Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 48
Like Tree13Likes

tema: IWC 30110 mehanizam???

  1. #21
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    ^ Ovakve informacije ne otkrivaju ni ETA ni IWC, ali prema sadasnjoj politici ETA-e, vise nije moguce nabaviti mehanizam u delovima pa ga modifikovati.

    Jedino sto ETA dopusta je da narucilac definise izmene i dorade koje je potrebno uraditi a onda ih sama ETA primenjuje i isporucuje. Mislim da ovo vazi i za IWC, inace bi im ETA uskratila nove mehanizme!
    No time to lose

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Dizajneri fabrike zamisle mehanizam, sprovedu ga u delo i takvim nacrtom zatraže, naruče željeni mehanizam. Upoređivali smo na poslednjem okupljanju Markov Chopard sa 7754 i moj tadašnji Fortis sa 7750 sa komplikacijom manje ali se jasno videla mnogo jača modifikacije od mog mehanizma plus znatno je bio lepše ukrašeniji!

    Postoje jako lepi primeri modifikovanih mehanizam gde se iz obične elabore klasa mehanizma postigne prfektan Top mehanizam, Stowa je recimo ukrasila i modifikovala 2824-2 na ovaj način

    Mehanizam Automatic 2824-2 COSC Chronometer ukrašenim plavim šrafovima ''Cotes de Geneve'' dekoracija rotora ''Colimaconnee" pozlaćen logo brenda "perlage" dekoracijom ostalih delova.
    Ili Damasko, kod Orisa je primer sa ISO 764 magnetic resistant watches standard. Sve ovo navodim iz razloga da pojasnim da nije uvek isti slučaj kada se plati iznos sata sa istim mehanizmom 400 i 4000€, a verujem da IWC znatno bolje modifikuje od pomenutih brendova.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    ^ Ovakve informacije ne otkrivaju ni ETA ni IWC, ali prema sadasnjoj politici ETA-e, vise nije moguce nabaviti mehanizam u delovima pa ga modifikovati.

    Jedino sto ETA dopusta je da narucilac definise izmene i dorade koje je potrebno uraditi a onda ih sama ETA primenjuje i isporucuje. Mislim da ovo vazi i za IWC, inace bi im ETA uskratila nove mehanizme!
    Baš tako...

    Evo ga jedan deo iz topika na sličnu temu sa WUS-a:

    "IWC is no longer receiving ebauches and modifying them to their specs. It seems since sometime around 2007 ETA delivers fully assembled movements to IWC now made with their specs."

    Kao što sam rekao i u prvom postu, ne sporim niti dovodim u pitanje kvalitet IWC satova, ali ipak mi se čini da su izgubili na ekskluzivnosti koju je Zenith zadržao sa svojim mehanizmima, a po ceni su jako približni... Jer u čemu je onda poenta in house mehanizma ako je on samo prepravljen, koja je suštinska prednost npr IWC 30110 u odnosu na recimo Oris-ov 733, kad se pouzdanost i kvalitet koju IWC nudi može dobiti i za mnogo manje novce, jer ipak veliki udeo u formiranju cene ima i ta ekskluzivnost koju sa sobom nosi pravi in house mehanizam. Realno bilo koja ETA 2824-2 u top grade izdanju koja se može naći u nekim znatno jeftinijim satovima nudi će isti kvalitet, pouzdanost i izdržljivost kao i 30110... Dok npr. kod Zenith-a cal. 670 sa sobom nosi pravu eksluzivnost jer je zaista in house mehanizam...
    milospinkfloyd likes this.

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    ^ Sasvim si u pravu, i licno mi se i Zenith Elite Captain i Cal. 670 vise svidjaju kao elegantnije i unikatnije resenje, ali ima odredjene mudrosti i u kupovini IWC Mark XVI sa pomenutim 30110 mehanizmom - imas i dalje ekskluzivan i lep sat, svi mu se dive, a moze lako i jeftino da se servisira . Da ne pominjem legendarni Moonwatch, koji ti je treci izbor .

    Mislim da Zenith mozes da ostavis za "kasnije", recimo kad se budes zenio... Deluje suvise ozbiljno da bi ga nosio svaki dan. Cini mi se da bi IWC bio prava mera. Pitanje je samo - kad se odluciti za Omegu 3570
    milan zmaj likes this.
    No time to lose

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    U pravu si Vlado Zenith jeste malo ozbiljniji sat pogotovu za nekog mojih godina...
    Još samo da diplomiram... A svadba ko zna kad, možda za 10 godina...
    A Omegu kad se zaposlim, ima da ne jedem dva tri meseca ali ću da je kupim od treće plate...

  6. #26
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    ^ ....ima odredjene mudrosti i u kupovini IWC Mark XVI sa pomenutim 30110 mehanizmom - imas i dalje ekskluzivan i lep sat, svi mu se dive, a moze lako i jeftino da se servisira ......
    ^ eh... ovo sam i ja mislio do pre neki dan (mislim na jeftin servis). Mozda konstatacija stoji ake se servis obavlja van servisne mreze IWC-a, inace servis svih satova, bez obzira koji je mehanizam u pitanju, je preterano skup. Na jednom stranom forumu sam zapazio lep Porsche design by IWC sa kraja osamdesetih proslog veka, koji u sebi ima "standardni" 7750, vlasnik ga je poslao u neki servis iz mreze IWC servisa na redovno ciscenje i podmazivanje koje mu je naplaceno "skromnih" 640 eura!

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Koliko??? Pa to je bezobrazluk onaj najgori...

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    ...Mozda konstatacija stoji ake se servis obavlja van servisne mreze IWC-a...
    Da, da, mislio sam na servis nakon 5-10, pa i vise godina. Jos dugo ce postojati rezervni delovi za 2892A2 a i svaki casovnicar ce znati da ga podmaze...

    Inace - servisi svih jacih firmi su poprilicno skupi, tu ni IWC ne odskace
    No time to lose

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    pa krsticu ja jedino da ti pozelim da ti taj zenith zatreba sto pre.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: IWC 30110 mehanizam???

    Sve je to jošš uvek tamo negde... Temu sam kao što već rekoh pokrenuo više onako što je mene to malo mučilu u nekim mojim maštarijama... A sad neka realnostu su mi SKX007, eventualno neki DS1 i ovaj Orient... Ali to u nekoj drugoj temi...

    Ovde ćemo nastaviti o "sumnjivom" 30110...

Slične teme

  1. ETA 2824 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 27.10.2013., 13:15
  2. Lemania 5100 mehanizam
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 2.6.2012., 19:37
  3. ETA 2789 mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.11.2011., 17:59
  4. Darwil Mehanizam
    By Don_Krstic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.2.2011., 23:33
  5. Longines mehanizam
    By Ferguson in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.4.2010., 1:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •