Strana 55 od 60 PrvaPrva ... 545515253545556575859 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 550 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #541
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    popovac 76
    Za razliku od eBay-a, na nasim site-ovima su nadvladali preprodavci i sada suvereno vladaju sami medju sobom. Zna se kako se na primer satovi traze na eBay-u, iskljucis Aziju i stvar je u velikome resena. Kod nas Aziju ne mos' iskljuciti iako niko nema krive kapke

    A lako se mogao zajebati i taj sa Schaffhausen-om. Da je napisao IWC umesto "safhauzen", i jos se dojebao izjavom "zenski" posto sat nije velicine termometra za bojler, opet bi bila nula.
    mimamimic likes this.

  2. #542
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    Citat mimamimic kaže: Pregled poruke
    No42 me je podstako malo na razmisljanje svojim postom od malopre te resih da ove misli podelim sa vama.
    Naime No42 je u jednom od svojih postova prokomentarisao cenu gogijevog lonzina,pa mi stoga pade na pamet da ne bi bilo lose da otvorimo jednu temu na forumu gde bi komentarisali cene satova na aukcijama,kako domacim tako i stranim,stanje satova,koja bi bila realna cena sata za odgovarajuce stanje sata itd.mislim da nisam video da ovako nesto ima na forumu,doduse nisam nesto mnogo ni trazio ali neka me ispravi neko ako gresim.
    Imamo temu o proceni satova: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Jeste da se tu obično javljaju novi članovi koje interesuje vrednost sata koji poseduju ili traže savet da li da plate XY dinara/evra za neki sat koji su videli, tema je otvorena za svakoga ko želi da pita za cenu nekog sata ili da prokomentariše da je nešto povoljno, skupo i slično.

    Popovac76 me je podsetio na to lepo vreme od pre nekoliko godina, ali e-bay i globalizacija uzeše svoj danak, tako da je danas teže naći dobar sat po relativno niskoj ceni. Naravno, i tada je bilo lažnog licitiranja i pumpanja cene, o čemu smo i ovde pisali, a sada je tako kako je čovek i napisao. Pre nekoliko godina smo se ovde smejali oglasima za replike koje su donesene iz Švajcarske, Nemačke ili neke treće zemlje (al' Švabo je Švabo, što ljudi rekoše), mada me i ovaj pristup ne čudi.

    Ukoliko je procenat funkcionalno nepismenih i neobrazovanih relativno visok, mada sam zaboravio tačan podatak koji baš i nije rado objavljivan u javnosti, uopšte ne čudi što se takvi oglasi i pojavljuju, a imali smo ih na temi o smešnim oglasima.

    Dodao bih i to da su i prodavci koji su nekada bili poznati po pristojnim cenama danas takođe počeli da podižu cene, premda verujem da sada nešto češće nabavljaju satove po višim cenama. Kako god okrenemo, nije zgodno za nas ukoliko smo kupci.
    popovac 76 and No42 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #543
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    skydrummer
    Ne, ministarstvo odbrane amerike nikada nije delilo Vostok satove vojnicima. Vojska vojnicima daje satove samo iz dva razloga, kao vojnu opremu koju oni zaduzuju i po izlasku iz vojske vracaju magacinu, ili za vojne zasluge. Sa obzirom da ovi satovi masovno kruze u slobodnoj prodaji, odmah otpisujemo opciju broj jedan upotrebom zdravog razuma - nije Amerika isto sto i Albanija, Srbija ili Bosna, ono sto je u njihovim vojnim magacinima tu i ostaje.

    Postoje novinarski clanci i o tome kako americka vojska operise na Marsovcima, sve sa slikama. Da je ministarstvo odbrane delilo te satove, o tome bi postojali direktni materijalni tragovi i oni bi bili javni, Marsovci bi bar bili vojna tajna. Takvi tragovi jednostavno ne postoje.

  4. #544
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    Ja sam tebi već rekao da ti sve znaš. Moj post nije bio upućen tebi, nego nekome ko ulazi u svet satova i hoće nešto da nauči a ne da se iščuđava.
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.10.2017. u 21:55)

  5. #545
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Neša
    Ipak bolje ostaviti temu o procenama onakvom kakva je, da ljudi pitaju za procene. Ovakve stvari su prikladnije za smesne komentare iako ni tu bas ne pripadaju, ali bar ne smetaju necemu potencijalno korisnom.

    Da, zaboravih, "iz Nemacke" je jos jedna hipnotisuca rec za prosecnog nedopismenjenog Balkanca. To treba uvesti u program casova fizike kad je vec fizika istim nedokuciva.

    Trzisna vrednost tricarija eksponencionalno raste pozitivno proporcionalno sa geografskom udaljenosti, odnosno negativno proporcionalno sa geografskom priblizenosti (dodje na isto i logicki sledi, ali posto kod nas stvari uce napamet, da se nebi zbunili), po formuli e na kilometraza udaljenosti izvora od Mokre gore kroz udaljenost granica Srbije od granica Velike Srbije (sto znaci da je vrednost svega dalekog porasla znacajno vec od 1991-e, a od 1999-te jos vise). Mnoziteljski bonus prethodnog od n=10 se primenjuje u slucaju Nemacke, Rusije, Amerike, Pariza i Dubajia.

    Prvi Shibitz-Arrow zakon, dopunjeno izdanje

    skydrummer
    "Ja sam tebi već rekao da ti sve znaš. Moj post nije bio upućen tebi, nego nekome ko ulazi u svet satova i hoće nešto da nauči a ne da se iščuđava."

    A ja sam odgovorio da ne znam puno, ali da bar znam kako da gledam. Trebas biti nuklearni fizicar ako hoces da napravis nuklearni reaktor od frizidera, ali ne trebas biti nuklearni fizicar da znas da te radijacija nece pretvoriti u supercoveka sa mocima pauka - za ovo drugo je dovoljno pogledati sta nuklearna fizika kaze, umesto sta kazu ljudi po novinama i internetu.

    Opet, ministarstvo odbrane amerike bi imalo fakture za te satove, ili slican materijalni trag. Oni cak i kad pronevere novac to zapravo zapisu, tako da mozes prebrojati sve limenke Kole od po 100tinak dolara komad koje je Halliburton, firma u vlasnistvu tadasnjeg podpredsednika Amerike, slao za Irak.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (12.10.2017. u 22:42)
    mimamimic likes this.

  6. #546
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    Naziv: gfch.gif, pregleda: 400, veličina: 274 bajtova
    mimamimic likes this.

  7. #547
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zašto ne možemo imati lepe stvari, ili kako svoj svome preprodati sat po duplo većoj ceni

    Neslaganja po pitanju satova u američkim oružanim snagama nisu za ovu temu.

    Hvala na razumevanju.
    skydrummer and No42 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #548
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Prva pomisao mi je bila pre nego sto sam se uputio da je stvarno vreme da uzmem jednu dressy 7750 i da drndam one dugmice za promenu od divera Pregledah po protokolu sajt gde se kupuje i prodaje i naidjoh na Certinu DS hronograf sa 7750 mehanizmom.Svidela mi se u najavi..Naravno kontaktiram ga putem PP ponudim zamenu i doplatu sa moje strane i upitam za detalje koji su me interesovali a nisu vidljivi na slikama..sat mnogo bolje izgleda uzivo,odusevicete se kada ga vidite ,ful set kutija papiri kartica.nosen vrlo malo ...Dobijem odgovore ..Razmisljam sad..idem za BGD 'ajde da pogledam sat uzivo (btw 30 ak km dalje od Beograda ...).Covek me primi u stan kulturno i fino ,50 i vise godina ,ozbiljan na prvi pogled..gospodin covek..Skolska prica ..kafa i kisela..Pogledam sat :
    -kutija jeste Certina ali od kvarcnog modela
    -Papiri jesu od Certine ali totalno drugi model (nisu ni od kutije niti od sata koji gledam),3 u1 u najavi..Naravno kulturni i vaspitani odgovor dobih da uopste nije gledao te minorne detalje kada je kupovao sat !?!?
    -Niko nije ni pomenuo da je zamenjena narukvica..ajde nebitno
    -Sat nije otvaran ..Prelepa mrlja na sredini rotora ,moja pretpostavka da se majstor koji sklapa tako potpisuje ipak je sat svajcarac..
    -Ajde i sto je poliran pa je i simetrija prstena na bezelu pomerena u elipsu ..malkice par milimetara gore dole (nevidi se sa +8 dipotrijom btw)
    -Par (10ak nije vise) tackica koje se nevide kada nosis sat i gledas( sa +8 dipotrijom )
    -Rotor se malkice cuje ,ma to samo treba da se podmaze .. predpostavljam ja..
    -na prstenu su i dublje ogrebotine popunjene sa crnom farbom.Ma kasnila plata u fabrici pa se majstor zainatio garant..
    -Malo politickog pljuvanja mog sata na fabricke karakteristike(posto nema fizicke nedostatke znakova nosenja ,ubijenih ivica i sl.)mogu da podnesem nije problem, svako ima svoj stil trgovine ..
    -e jesam preterao bas..zar su sve ove stvari gore navedene uopste bitne ?
    -Naravno nisam uzeo sat ,al je kafa bila dobro skuvana..
    -Hvala prodavcu ( sa 50ak pozitivnih ocena na nekom sajtu za kupovinu i prodaju)na divnoj lekciji koju sam naucio

    Naravoucenije:

    "I na tarabi pise sladoled al'se ne lize.."

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  9. #549
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Komšo užas.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  10. #550
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Video sam koji je sat u pitanju, a u pitanju je neki prodavac iz Obrenovca. Hteo sam da pitam kakva je preglednost. Sa slika mi model ne deluje savršeno pregledno.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •