Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 48
Like Tree13Likes

tema: IWC 30110 mehanizam???

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom IWC 30110 mehanizam???

    Ako mogu malo upućeniji članovi da iznesu svoje mišljenje o ovom mehanizmu?

    Dosta me impresionirao Mark XVI svojom jednostavnošću, pa između ostalog "bunarih" i o mehanizmu koji se nalazi u njemu i pročitah relativno mnogo "loših" komentara na stranim forumima. Ne u pogledu kvaliteta, već autontičnosti koju sa sobom treba da nosi jedan in house mehanizam?

    Sve se svelo na to da je manje više u njemu ETA 2892A2.

    Koliko je ona zaista modifikovana i da li je IWC-ov mehanizam 30110 vredan reputacije koju taj proizvođač nosi sa sobom?

    Može li on da parira Zenith-ovom Elite 670 mehanizmu?
    ANGEL II likes this.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    jeste modifikovana ETA2892-2
    ugradjuje se i u aquatimer isti mehaizam....

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Modifikovani mehanizmi znaju i te kako da budi odlično urađeni i dovedeni do savršenstva, pritom da koštaju dosta. Imaš jako lep primer u Damasko satovima gde je celokupni mehanizam izmenjen. Novim šrafovima, oprukama, rotorom bukvalno celosno izmenjen mehanizam i kao tako modifikovan nosi naziv kalibra proizvođača u ovom slučaju IWC 30110. Postoje satovi sa Etinim mehanizmima koji su zaista odlični ali su ne dorađeni ili vrlo malo da ne navodim primer u kojim satovima jer ima loše da se protumači.

    Kod IWC-a je svakako jedna od najboljih dorada mehanizama ali ne možeš ga upoređivati sa mehanizmom koji je potekao iz kuće brenda jer su se svi nacrti, patenti pravili u toj kući i tu je taj mehanizam nastao i kao takav nosi pobedu medju ljudima koje vole satove jer ti mehanizmi nisu dorađeni već napravljeni u istoj kući.
    Ovo naravno ne menja ništa, IWC Mark serija satova ima svoju istoriju, a ETA 2892A2 je Etin najbolji mehanizam i zaslužno može da ga nosi svaki brend sa svojom manufakturom.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    I jos da dodam, ovaj mehanizam je doradjivan i kod nekih mnogo skupljih i prestiznijih proizvodjaca satova, kao sto je: UlysseNardin, Girard Perregaux... tako da ta cinjenica sto je u osnovi ETA nemoj da te brine, jer i IWC je do uradio i doradio perfektno.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Baš to me interesovalo Angel...

    Jer u ovom slučaju IWC i ako je konkurencija Zenithu nekako mi deluje bliže Omegi koja bi trebalo da je ispod njega na nekoj lestvici proizvođača satova... Na forumu je stavljen u grupa kojoj je možda pripadao ali je vremenom počeo da gubi na pravoj ekskluzivnosti ili mi se samo čini... Još uvek nisam dovoljno upućen, ali pokušavam da stvorim neku hijerarhiju u svetu satovu, kakvu recimo imam kada se radi o automobilima...

    Moguće da su neki drugi manje upućeni članovi stranih foruma mi probudili tu sumnju u IWC, zato sam i postavio ovo pitanje.
    Poslednja ispravka: Don_Krstic (5.4.2011. u 0:03) Razlog: preteče me Tolarbo...:)

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Krsticu pogresno si zakljucio. Nije bas lako napraviti takvu hijerarhiju, a posebno kada govorimo o ova tri proizvodjaca. Zenith i IWC su definitivno rame uz rame, posebno ako se uzme celokupan opus. Omega jeste malo slabija, ali ima i ona sjajne modele, a sada i novi sopstveni mehanizam koji se odlicno pokazao. S druge strane tu uticu jos mnogobrojni faktori, a kod luksuznih stvari znacajno mesto zauzima i vrednost brenda.. U svakom slucaju nemoj da se brines kad je u pitanju IWC, prave one mnogo dobre satove!
    milan zmaj likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    To sam se i nadao da ću pročitati od vas, svega ima na internetu... U svakom slučaju ste mi pomogli da raščistim neke sumnje koje su se javile...

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Inace kada hoces da uporedis dva proizvodjaca, sto je nekada vrlo nezahvalno, onda tu mogu da ti daj moj recept. Izaberes deset najboljis satova konkretnog prizvodjaca, i uporedis ih sa takodje deset najboljih satova drugog proizvodjaca. Ovo je onako uz pomoc stapa i motike, ali daje rezultate

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Modifikovani mehanizmi znaju i te kako da budi odlično urađeni i dovedeni do savršenstva, pritom da koštaju dosta. Imaš jako lep primer u Damasko satovima gde je celokupni mehanizam izmenjen. Novim šrafovima, oprukama, rotorom bukvalno celosno izmenjen mehanizam i kao tako modifikovan nosi naziv kalibra proizvođača u ovom slučaju IWC 30110. Postoje satovi sa Etinim mehanizmima koji su zaista odlični ali su ne dorađeni ili vrlo malo da ne navodim primer u kojim satovima jer ima loše da se protumači.

    Kod IWC-a je svakako jedna od najboljih dorada mehanizama ali ne možeš ga upoređivati sa mehanizmom koji je potekao iz kuće brenda jer su se svi nacrti, patenti pravili u toj kući i tu je taj mehanizam nastao i kao takav nosi pobedu medju ljudima koje vole satove jer ti mehanizmi nisu dorađeni već napravljeni u istoj kući.
    Ovo naravno ne menja ništa, IWC Mark serija satova ima svoju istoriju, a ETA 2892A2 je Etin najbolji mehanizam i zaslužno može da ga nosi svaki brend sa svojom manufakturom.
    upravo tako. nisam strucan da pisem o kvalitetu samih mehanizama i da uporedjujem jednog sa drugim. mogu samo da kazem da niko ne dovodi u pitanje pouzdanost i kvalitet ETA 2892A2 mehanizma, ali sve svodi na to da pravi ljubetlji satova mnogo vise cene mehanizme koji su od glave do pete napravljeni u jednoj firmi a ne sklepani iz vise delova iliti kupljeni od strane druge firme pa do besvesti modifikovani. jednostavno ja (a i mnogi drugi) kad kupim sat, recimo IWC, zelim da on bude 100% IWC a ne 80% IWC i 20% ETA.

    druga stvar je sto ja mislim sve firme (tu jedino mozda ne spada rolex) koje imaju svoje in-house mehanizme imaju ETA ili Lemania mehanizme u svojim, uglavnom nize cenovnim, satovima. kad sam video da recimo breget stavlja in house mehanizme jedno u satove koji su 50 000e ili vise nisam mogao da verujem...onda, ulysse u svoje divere takodje stavlja etu...

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    Još uvek nisam dovoljno upućen, ali pokušavam da stvorim neku hijerarhiju u svetu satovu, kakvu recimo imam kada se radi o automobilima...

    Moguće da su neki drugi manje upućeni članovi stranih foruma mi probudili tu sumnju u IWC, zato sam i postavio ovo pitanje.
    rang listu proizvodjaca je jako tesko sastaviti, zato sto ima vise kriterijuma po kojima se neki brend ceni, neka opsta lista po meni on glasi ovako (izostavicu mladje firme poput richard millea, franck mullera, roger dubuisa...):

    1) Vacheron, Patek
    2) Jager LeCoultre, Breguet, Audemars, Lange Sohne
    3) Girard-Perregaux, Ulysse, Blancpain
    (u druge dve kategorije sigurno fali 2-3 proizvidjaca)
    4) Zenith, IWC, Chopard
    5) Rolex, Panerai
    6) Hublot
    7) Breitling
    8) Omega
    9) Cartier
    10) Tag Heuer
    .....
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (5.4.2011. u 2:19)

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    To sam se i nadao da ću pročitati od vas, svega ima na internetu... U svakom slučaju ste mi pomogli da raščistim neke sumnje koje su se javile...


    Ne treba da imaš nikakvu sumlju u Schaffhausen. Svuda pa čak i ovde su negodovali Etine mehanizma baš iz razloga što ćeš navodno isti mehanizam platiti 500€, 1000€ ili 10000€ i na to dodati naziv brenda ali nije tako, svako od proizvođača doradi svoj mehanizam kako želi i kako je zaista moguće doraditi ako je dorastao tome. Takav dorađeni mehanizam dobija i COSC sertifikat što zaista nije mala stvar jer su skoro svi delovi izvađeni i ponovo sastavljeni od drugih legura koji podležu ISO standardima.

    Od pristupanijih brendova imaš jako lepe dorade celokupnih mehanizama od strane Oris-a, Ball-a, Longines-a, Omege.

    Schaffhausen je Schaffhausen i kao takav ostaje uvek na samom vrhu časovničarstva, poput Chopard-a, Piaget, BlancPain, Breguet.

    milospinkfloyd, tek sam sada video da smo pisali u isto vreme!
    Poslednja ispravka: ANGEL II (5.4.2011. u 2:15)

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ETA 2824 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 27.10.2013., 13:15
  2. Lemania 5100 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 2.6.2012., 19:37
  3. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  4. Darwil Mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.2.2011., 23:33
  5. Longines mehanizam
    By Ferguson in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.4.2010., 1:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •