Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree6Likes

tema: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

  1. #1
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    tko doista koristi chronograph na satu u praktičnoj upotrebi?

    svima nam je zapravo ta funkcija malo bitna, a proizvođači satova je guraju kao da smo maltene svi profesori tjelesnog odgoja.

    a i da jesmo, zar bi koristili to, ili nešto preciznije ...
    Poslednja ispravka: panonski (26.4.2011. u 22:43)

  2. #2
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    meni se osobno to sviđa, ali samo izgledom.

    kao ima smisao, vrti se, i gle štopa sekunde i desetinke ...

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Retko kada mi je trebala ta funkcija ali sam je koristio ako treba da me podseti na neko vreme ako nemam rotirajuću koronu na satu. Primer za 15 minuta pozovi nekoga, pustim hronograpf i znam koliko je vremena prošlo od tada.
    Nekada zna da bude korisna spravica ali se mehanizam dosta haba ako je konstantno uključen.

  4. #4
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    a jbt pa ako štopaš minute samo treba da pogledaš na glavni sat

    ko normalan uključuje chrono za tako nešto, osim ako želi da dokaže da mu je taj chrono možda nekada i koristan ( ulovio sam se dva puta u takvoj raboti )

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    U pravu si, ne normalan sam!

    Ok je tvoje razmišljanje ali što da ne posluži ako si zaboravan, ako imaš dosta obaveza, ako jednostavno zaboraviš kao uvek JA u koliko sati je trebalo da prođe pola sata?
    Ovako je monotono bez funkcije samo beskorisna komplikacija mehanizma i ništa više!

  6. #6
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    pa da, to i kažem

    lijepo izgleda, ali čemu to stvarno... funkcionalno nula bodova

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    funkcija stoperica ekvivalentna je funkciji minute repeater-a samo sto kosta 100 puta jeftinije i 100 puta je jednostavnije napraviti i 100 puta je manji feeling posedovati je. a sluzi - NICEMU. tacnije sluzi da se zaljubljenici u satove osecaju bolje dok je nose jer znaju da je neko u taj sat ulozio jednu kap odnosno 100 kapi znoja u slucaju minute repeater-a i sto mogu da pomisle "jeee vidi sto mi je zajeban sat, ima stopericu a nema baterije a moji drugovi nose sat na baterije a nemaju ni stopericu!". niti ce se prosecan korisnik nekog sata naci u mrklom mraku pa da preko bingova i gongova cuje koliko je sati, niti ce mu pasti na pamet da meri koliko je vremena, tacno u sekundu, potrebno autobusom od kuce do posla

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika qwerty
    Član od
    3.2.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Meni je to najvaznije! Ako sat nema tu funkciju onda ga ne kupujem Kao klinac, a i sad, stopericom prvenstveno merim trajanje poluvremena kad igramo fudbal i kad treba da se smenimo na golu! Bez toga bi bilo... Naravno na digitroncima... Sto se tice mehanickih satova ili kvarcnih analognih-- ista primena.. Kod nekih satova je sekundara suvise mala i brzo klizi po podeicima (kojih cesto i nema) pa kad ti zatreba da meris neso nisi siguran koliko je tacno sekundi proslo.. Stopericu zaustavis i natenane pogledas i zapises ako treba.. Recimo vreme za koje se iz rastvora natalozi ispitivana supstanca... ...stoperica je divna stvar...

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Skoro nikad ga ne koristim, i uglavnom mi sluzi da ulepsa cifer sata. Mnogo korisnija od toga je korona sa 60-minutnom skalom, koju koristim svaki dan i koja je mnogo preglednija od sicusnih podbrojcanika hronografa.

    Pozdrav.

  10. #10
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    ali LAP time je još jače

    de ti u sekundi razlike izmjeri vrijeme dva trkača koji su prošli kroz ciljnu ravninu

    ( u desetinkama naravno )


Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako funkcionišu mehanički satovi - VIDEO
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.9.2013., 19:55
  2. Mehanički satovi u extremnim uslovima
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 16:04
  3. Vlaga-kondezacija u mehaničkom satu
    By 7s36 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 11:33
  4. Jedno pitanje - Kako čuvati mehanički sat
    By HADzI DALIBOR in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.2.2010., 18:38
  5. Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički
    By esdy_11192 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 0:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •