Strana 115 od 260 PrvaPrva ... 1565105111112113114115116117118119125165215 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.141 do 1.150 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1141
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Produzavanje narukvice za Casio

    Ili juri po oglasima te clanke koji ti fale, sto ce verovatno vrlo tesko ici.
    Ili kod nekog dobrog sajdzije (a mozes i ti ako si vican) da ti nadje neki vrlo slican clanak (materijal, dimenzije) pa da ti nabudzi ispod kopce sa donje strane jer tu skoro da se nikada i ne vidi. Imao sam ja tako uradjenu narukvicu i odlicno je bilo uradjeno.
    VLADAN P likes this.

  2. #1142
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Produzavanje narukvice za Casio

    Citat TheNixa kaže: Pregled poruke
    Ljudi, pomagajte, kupio sam dva polovna Casio sata...jedan je model 513, a drugi je red bull 500... e sad, za oba mi treba po jedan onaj segment narukvice kako bi ih produzio, da napomenem, narukvice i satovi su sami po sebi u odlicnom stanju, skoro kao novi, zato mi se ne menja cela narukvica, jer sam platio sat koliko bi sad morao da dam za narukvicu... ako neko moze da pomogne...bio bi zahvalan
    Ima čovek na KP koji prodaje te nastavke za narukvice japanskih satova... Ona extender kopča-link... Nikad nisam video kako to uživo izgleda, jedino što znam po pisanju drugih je da radi posao...

  3. #1143
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Casio Era-200RBP

    Nisam znao gde da postavim pitanje pa ajde ovde ...Elem kao sto naslov kaze imam Casio ERA 200 analogno-digitalni sat ...

    Desava mi se da posle duzeg stajanja u kutiji (2-3 dana nenosenja) sekundara stane i pojma nemam kako da je pokrenem, vec se posle nekog vremena (kada stavim sat na ruku) nekako sama od sebe pokrene ...Ono sto sam primetio u Delta City-u u prodavnici satova, da se na izlozenim Casio modelima takodje ne pomera sekundara ...

    Pokusao sam da izguglam nesto ali ne pomaze ...predpostavljam da je to neki stand-up / sleep mode, ali samo predpostavljam

    Danas konkretno nikako da se pokrene sekundara ...a nosio sam sat ceo dan, dok se nekad pokrene posle sat,dva vremena nosenja ...

    Ako iko zna nesto o ovome, bilo bi dobro da podeli znanje

  4. #1144
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Casio Era-200RBP

    Ne znam tačan odgovor ali sam uveren da se on krije u uputstvu -
    Timepieces(Watches) - Manuals - CASIO

    Slaba baterija nije u pitanju pošto za to postoji poseban indikator.
    Verujem da slučajno aktiviraš ili deaktiviraš neku funkciju koja podrazumeva mirovanje (ili pokretanje) sekundare.
    Sleep mod ,koliko znam, imaju samo satovi čije se baterije pune ''solarno''
    Poslednja ispravka: VLADAN P (12.4.2015. u 0:12)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #1145
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Pitajte časovničara

    Tesko da radim slucajno...kada ga ubacim u kutiju sekundara radi...kada za 2,3 dana otvorim kutiju nadjem ga tako, sa zaustavljenom sekundarom...u pricipu kada se porene sama nista ne pipam...prosto krene sama od sebe...
    Samo posle toga kalibrisem skazaljku jer se razlikuju sekunde na analognom i digitalnom satu

    Edit: uputstvo koje sam dobio uz sat sam citao par puta i nista nisam nasao vezano za moj problem...

  6. #1146
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pa ,ako u uputstvu nemaš ''Power saving'' onda ne znam šta je u pitanju-
    (Ovo je iz uputstva za GW-3000)

    Power Saving
    Power Saving enters a sleep state automatically whenever the watch is left for a
    certain period in an area where it is dark. The table below shows how watch functions
    are affected by Power Saving.
    There actually are two sleep state levels: “second hand sleep” and “function sleep”.

    Elapsed Time in Dark Operation
    60 to 70 minutes (second hand sleep)
    x
    Second Hand
    only stopped at 12 o’clock, all
    other functions enabled
    6 or 7 days (function sleep)
    All functions, including analog timekeeping,

    disabled
    Internal timekeeping maintained

    The watch will not enter a sleep state between 6:00 AM and 9:59 PM. If the watch

    is already in a sleep state when 6:00 AM arrives, however, it will remain in the sleep
    state.
    The watch will not enter a sleep state while it is in the Stopwatch Mode.

    To recover from the sleep state
    Move the watch to a well-lit area or press any button


    Inače nakon buđenja iz ove funkcije kazaljke treba da automatski nastave sa pokazivanjem tačnog vremena
    Poslednja ispravka: VLADAN P (12.4.2015. u 0:41)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #1147
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ma ja pritiskam sve sto moze i ne pomera se...
    Videcu,ako niko ne bude znao ovde na forumu nesto konkretno, da idem do Jokic, gde sam uzeo sat da vidim znaju li oni o cemu se tu radi

  8. #1148
    Novi član
    Član od
    15.4.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ljudi pomagajte!!!

    Pozdrav svima,
    pošto sam ovde nov prvo da vas sve pozdravim!
    Imam ljudi problem pa bi vas molio da mi neko ako može i zna pomogne.
    Imao sam sat a i sad ga imam Casio Edifice EF -308, sat je počeo posle prve zamene baterije da mi kasni I TO SAMO KAD JE NA RUCI, u zavisnosti od njegovog raspoloženja od par minuta do par desetina minuta dnevno. Kad je na polici ili u fioci uopšte ne kasni.
    Posle toga protutnjala je pored njega ekipa raznih "eksperata" koja je pokušala da me ubedi da sam ja ustvari lud i da sat kod njih ne kasni ni na ruci ni u fioci mislim na sajdžije.
    Reko vreme mu je isteklo idemo dalje kupim krajem oktobra prošle godine, Candino C 4440 u nadi da ništa slično neću doživeti sat je radio savršeno tri meseca kad jedan dan tri minuta kasni sledeći deset i tako redom u zavisnosti od njegovog raspoloženja rekord mu je bio 30 minuta u jednom danu.
    Sat je još u garantnom roku verujte mi da se ježim od pomisli kad budem ga poslao ovlašćenom serviseru, i kad mi budu rekli da ne kasni ni sekund, jer ni meni ne kasni ni sekund kad je u fioci ili na polici ali kad mi je na ruci zna da odvali od nekoliko minuta do 30 minuta dnevno.

    Ljudi pomagajte ako imate neku ideju šta uraditi ne radim ni u nuklearci ni blizu ivora zračeja na ruci nemam ugradjene ni implante ni magnete. Šta da radim i šta da kažem serviserima kad ima budem poslao sat na ekspertizu.

    Hvala svima na odgovorima, svako dobro.

  9. #1149
    Mlađi član Avatar korisnika zolaman032
    Član od
    15.4.2015.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citam i ne verujem , kakav trip. Mogu misliti kako ti je,i dalje ne verujem da kasni samo kod tebe. Bas me zanima uzrok, nadam se da ces resiti problem sto pre.

  10. #1150
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Stvarno je čudno sa obzirpm da su u pitanju DVA sata.
    Vidim da si eliminisao magnetna i slična zračenja.
    Ostaju nam duhovi

    Verujem da je kod Casia u pitanju neki kontakt koji se povremeno prekida pri nošenju.Moguće da je nešto zeznuto pri zameni bateriji.

    Što se Candina tiče tu ti je stvar mnogo lakša pošto je u garanciji.
    Objasni im kada se kašnjenje dešava a kada ne kao i to da su intervali kašnjenja različiti a oni neka smisle kako da sat testiraju (ima načina)
    Ako nakon njihove intervencije se ponovi ista stvar tu već možeš zahtevati novi mehanizam ili novi sat pošto je u pitanju kvar koji ometa osnovnu namenu kupljenog proizvoda.

    Ako se (u budućnosti) ponovi ista stvar sa nekim trećim satom probaj da dve viljuške zabodeš u viršlu pa da ih uhvatiš rukama. Ako se viršla ispeče-znaćemo gde je problem
    bokanegra likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •