ili navijaču. Tih 9 sekundi su mi najmanji problem ( nisu problem) one su me navele samo da je možda vrijeme za servis jer sat ne bi trebao da gubi vise od 3-4 sek. Ako to nije stvarni pokazatelj onda vjerovatno za sad ga je najbolje ne dirati. 37 sekundi je izdržao a vjerujem da nije bio do kraja navijen.

  10. #2270
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    9 sekundi kasni ne bitno da li ga nosim ili stoji u kitiji na stolu ili navijaču. Tih 9 sekundi su mi najmanji problem ( nisu problem) one su me navele samo da je možda vrijeme za servis jer sat ne bi trebao da gubi vise od 3-4 sek. Ako to nije stvarni pokazatelj onda vjerovatno za sad ga je najbolje ne dirati. 37 sekundi je izdržao a vjerujem da nije bio do kraja navijen.
    37 sati, lapsus
    Sto kaze Čola "ništa ja tu ne bih dirao.."
    U zdravlje da te služi sat!

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    eee and Ivke1 like this.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •