Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 41 do 48 od ukupno 48
Like Tree13Likes

tema: IWC 30110 mehanizam???

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Dragon nisam ni mislio da stavim Orisa u isti koš sa IWC-om, nego sam samo hteo da mi neko ko poseduje takvu informaciju kaže koliko je jedan 30110 zaista modifikovan? I kao što je Angel već pitao šta je to modifikacija? Jer kod Zenitha smo sigurni da i u tom cenovnom rangu dobijamo kompletan in house mehanizam, a kod IWC-a se možda sve svodi na dekoraciju i korišćenje po kojeg kvalitetnijeg dela, ali koliko je takav mehanizam bolji od nekog Etinog u top ili chronometar izvedbi i zašto je on in house?

    Imam utisak da se dešava slična stvar kao i u auto industriji, pa neko ko recimo kupi Lamborghini Gallarda za blizu 200 000 evra je osuđen na činjenicu da mu u enterijeru npr. stoje komande klime iz audijevih modela koji su mnogo jeftiniji, da dosta mehaničkih delova, takođe deli sa nekim znatno jeftinijim modelima iz njihove grupe... Dok nekog ko kupi Ferrari 458 Italia za isti novac očekuje potpuno autentičan vrhunski sportski automobil koji postavlja nove limite u svojoj klasi...

    Naravno da će svako ko vozi Lambo ostaviti željeni utisak i dobiti performanse i prestiž koji je tražio, kao i sa IWC-om, ali istinski zaljubljenici će znati da je taj auto daleko od jednog Diabla i Countouch-a koji su bili pravi 100% produkti Lambo inženjera...

    Lambo svoju reputaciju održava na osnovu onoga što je bio, zadržavajući performanse na visokm nivou, ali japanci te performanse postižu i za 2 i po puta manji novaca, pa se nadam da razumete šta hoću da vam kažem, kako ja gledam na IWC, na osnovu onoga što sam do sada pročitao... U Galjardu imate motor koji je manje više u istom obliku i u jeftinijem R8 5.2 i S6 i S8, dok je motor jedne 458 Italije samo u Ferrariju i pravi je dragulj automobilske industrije...

    Naravno ovo se sve odnosi na 30110 i druge koji imaju bazu na Etinim, jer IWC ima svojih pravih in house mehanizama ali to je po ceni na mnogo višem nivou...

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    I jos da dodam, osim mehanizma jedan sat cini i kuciste, dizajn, finalna obrada.. i td. Pa recimo tu itekako postoje razlike izmedju IWC-a i proizvodjaca u nizem cenovnom rangu.

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Pokusao sam da nadjem fotografiju, koliko je doradjena ETA u ovom IWC-u, ali nisam uspeo. Mislim da bi ovde mnogo znacila fotografija.
    Kao sto je recimo svojevremeno mom komsiji odgovorio Dragon u temi UN. A ovde se vidi kako to Ulysse Nardin radi i sta ljudi naprave od "obicne" ETA-e. Evo fotografije(gore ETA, dole doradjena):
    IWC 30110 mehanizam???-poredjenjeetaidoradjenaetaodunedge_use.jpg

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    Dragon nisam ni mislio da stavim Orisa u isti koš sa IWC-om, nego sam samo hteo da mi neko ko poseduje takvu informaciju kaže koliko je jedan 30110 zaista modifikovan? I kao što je Angel već pitao šta je to modifikacija? Jer kod Zenitha smo sigurni da i u tom cenovnom rangu dobijamo kompletan in house mehanizam, a kod IWC-a se možda sve svodi na dekoraciju i korišćenje po kojeg kvalitetnijeg dela, ali koliko je takav mehanizam bolji od nekog Etinog u top ili chronometar izvedbi i zašto je on in house?

    Imam utisak da se dešava slična stvar kao i u auto industriji, pa neko ko recimo kupi Lamborghini Gallarda za blizu 200 000 evra je osuđen na činjenicu da mu u enterijeru npr. stoje komande klime iz audijevih modela koji su mnogo jeftiniji, da dosta mehaničkih delova, takođe deli sa nekim znatno jeftinijim modelima iz njihove grupe... Dok nekog ko kupi Ferrari 458 Italia za isti novac očekuje potpuno autentičan vrhunski sportski automobil koji postavlja nove limite u svojoj klasi...

    Naravno da će svako ko vozi Lambo ostaviti željeni utisak i dobiti performanse i prestiž koji je tražio, kao i sa IWC-om, ali istinski zaljubljenici će znati da je taj auto daleko od jednog Diabla i Countouch-a koji su bili pravi 100% produkti Lambo inženjera...

    Lambo svoju reputaciju održava na osnovu onoga što je bio, zadržavajući performanse na visokm nivou, ali japanci te performanse postižu i za 2 i po puta manji novaca, pa se nadam da razumete šta hoću da vam kažem, kako ja gledam na IWC, na osnovu onoga što sam do sada pročitao... U Galjardu imate motor koji je manje više u istom obliku i u jeftinijem R8 5.2 i S6 i S8, dok je motor jedne 458 Italije samo u Ferrariju i pravi je dragulj automobilske industrije...

    Naravno ovo se sve odnosi na 30110 i druge koji imaju bazu na Etinim, jer IWC ima svojih pravih in house mehanizama ali to je po ceni na mnogo višem nivou...
    mislim da si napravio pravu analogiju izmedju lamborghinija i IWC-a. prakticno (koliko sam zakljucio iz postova iskusnijih clanova) IWC na toj ETA-i radi taman onoliko koliko je potrebno da na mehanizam zalepe svoje ime kako bi pridobili vise kupaca. e sad da li oni tu nalaze rupu u nekim zakonima o zastiti patenata ili to tako zaista treba, to ne znam. svakako da IWC nije kompanija koja je stekla slavu "farbajuci oci" kupcima, ali fact je izgleda da oni na toj ETA-i 2892-A2 ne rade prakticno nista a predstavljaju ga kao in hose sto nije ni malo posteno. oni in house mehanizme cuvaju za svoje najekskluzivnije modele....ja sam to nedavno primetio kod breguet-a (bio sam ubedjen da SVE svoje modele stavljaju in-house), ulysse radi otprilike istu stvar...ispasce na kraju da jedino rolex, zenith i panerai stavljaju in house mehanizme u satove koji ne kostaju 50 000e i vise....

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Mislim da ćete na sledećem linku(WatchOtaku - IWC 30110) naći odgovor koje se stvari menjaju na ETA 2892-A2 mehanizmu.
    milan zmaj likes this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  6. #46
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Ali odlican link da se malo nauci

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #47
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    Mislim da ćete na sledećem linku(WatchOtaku - IWC 30110) naći odgovor koje se stvari menjaju na ETA 2892-A2 mehanizmu.
    ^
    DrAgod
    , bilo bi dobro da procitas temu u kojoj postujes i postavljas linkove. Isti link je postavio Don_Krstic na drugoj strani ove iste teme!
    Sam link i izvor nisu dobri, post jeste iz 2011. god. ali reference na koje se poziva su problematicne, text je iz 2003. god. i navodni odgovor iz IWC-a clanu jednog watch foruma iz 2008. god. Sve to je bilo pre odluke Swtach grupe (tj. ETA-e) da vise ne isporucuje mehanizme u delovima vec samo finalni proizvod po specifikacijama narucioca.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Izvinjavam se, totalno mi je promakao link.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Slične teme

  1. ETA 2824 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 27.10.2013., 13:15
  2. Lemania 5100 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 2.6.2012., 19:37
  3. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  4. Darwil Mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.2.2011., 23:33
  5. Longines mehanizam
    By Ferguson in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.4.2010., 1:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •