Pozdrav svima, evo vec dva dana ne silazim sa foruma i definitivno sam odlucio da sebi priustim jedan rucni sat! I posto se ne razumem nesto preterano u stvari tipa kvaliteta, izrade i cena resio sam da zatrazim pomoc od onih koji znacju nesto vise!

Procitao sam vecinu tema u ovom delu foruma ,,Koji sat kupiti?,, i delom se pronasao u nekoj od njih, ali posto mi je neko razmisljanje da svako kupuje sat prema svojim potrebama i svom ukusu, resio sam da otvorim novu temu a ne da se nadovezujem na neku vec postojecu...
Ja cu pokusati da objasnim sta ja zelim i ocekujem kod buduceg sata, i pokusati da suzim kriterijum sto je vise moguce a na vama je da to prokomentarisete i dodelite vasa misljenja i savete!

Pre svega bih imao neka pitanja u vezi sa izborom:

1.Da li je povoljnije i koliko naruciti online ili je moguce naci u Beogradu satove priblizne cene kao na stranim sajtovima koji se bave prodajom satova?
2.Nisam bas dobro razumeo pojam Tachymeter, naravno procitao sam opis u Terminoligiji i razumeo normalno sve sto pise, ali nije mi jasno kako sat zna koliko sam ja presao kilometara da bih on pokazao srednju brzinu za odredjeni vremenski interval? Ili ja to rucno zadajem?
3.Takodje mi nije jasno kod razlike izmedju Automatic i Quartz mehanizma, da li se automatic sat uopste ne navija (misli na rucno navijanje) ili se navijaju i jedan i drugi, a samo Kinetic satovi ne?
4.Da li ima razlike, i koja je to ako ima, kod Hronograf-a u onom koji je odvojen kao, tj. kao onaj mali sat u okviru sata i kod onog koji se prostire oko celog brojcanika? Nadam se da me razumete na sta sam mislio!

Eto to je ono sto ne razumem bas u potpunosti pa bih molio nekog da mi ukratko pojasni malo! Da bih u sledecem postu mogao da definisem sta bih tacno zeleo, Mada postoji jedan detalj koji nisam razumeo u potpunosti! Da li tahometar meri brzinu za samo 1km ili moze meriti brzinu i za recimo 30 predjenih km i sl? Znaci ja negde ocitam koliko sam presao (npr na brojcaniku auta) replika satova u skladu sa odgovorima i objanjenjima koje dobijem na gore postavljena pitanja! Izvidjavam se ako su neka od pitanja malo prosta ili smesna na prvi pogled! :blush:

Unapred hvala...
Aleksandar