Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 31
Like Tree6Likes

tema: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Ja je koristim dosta cesto,bas iz razloga koje je Angel naveo jednostavno mi je lakse nego da pamtim koliko je bilo sati i kada ce proci odredjeno vreme do neke obaveze,poziva... U svakom slucaju je korisnija od tachymeter funkcije koju ima svaki drugi sat...
    ANGEL II likes this.

  2. #12
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Koristim vrlo cesto, odnosno uvek kada mi je potrebno da izmerim tacno vreme za obavljanje neke radnje. Mozda je meni zbog samog posla vise potrebna ova funkcija, ali u svakom slucaju sat sa chronograph-om izgleda nekako bogatije. To je i glavni razlog da je danas svaki treci sat upravo sa ovom funkcijom.
    ANGEL II likes this.

  3. #13
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    evo momci, izgleda da ima onih koji to doista i koriste

    no i dalje smatram da je to čisto kozmetički mehanizam, koji nitko ne može ozbiljno upotrijebiti za ono za što je deklariran. Dakle, chronograph ili štoperica

  4. #14
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Nisam razumeo sta znaci ovo pitanje: Dakle, chronograph ili štoperica? Ja koristim ovu funkciju na satu, ili ako nemam tu je mobilni. Meni su iskreno lepsi satovi koji nemaju chrono, mada ima izuzetaka naravno.
    ANGEL II likes this.

  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Za štopovanje vremena uglavnom koristim mobilni jer ume da pišti. (Kad bih uključio hronograf, posle 5 minuta bih zaboravio da treba da pogledam u njega). Medjutim, on ima svoju ulogu kad šipčim po planinčinama. Kad krenem uključim štopericu i posle mogu da utvrdim prosečnu brzinu. Više puta mi se dogodilo da (kad ne uključim hrono) brzo zaboravim u koliko sam krenuo. Ajd' hrono i nekako, nego da li iko koristi one skale i računaljke kao na, recimo, Citizenu Nighthawk? :-) (a videh da na tim avijatičarskim ima i još komplikovanijih stvari)

  6. #16
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    sve su to samo kozmetički dodaci, nitko ne gleda ništa osim sata i eventualno datuma.

    ( naravno tu ne računamo digitalne satove koji imaju cijeli niz korisnih funkcija )


  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    Nisam razumeo sta znaci ovo pitanje: Dakle, chronograph ili štoperica? Ja koristim ovu funkciju na satu, ili ako nemam tu je mobilni. Meni su iskreno lepsi satovi koji nemaju chrono, mada ima izuzetaka naravno.
    chronograph je sat koji meri vreme i ima stopericu

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat panonski kaže: Pregled poruke
    sve su to samo kozmetički dodaci, nitko ne gleda ništa osim sata i eventualno datuma.

    ( naravno tu ne računamo digitalne satove koji imaju cijeli niz korisnih funkcija )

    Pa dobro ali ocigledno postoje ljudi koji je koriste i definitivno nije samo kozmeticki dodatak...

  9. #19
    Banned
    Član od
    28.4.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    Nisam razumeo sta znaci ovo pitanje: Dakle, chronograph ili štoperica? Ja koristim ovu funkciju na satu, ili ako nemam tu je mobilni. Meni su iskreno lepsi satovi koji nemaju chrono, mada ima izuzetaka naravno.
    Stoperica = Hronograf

  10. #20
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Pa dobro ali ocigledno postoje ljudi koji je koriste i definitivno nije samo kozmeticki dodatak...

    govorim generalno naravno, nisam mislio na nekoliko ljudi od sto koji je doista koriste

Slične teme

  1. Kako funkcionišu mehanički satovi - VIDEO
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.9.2013., 19:55
  2. Mehanički satovi u extremnim uslovima
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 16:04
  3. Vlaga-kondezacija u mehaničkom satu
    By 7s36 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 11:33
  4. Jedno pitanje - Kako čuvati mehanički sat
    By HADzI DALIBOR in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.2.2010., 18:38
  5. Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički
    By esdy_11192 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 0:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •