Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 31
Like Tree6Likes

tema: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Pa to sam i kazao sto bi reko Sojic,u svakom slucaju ne skodi da je imas...

  2. #22
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    i prasence u furunu

  3. #23
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat Dzing II kaže: Pregled poruke
    Stoperica = Hronograf
    Upravo je tako @dzing II zato sam i pitao sta je @panonski hteo da kaze. Ocigledno covek misli da su to razlicite stvari.

  4. #24
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Ovo mi ne ide u glavu, kako, pobogu, raščlaniti šta je šta u ovoj šumi?!?!

    Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)-0778e.jpgTko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)-sna411p1.jpgTko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)-jn0040-58l.jpg

    Pretpostavljam da je uputstvo na 200 strana. Jel ima neko ko poseduje ovakva čuda i ko je bistrio šta sve umeju i kako se koriste?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Naravno upustvo je poprilicno. Ali ko cita upustva U temi o Citizen satovima je neko dao kratko upustvo vezano za kalkulator, ali ne mogu da pronadjem u kojoj temi. Ali moze jos lakse, ukucas odredjeni model na youtube i dobijes kratko objasnjenje.

  6. #26
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Hvala, tolarbo. Pitam onako, nemam takav sat (doduše, razmišljam o Nighthawku), nego je tema o štopericama na satovima koje maltene niko ne koristi pa sam se pitao šta je onda sa ovim čudima Potražiću baš po Citizen podforumu...
    Naravno, ko čita uputstva nije pravi muškarac
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Ma to je tako. Prvo mi optuzujemo proizvodjace da nista ne inoviraju, ili bar to rade mnogo sporije nego sto bismo mi hteli. Posle ih optuzujemo sto su sve to napravili na satu, i da li to neko koristi. Ja sam siguran da sve te funkcije koristi mali broj ljudi, ali nekada te funkcije ulepsavaju sat, pa onda imaju i tu estetsku vrednost. Sa druge strane kod mehanickih satova svaka komplikacija utice na vrednost sata, jer podrazumeva komplikovaniji mehanizam. I td. Sve u svemu, nije lako ni nama, a ni proizvodjacima sa nama

  8. #28
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Ja često koristim štop na mom satu, zato što me zabavlja, recimo merim koliko mi treba da stignem og jednog dela grada do drugog, prosečno vreme pravljenja gibanice moje drage. Koristim ga ne zato što mi je neophodan već zato što uživam u njemu, uostalom i sam sat nosim iz zadovoljstva a ne preke potrebe ionako imam sat na mobilnom.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    Citat bursa kaže: Pregled poruke
    Ja često koristim štop na mom satu, zato što me zabavlja, recimo merim koliko mi treba da stignem og jednog dela grada do drugog, prosečno vreme pravljenja gibanice moje drage. Koristim ga ne zato što mi je neophodan već zato što uživam u njemu, uostalom i sam sat nosim iz zadovoljstva a ne preke potrebe ionako imam sat na mobilnom.
    isti je slucaj samnom i sto se tice filozofije nosenja sata i stoperice. i ja tako kad stavim jaja da se kuvaju upalim stopericu pa merim koliko mi tacno treba da ne budu onako tvrdo skuvana i sl ali onda sam cuo da se mehanizam haba pri koriscenju stoperice i od tada se ne glupiram vise

  10. #30
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tko od vas koristi mehaničke cronographe na satovima ? :)

    @ bursa i milospinkfloyd: To je zato sto ste satomani a ne samo satofili
    Aaali... u svakoj ''zdravoj'' osobi cuci satofil koji se pod odgovarajucim okolnostima pretvara u satomana.
    milospinkfloyd likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Kako funkcionišu mehanički satovi - VIDEO
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.9.2013., 19:55
  2. Mehanički satovi u extremnim uslovima
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 16:04
  3. Vlaga-kondezacija u mehaničkom satu
    By 7s36 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 11:33
  4. Jedno pitanje - Kako čuvati mehanički sat
    By HADzI DALIBOR in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.2.2010., 18:38
  5. Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički
    By esdy_11192 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 0:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •