Strana 65 od 77 PrvaPrva ... 155561626364656667686975 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 641 do 650 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #641
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat Uros GT kaže: Pregled poruke
    Ok pitaš al je stvar kućnog vaspitanja da se izuješ kad uđeš u tuđu kuću.
    E,al ga ubode sa primerom

    Sem ako ne dolaziš sa kopanja kanala po kišnom vremenu NIKADA se ne izuvaj u tuđoj kući.
    Niti je kulturno niti je prijatno.
    Varga likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #642
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	better-pair.jpg
Viđeno:	507
Veličina:	105,2 KB
ID:	129494

    Suština moje poruke ili zapažanja nije bila usmerana protiv člana hysteria , mada je bila inicirana njegovom porukom. Zato sam i napisao da je samo u zadnih par dana bilo nekoliko takvih slučajeva a bilo ih je i ranije a biće ih, nažalost, i u buduće.

    Recimo, ja sam nekoliko puta ranije u takvim situacijama, kada neko u svom prvom obraćanju ne napiše pozdrav, dobar dan i sl. , znao napisati "Pre svega dobar dan" i sl. E sad neko je razumeo šta sam hteo reći a neko verovatno i nije.

    Da ne dužim sada za ovo oko preprodaje, guglanja i izuvanja . Otići ćemo predaleko.
    Uglavnom, nije teško biti fin.
    -------------------------
    Što se tiče samog sata člana hysteria , treba pogledati oznaku ispod balansnog točka pa možda nešto mudro zaključimo. Ovako meni mehanizam liči na Peseux 7001 a nije u pitanju taj mehanizam.

    PS-Evo i jedne pohvalne stvari u celoj situaciji. Postavljene su fotografije sata u vezi kojeg je postavljeno pitanje, što nije uvek slučaj i fotografije su upotrebljive.
    Poslednja ispravka: skydrummer (3.3.2017. u 23:38)

  3. #643
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Evo sta je meni interesantno. U zadnje vreme sve je vise pitanja vezanih za procenu orginalnosti, vrednosti,starosti a da se pritom u svojoj prvoj poruci na forumu ne kaze dobar dan, pozdrav, cao, postovanje, itd.
    Trazi se neka vrsta usluge,pomoci tj.tudjeg angazovanja a neka osnovna pravila pristojnog ponasanja-komunikacije izostaju.
    Nije tesko biti fin.

    PS- U zadnjih nekoliko dana bilo je par takvih slucajeva. Bilo ih je i ranije a verovatno ce ih biti i u buducnosti. Nazalost.
    Otprilike kao MMario, i ja sve više izbegavam da sa takvima i komuniciram. U poslednje vreme mi se dešava da mi se i studenti tako obraćaju. Ukoliko mi napišu mail gde nema ni najjednostavnijeg pozdrava, nego samo 'Kada imate konsultacije?', obično odgovorim ovako:

    Poštovana koleginice/kolega,

    Da li ste zapravo hteli da kažete Poštovani profesore, kada držite konsultacije?

    Inače, informacija je jasno istaknuta na stranici fakulteta, kao i na katedri. pre nekoliko dana mi je došao klipan koji nije pošteno ni pokucao, ušao bez poziva, rekao da bi radio master kod mene i odmah se uvalio u fotelju. Rekao sam mu mrtav 'ladan: „Niste me pitali šta ima za ručak”. Ovaj se zbunio, na šta sam odgovorio: „Vidim da ste ušli bez kucanja i pozdrava, kao da ste u svojoj kući, pa mi deluje da ste pomislili da ste ušli u sopstveni stan i da roditelji treba da vam serviraju ručak”. Klipan odgovara ovako: „Pa OK, nešto sam u žurbi jer mi je frka da završim master i 'oću da se dogovorimo za temu.” Naravno, naglasak je ona isfolirana varijanta beogradskog. Na to sam odgovorio: „Vrata se nalaze iza vas, a o temi možemo da porazgovaramo kada pokucate, ja odgovorim da je slobodno, zatim kažete 'dobar dan' i slično.” Magarac opet po svome: „Pa OK, mislim, bio sam u žurbi, jeste mi frka, jel možemo da se dogovorimo?” „Naravno da možemo, ali sledeće nedelje. Do tada imate vremena da naučite standardni jezik, moduse obraćanja i nešto o lepom ponašanju. Prijatan dan želim.”

    Ponekad zaista žalim za vremenima kada je takvima moglo da se kaže: „Marš napolje!”

    Citat hysteria kaže: Pregled poruke
    Ja sam samo pitao, ako neko hoce da pomogne hvala mu,ako nece opet mu hvala. Moje je da pitam.
    Dobićeš odgovor, samo se strpi. Verujem da će se neko naći da odgovori, ali to ne mora da bude danas. Ne sede svi forumaši za kompjuterom 24 sata samo da bi tebi odgovorili, možda će proći i nekoliko dana, ali to ne zna niko da kaže. Ukoliko je interfejs na telefonu nezgodan, sedi lepo za kompjuter, jer telefon je ipak za telefoniranje. Pošto vidim da ipak i sa telefona možeš da odgovaraš, mogao bi da kažeš nešto u stilu 'izvinjavam se' i slično. Ovo jeste forum, ali nije kladionica niti kafana, već mesto gde se kulturno komunicira.
    Poslednja ispravka: Neša (3.3.2017. u 23:43)
    Varga, Codelen, Elvedin and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #644
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat Neša kaže: Pregled poruke

    Inače, informacija je jasno istaknuta na stranici fakulteta, kao i na katedri. pre nekoliko dana mi je došao klipan koji nije pošteno ni pokucao, ušao bez poziva, rekao da bi radio master kod mene i odmah se uvalio u fotelju. Rekao sam mu mrtav 'ladan 'Niste me pitali šta ima za ručak.' Ovaj se zbunio, na šta sam odgovorio 'Pa vidim da ste ušli bez kucanja i pozdrava, kao da ste u svojoj kući, pa mi deluje da ste pomislili da ste ušli u sopstveni stan i da roditelji treba da vam serviraju ručak.' Klipan odgovara ovako: „Pa OK, nešto sam u žurbi jer mi je frka da završim master i 'oću da se dogovorimo za temu.” Naravno, naglasak je ona isfolirana varijanta beogradskog. Na to sam odgovorio: „Vrata se nalaze iza vas, a o temi možemo da porazgovaramo kada pokucate, ja odgovorim da je slobodno, zatim kažete 'dobar dan' i slično.” Magarac opet po svome: „Pa OK, mislim, bio sam u žurbi, jeste mi frka, jel možemo da se dogovorimo.” „Naravno da možemo, ali sledeće nedelje. Do tada imate vremena da naučite standardni jezik, moduse obraćanja i nešto o lepom ponašanju. Prijatan dan želim.”
    Nešo verovatno si se zakačio sa budućim direktorom nekog javnog preduzeća ili nečijim savetnikom i sl. Kakvo nam je obrazovanje (a generalno i kućno vaspitanje postaje misterija za mnoge ) dobro nije kroz prozor ušao.
    Poslednja ispravka: skydrummer (3.3.2017. u 23:47)
    Neša, Codelen and Elvedin like this.

  5. #645
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Što se mene tiče, dobro je da kroz prozor nije izašao, i to uz moju pomoć
    skydrummer and Varga like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #646
    Novi član
    Član od
    3.3.2017.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Izvinjavam se na svojoj gresci,nece se vise ponoviti. Dobro jutro svima.
    Poslednja ispravka: hysteria (4.3.2017. u 0:00)

  7. #647
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Haha, ma nije poenta u "dobro jutro" već u pristupu, ovo je dobrovoljna neobavezna zajednica ljubitelja satova, većina je ovde jer su ljubitelji a ne preprodavci, i onda kad nekom prva i jedina poruka bude "Koliko vredi ovo", ali ne u smislu "koliko mi znači ovo" već koliko mogu da zaradim, malo je glupo.... Što se tiče kulture i ponašanja, davno smo se degradirali, ne samo da nema poštovanja fakulteta i profesora kao institucije, niko nikog ne poštuje. Skoro na trafici čovek ne kaže ni dobar dan, odmah " daj mi to i to", valjda smo besni pa samo "daj", tip istovaruje robu i parkirao se i blokirao auto, čovek ne može da izađe, "možeš li da pomeriš auto", nema "izvini, evo samo minut da istovarim", nego "sačekaj", bez pardona. Posebno sam alergičan na "bato ae mi baci pogled na ovu rupu u zubu", kao da mi je to nešto najnormalnije na ulici ili u kafani, pa čak i u ofisu, hoće da mu dam dijagnozu a previše tražim ako ga zamolim da sedne u stolicu predviđenu za to. Malo sam skrenuo s teme, a da i mislim da se treba izuti, oduvek se izuvam u svojoj i tuđoj kući, jer ko zna gde sam bio i šta mi je na đonu a trebalo bi da je unutrašnjost kuće čista, kao i moje čarape.
    MMario likes this.

  8. #648
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    a da i mislim da se treba izuti, oduvek se izuvam u svojoj i tuđoj kući, jer ko zna gde sam bio i šta mi je na đonu a trebalo bi da je unutrašnjost kuće čista, kao i moje čarape.
    Kad smo kod OT
    Zato i postoje neka propisana pravila ponašanja jer bi bilo vrlo nezgodno da se stvari svode na lično mišljenje.
    Neko bi mogao da pomisli da je zgodno ići levom stranom trotoara.
    Može se misliti i da pri prolasku kroz vrata prednost ima onaj koji ulazi ali biće se u zabludi.
    Naravno da svako može da odredi ponašanje gostiju u svojoj kući ,pa i što se tiče izuvanja, ali tada je neophodno obezbediti onima koji se izuvaju papuče .
    U tuđoj kući nije pristojno izuvati se pa ma šta vi mislili o tome ( sem ako domaćin ne insistira na tome)

    Reč je ,naravno, o pravilima ponašanja u našoj kulturi i u urbanim sredinama.

    Stvari mogu da se odvijaju na različite načine sve dok postoji obostrana saglasnost.
    Ako saglasnosti nema postupamo prema unapred definisanim pravilima.
    Codelen likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #649
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Vidiš čudno je to. Za ostale stvari sam znao, i za pravilo o ne izuvanju sam čuo ali većina ljudi koje sam upoznao ima stav da se treba izuti. Naravno i papuče se podrazumevaju. U svim kućama mi kažu "ne moraš da se izuvaš" u smislu možeš ali i ne moraš, niko nije insistirao. Nebitno svakako.

    sent from my Gant fashionphone

  10. #650
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Vladane, može bonton da kaže šta god hoće, nije pitanje propisanih pravila nego autonomnih običaja. Kod nas još od turaka postoji običaj izuvanja (za njih je patos skoro sakralan), japanci veoma poštuju tradiciju izuvanja, u islamskom svetu takođe. I Francuskoj ne postoji taj običaj. Ja sam srbin, mi imamo naše lokalne običaje koje neki poštuju a neki ne. I jasno je na šta sam mislio.

    RN3 Pro via TT

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •