Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 137
Like Tree33Likes

tema: Sat Omega Speedmaster Professional

  1. #51
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Ej, cestitam i ja na kupovini! Mnogo dobro izgleda, zaista!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #52
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Ej, cestitam i ja na kupovini! Mnogo dobro izgleda, zaista!
    Evo novog odela. Carbon kozna narukvica,crveni step. Ja ne znam koja narukvica I kakva ne bi stajala ovom satu Stvarno je extra.
    Poslednja ispravka: nikola0406 (31.7.2010. u 18:51)

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Sad se setih, mislim da je i Nikle za svoj Speedy svojevremeno jurio narukvicu u sličnom stilu... Ne znam dal ju je kupio ili je uzeo nešto drugo, pošto se nikad nije oglasio. :p
    Mislim, mi i dalje očekujemo opis, samo ne želimo da te gnjavimo previše (još uvek) obzirom da si tek uplovio u bračne vode.
    Odstupanje ti je sada odlično, 6s dnevno mada bih ja sačekao još jedno 10 dana pre nego što bih rekao da je to to. Nije valjda da sat ne skidaš kada ideš da spavaš?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #54
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Sad se setih, mislim da je i Nikle za svoj Speedy svojevremeno jurio narukvicu u sličnom stilu... Ne znam dal ju je kupio ili je uzeo nešto drugo, pošto se nikad nije oglasio. :p
    Mislim, mi i dalje očekujemo opis, samo ne želimo da te gnjavimo previše (još uvek) obzirom da si tek uplovio u bračne vode.
    Odstupanje ti je sada odlično, 6s dnevno mada bih ja sačekao još jedno 10 dana pre nego što bih rekao da je to to. Nije valjda da sat ne skidaš kada ideš da spavaš?
    . Ne,ne skidam. Premestim ga na desnu ruku okrenem ga na donji deo zgloba,dalje od bilo cega I to je to. Mirno spavam Pa ja ga opisujem dok stavljam slike. Probacu neki review kasnije kad se slegnu utisci I kad mi Speedy ulije sigurnost. Jos mu ne verujem kao Geneve,treba on jos da guli

  5. #55

  6. #56
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Ovo te gospođa vozi dok ti slikaš sat,a(zadnja slika,dole,desno)?

  7. #57
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    E pa ovako konacno malo vremena da nesto i napisem i konacno imam i net. Svi koji su bili zainteresovani znaju moje peripetije i muke i nedoumice i sta sam sve prosao da bih KONACNO posle toliko godina se docepao svog sata. Jednog jedinog.
    Postoje bolji satovi u to sam siguran, postoje i lepsi i sto bi rekao cika Djole ...sve devojke lice jedna na drugu kad je casa pri dnu, pa dobro...mozda jedna na drugu ali nikad na nju.... E pa tako je i sa ovim mojim satom.Prvi skuplji sat koji sam sebi kupio i prvi ozbiljniji je bila Omega Geneve koju ste videli. Extra sat prelep, a zasto, zato sto nisam mogao priustiti Speedy i mislio sam da nikad necu.
    Fama svetska oko tog sata je fama svetska, ne odrazava sam kvalitet sata, da se razumemo sat jeste kvalitetan u to nema sumnje ali sama istorija koja stoji iza njega, licnosti koje su ga nosili, pa ja stvarno ne znam niti jedan drugi koji bi bio i blizu.
    No, sto se tice samog sata mog koji je u pitanju, uspeo sam nekako da odredim da je iz kraja 2006 i pocetka 2007 po serijskom broju. Cekam jos uvek odgovor Omege, kazu molim sacekajte zbog IZVANREDNOG interesovanja za njihove satove ne mogu brzo da mi odgovore. Aj dobro, cekam. U pitanju je mehanizam 1863 evolucija 861 koji je zamenio 321 cal.koji je definitivno bio na mesecu. A 861 je Lemania mehanizam koji je NASA isto podvrgnula testiranju pocetkom 70tih i on je bio na mesecu ali nema potvrde. Cal.1861 nastao je od 861 a prefiks 1 je Omega dala jer je imao rodijum zavrsnicu umesto zlatne koja je u 861. Na 1863 imamo jedam rubin vise, dakle celih 18 i zadrzana je e sad dal cu potrefiti na srpskom, metalna kocnica stoperice umesto plasticne koja je zadrzana u modelima koji su NASA sertifikovani to jest u 1861. Plasticna je kao bolja na duze staze, sama se podmazuje i ne ostecuje toliko fine zupce mehanizma, ali ne izgleda lepo a posto je moj model safir sendvic znaci mehanizam se vidi osecali su potrebu da ne prikazuju plasticni deo u satu koji kosta toliko. Yeah right. Elem, kuciste, kao sto je rekao Nikkle fini prelaz brusenog i poliranog celika, safir kristal staklo, bez antirefleksa sa obe strane. U sertifikovanom satu je plasticno staklo koje se ne rasprsne ako se razbije. Sat radi fino kazaljka prosto klizi ali moram priznati da ne kuca toliko lepo kao Geneve, da primecujem i takve stvari. Vise otkucaja im aGeneve 28800 dok Speedy ako se ne varam 21600, dakle manje i primeti se kad ih slusate. Manuelno navijanje, hmmmm treba se navici pogotovo ako ste pre toga iali automatik, verujte da mi je srce stalo u 23casa uvece dana kad sam kupio sat. Sat stao. Kontao sam da sam ga navio u radnji i jesam ali ni blizu do kraja, nekih dvadesetak puta a sad inace ide oko 50 ili 60 puta. Ufff, strasan osecaj, dali ste tolke pare a sat stade, mislim dugo ce vremena proci dok se ja totoalno prepustim uzivanju u ovom satu,mnogo je to para, a treba da prodje jos vremena da se potvrdi kod mene . Moram da primetim da je navijanje prilicno tesko jer ja em sto imama krupne prste em je krunica toliko zasticena kucistem da joj je tesko prici. Kazu svi nista ne brini sat ne mozes prenaviti sem ako ga ne navijas klestima. Kad je kraj navijanja znaces nece ti dati dalje. Aj dobro ali sam ja i dalje pazljiv. Narukvica je vrlo dobra, kazu ne cupa dlake, sto je vrlo bitno mada zvuci glupo i ne cupa. Stalno. Ponekad. Samo. Ne ok je. Lepo izgleda stvarno, ne zna da li se na slikama toliko vidi ali i ona je bruseni i polirani celik. E sad, lako ali vrrrrllllooo lako se guli pogotovo kopca, mislim ne guli se nego grebe, nisam se dobro odrazio ali nije strasno. Meni nista nije strasno primeticete, dok god radi Ne, stvarno sam zadovoljan, nemam reci, nisam ni trenutka pomislio jao pa tolike pare, ipak je to sat. Nije, nije bar za mene. To je nesto ultimativno sto postoji a sto sam uspeo sebi kupiti, automobil, ultimativni, hmmmm pa ne verujem sem ako se ne desi neka luda sreca. Zato ce ovaj Speedy biti dugo a mozda i jedina ultimativna stvar koju cu posedovati, u mojoj glavi jedina druga takva stvar je F430 ili 911 GT3 a ja sam sada jaaaaako daleko od toga. Patek Phillipe, jeste, to je sat koji ima reputaciju ima ime ima izgled ima kvalitet, ali jednostavno to nije za mene. I da imam milione, nebi ga kupio, ne kazem to sad zato sto znam da ga nikad necu moci imati, nego je to tako. Da imam para koekcija Speedy bi se uvecala sa nekom ogranicenom serijo, PloProf bi sigurno bio moj, Navitimer, Daytona i to je to. Uzivajte malo u fotkama a ja cu tako s vremena na vreme ubaciti jos koju i reci jos sta. Nije ovo bio klasicni review, necu se n truditi da ga napisem ,jer niti ima potrebe, jer ko zna ovaj sat citao je mnogo toga o njemu, ja cu o mom satu pistai tako s vremena na vreme. Pozzz drugari i zelim vam svima da budete sretni kao sto sam ja ovih dana
    BedMadaFaker likes this.

  8. #58
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Ovo te gospođa vozi dok ti slikaš sat,a(zadnja slika,dole,desno)?
    Ahaaa pun gas preko grane a Banjalucke cevape nisi primetio na jednoj od fotki
    Poslednja ispravka: nikola0406 (2.8.2010. u 15:27)

  9. #59
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional

    Pazi stvarno!!! Kako mi je to promaklo!?
    Klasičan ili ne,review je uvijek dobro došao-hvala na pisaniju(dobro si se potrudio)!

  10. #60
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Sat Omega Speedmaster Professional



    Svaka čast na trudu koji si uložio ne bi li nam predstavio svoj sat i hvala na svim ovim slikama koje si postavio.
    Nadam se da nemaš ništa protiv, ali ja jednostavno moram ovaj opis da prekopiram u podforum "Kompletni testovi satova" jer zaslužuje da se nađe i tamo.

    Nego... ja prvo što sam zapazio na slikama jesu bili upravo ćevapi. Šta da vam kažem, karakteristično za svakog bika.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omega Seamaster Professional
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 14.6.2012., 23:10
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48
  3. Omega Speedmaster Professional 3573.50.00
    By nikola0406 in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 31.1.2011., 9:59
  4. Ronjenje sa Omega Speedmaster Professional?
    By nikola0406 in forum Omega
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.9.2010., 18:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •