Strana 5 od 77 PrvaPrva 1234567891555 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko starih satova

    Nikola dobrodošao!
    Koliko vidim imaš jedan primjerak američkoh sata marke Howard koji koliko vidim (a slike bi mogle biti malo jasnije)je vrlo dobro očuvan,rijedak je kao bremen a sat je visoke kvalitete (poput Hamiltona,vidi se po mehanizmu,rezbarijama i nemirnici koja koliko vidim ima labuđi vrat za precizno namještanje)tako da vjerujem da dosta vrijedi.
    Da li sat ide il treba popravak.Ako ide šteta ga je davati na servis ipak mu je mjesto negdje na sigurnom da se čuva a ne da se nosi svaki dan,možda samo ponekad stavit ga malo u đep.
    Vrijeme ovo nije za rješavanje takvih satova,prvo su lijepi,kvalitetni al malo je potražnje za njima,možda pokoji kolekcionar poput mene ali s malo novca na raspolaganju il koji prekupac (koji bi htio na njemu zaradit barem duplo pa i više).
    Ako te još šta zanima o satu pokušaj pronać stranicu s ovom markom i na njoj možeš pronać po serijskom broju godinu proizvodnje sata,il nešto drugo ako te zanima pitaj.

  2. #42
    Novi član
    Član od
    30.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Sat radi.Da li znaš koja mu je vrednost?Hvala puno

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Pa cijene Howarda na e-bayu kreću se od 250$ pa više za sat poput tvog.vrijeme za prodaju takvih satova nije,treba ga čuvat može biti samo još vrijedniji.Ako te zanima još što reci,može i privatnom porukom.
    Lp!

  4. #44
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool Elgin dzepni sat.Pomoc!!!

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0368.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0392.jpg
    Da li neko moze nesto vise da mi kaze o ovom satu i naravno da li se zna njegova vrednost?
    Sat je u ispravnom stanju a kuciste sata je od 14k gold.
    Unapred zahvalan.
    Poslednja ispravka: Kolin (10.10.2012. u 13:15)
    Varga likes this.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Elgin dzepni sat.Pomoc!!!

    Jedan sasvim običan Elgin mehanizam s prekrasnim ciferom ukrašenim te kućište s dva poklopca.Samo oprezno s kućištem jer većina američkih kućišta bila su samo pozlaćena,raritet je da su cijela od zlata(većinom su takvi oni swiss made).
    Na žalost vani pa i kod nas Elgin satovi nisu na cijeni,ali ako ti je kućište samo pozlaćeno vrijedi zbog cifera preko 150€ a ako je kućište stvarno puno zlato tad vrijednost sata uvećaj za vrijednost zlata u kućištu (po mom iskustvu takvo kućište moglo bi imat od 20-30 grama zlata u sebi)
    Najbolje ti je čuvat sat,ako ne ide servisirat ga a ako ide ne već ga čuvat i pazit kod kuće.
    Varga likes this.

  6. #46
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Elgin dzepni sat.Pomoc!!!

    Veliko hvala.Kuciste je od punog zlata(proveravano je kod zlatara) uzgred ima tri poklopca ali se nazalost ne vidi na slici.Jos jednom hvala.

  7. #47
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool Longines dzepni sat - Pomoc!

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0404.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0409.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0411.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0416.jpg

    Pozdrav svima.Da li mozda neko zna nesto vise o ovom satu?Sat je u 14 k gold kucistu, rucne gravure.Mislim da sat potice iz 1905 godine bar po serijskom broju.Inace interesujeme i vrednost ovog sata.
    P.S.Slike nisu bas naj sjajnije
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dscn0402.jpg  
    Varga and 83stojan like this.

  8. #48
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: Longines dzepni sat - Pomoc!

    Sat je koliko se vidi na slici prelep . . . Cisto radi obavestenja nije rucno graviran jer postoji puno satova sa identicnom gravurom (sto kazuje da je radjeno pomocu otiska u zlatu ili ti presom) . . . Sat je kupljen u radnji u Beogradu kod naseg predstavnika za Longines satove u to vreme sto je bio Jovan S. Antonijevic i po podacima koje ja imam to je bilo oko 1930god. Na satu je oznaka iz 1905 kada je taj model mehanizma u svojoj klasi dobio nagradu verovatno u Parizu . . . Sat je kasnijeg datuma oko 30-tih god. proslog veka . . . Prelepo HUNTER kuciste (jer se krunica za navijanje nalazi na broju 3, a ne na broju 12 kao kod obicnih i zeleznickih satova) ga cini vrednim inace sto se tice mehanizma cesto je stavljan u dzepne satove Longines-a . . . Cena mu je koliko vredi zlato u ovom trenutku na trzistu pa koliko grama ima toliko para . . . . Za mehanizam i cifer u najboljem slucaju ako sat radi mozes dobiti oko 4000din . . . Moj savet je nikako nemoj da ga prodajes jer je stvarno PRELEP . . . Za desetak godina ces moci da dobijes mnogo vise jer je u odlicnom stanju koiko se vidi na slikama . . . POZDRAV . . . I ako te jos nesto zanima slobodno pitaj . . .
    sima hrabri, Varga and Kolin like this.

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Longines dzepni sat - Pomoc!

    Prekrasan sat,kolega je već iznio detalje o satu,ja ću još da se pridružim i kažem da sat ne prodaješ osim ako je od životne važnosti .
    Sat i danas vrijedi više od samog zlata kojeg na satu ima oko 30 grama (imadoh Omegu takvu pa znadem iz prve ruke)plus minimum 200-300€ za sam mehanizam i koliko vidim lijepo očuvan cifer.
    Još jednom sat je prekrasan i ne viđa se svaki dan.Po mom mišljenju Longines kao marka džepnih satova ide odmah iza Zenitha i to mnogo prije Omege.
    Varga, Marko Crv and Kolin like this.

  10. #50
    Novi član
    Član od
    31.10.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Longines dzepni sat - Pomoc!

    Cao drugari. Nadam se da sam na pravom mestu. Imam slican problem kao i "Kolin". Imam jedan Longines sat, pa me zanima njegova vrednost i koje je godine otprilike napravljen. Ako neko zna i razume se neka mi objasni, bio bih mu jako zahvalan. Hvala unapred. Evo i slicica:

    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-001.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-002.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-003.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-004.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-005.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-006.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-007.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dzepni-sat-008.jpg
    Varga, 83stojan and fotopetar like this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •