Strana 16 od 260 PrvaPrva ... 61213141516171819202666116 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #151
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Na NBG postoji samo jedan časovničar, koliko je meni poznato, ali ne znam kako radi. Evo predloga za odličan servis u centru: Dojčinović-Kostić na Zelenom vencu, telefon 011/2631-036.

    Radnja se nalazi na velikoj autobuskoj stanici za gradske autobuse.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #152
    Novi član
    Član od
    5.5.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Hvala ti Neso

  3. #153
    Novi član
    Član od
    18.2.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav svim clanovima. Ovo je moje prvo javljanje pa ne zamerite ako nesto pogresim. U ruke mi je dosao zidni sat kineske proizvodnje sa oznakom 5-5-5 koji je star preko 25 godina a kome je potrebno ciscene i servis. Nekoliko casovnicara je odbilo da ga uzme u rad pa me je to nateralo da sam pogledam sta ima u toj kutiji iako sam po struci elektro-tehnicar. Koliko sam video dosta je prljav, ima malo "lufta" u lezistima osovina, zupcanici nisu osteceni. Molim za uputstva kako bih pokusao da ga sam servisiram.

  4. #154
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat preza-trajce kaže: Pregled poruke
    .....pa me je to nateralo da sam pogledam sta ima u toj kutiji iako sam po struci elektro-tehnicar. Koliko sam video dosta je prljav, ima malo "lufta" u lezistima osovina, zupcanici nisu osteceni. Molim za uputstva kako bih pokusao da ga sam servisiram.
    Ono sta si ti po struci nema veze sa satom osim toga da znas odsarafit vijake i matice od sata bez zamjere
    Isto kao da kuvar kaze da zna da pravit torte al radi jih jednom na 5 godina. Ok, napravi on tortu al verovatno nije dobra ko od slaščičara koji ima prakse...

    Tezko ces sam sredit ležaje osovine, zato sto trebas cjeli sat razstavit da mozes popravit platu sa ležajima.
    Treba ti ovakav alat ( File:Triebnietmaschine 00.jpg - Wikimedia Commons ) za smanjivanje lufta.

    Ne razumijem kako ti urar reko da nece uzet...dal mu smrde pare ili si bio ti kod nekih šalabajzera??


    Ja bih na tvome mestu naso nekog starog urara (nemoj ispitavat u nekih trgovackih centrih) i dao mu sat za popravit, al prvo pitaj koliko uzima za ta rad. Kod nas kosta komplet servis za taj sat 40e (kod vas vidim da za te pare dobijes samo neki mali šaraf da hrono moze radit ROLF )


    Ajde slikaj pa da vidim sta ima. Slikaj onaj luft i anker. Anker je često izlizan na tih satima, i ako je izlizan (vidi se zub na obadvije strane ankera) skoro nemoguce da ces sam popravit. Sat/masina izgleda vrlo jednostavna al vjeruj neče ič tako lagano kad počneš.
    Markoni BG likes this.

  5. #155
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    @preza-trajce

    DJ16234 ti je dao odličan savet, a ti napiši odakle si kako bismo ti preporučili časovničara. Ovo što si pročitao o šrafu od 40€ je neki izolovan slučaj, a mislim da je član kome se to desilo iz Crne Gore. Svi BG časovničari kod kojih sam nosio satove unapred kažu cenu popravke.
    Markoni BG likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #156
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sto ne volim kad cujem da casovnicar nece da servisira neki sat, ma koliko bio jeftin. Nadji nekog drugog, i da, oko 4000 din bi trebao da bude servis za takve satove...

  7. #157
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ako ti nije žao uništit sat , to je idealamn mehanizam za počet popravljaat satove i skužit mehaniku.problem bude alat ali ga možeš sam napravit.I z alata na gornjoj slici bilo bi dobro da imaš 4 ponzne ali sve se može i sa jednom koju ni teško napravit. i Potrebni su ti i rajboreri,razvrtači ili kak ih već ko zove za posle punzniraja napraviš ruou na pravu dimenziju.Ostalo sve se da lako naći. Bitno je da skužiš u čemu je kvar a sve ostalo se uz malo mašte i spretnosti da rešiti,. Nije popravak na profesionalnom nivou ali bude sat sigurno radil. Jedino kaj budeš moral dosta slikat da ti se može pomoć.
    VLADAN P and Markoni BG like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  8. #158
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Slazem se sa watchmagom mojim novim prijateljem Po zanatu , i dodao bi da slikas sto vise iz 2 razloga prvi je ako zapne negde slika pomaze i dugi da ti se moze pomoci strucno osoblje tj ljudi kojima je to rutina

  9. #159
    Novi član
    Član od
    18.2.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ljudi, neizmerno sam vam zahvalan za savete i poruke koje ste napisali. Inace ja sam iz Beograda. Casovnik o kome sam govorio malo ce da saceka jer sam kupio isti takav, u malo losijem stanju, koji ce da mi posluzi za ucenje i vezbu. Vasi saveti i predlozi su i dalje dobro dosli jer planiram da krenem u servis samostalno, pa i ako ne uspem nece mi biti zao novca koji sam dao za casovnik ( celih 300 dinara). Nadam se da cemo i dalje razmenjivati poruke jer razmisljam i o nekim modifikacijama.
    Markoni BG likes this.

  10. #160
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ajde pusti neku Silku pa da vidimo o cemu se radi
    Markoni BG likes this.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •