Strana 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 97
Like Tree60Likes

tema: PayPal od septembra u Srbiji

  1. #41
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    Pa nećemo svaki dan otvarati novu temu o PayPall-u kada već jedna postoji.

    Nezvanične informacije su nezvanične i dok PayPall zvanično ne podrži Srbiju ne treba verovati ovim rekla-kazala pričama. Večeras je ministarka nečega i svačega na b92 izjavila da je NBS otklonila sve prepreke (ako im je za verovati) ali da to ne znači da će PayPall odmah početi sa radom u Srbiji.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #42
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    Jes,bas je tako bilo na doticnoj TV.

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    E bre Dragone, opet me seces.. cccc cccc..
    Ovo nije rekla kazala, ovo je zvanicna informacija. Ja se ne bavim rekla kazala

    ps Uh tek sada vidim koliko je popularna ova tema..

  4. #44
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    ^ Kada ja na zvaničnoj strani PayPall-a iz padajućeg menija budem mogao da izaberem Srbiju prilikom registracije, verovaću ovim zvaničnim informacijama koje se plasiraju. Pošto trenutno Srbije na spisku podržanih zemalja NEMA, te zvanične informacije su za mene rekla-kazala priče pa sve da ih je Sveti Petar saopštio.



    Ja znam da će PayPall uskoro doći u Srbiju jer se suviše velika buka odjednom digla oko njega i fala *samocenzura* na tome, al postavlja se veliko pitanje zbog čega to nije ranije urađeno i što se to radi baš sad pred izbore?
    Pun mi je *samocenzura* zvaničnih priča ministara i kvazi stručnjaka iz nazovi ekspertskih grupa koji zvanično tupe o svemu i svačemu u ovoj zemlji a u stvari samo kradu i trpaju u svoje džepove koji nemaju dno sve što stignu.

    Za mene je PayPall ozbiljna institucija za razliku od Srbije koja je neozbiljna zemlja tako da dok ja to njihovo zvanično ne vidim zvanično na PayPall sajtu, *samocenzura* se na tu zvaničnu objavu naših državnika.

    Sorry tolarbo, ništa lično ali ovo mazanje očiju narodu i bacanje mrvica me već toliko nervira da to nije normalno.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #45
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    Ma naravno, sve ok i ja se salim za ovo "seces". Nego ima nas na njihovom sajtu, tj sada ne mogu da nadjem a gotovo sam siguran da je bilo na ovo strani. Evo linka: https://cms.paypal.com/ma/cgi-bin/?c..._policies_full
    Ali naravno dok se na obavi prva transakcija to je kao i da ne postoji!

  6. #46
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    ma ja sam boske dok ne bude kod nas ma da ni jedni transakciju nisam uradio a stalno mi salju neke promotivne akcije..primili su me kao brata

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #47
    Mlađi član
    Član od
    2.8.2011.
    Lokacija
    Beograd-Novi Sad
    Poruke
    31
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    Jel moze neko od moderatora da promeni naslov teme? Ne pise se PayPall vec PayPal.

    Takodje jel bi mogao neko ko je vec koristio njihove usluge da objasni nama laicima kako to sve funkcioniše u praksi,
    odnosno na konkretnom primeru kada kupujemo nešto preko neta (recimo sat), u koracima na pr:

    1) Odeš i uplatiš lovu tu i tu...
    2) odeš na net i klikneš na ...
    3)....

    Recimo ako hoću da kupim sat, iz recimo Japana i on košta 500$, koliko ja okvirno treba da dam love i kome, kada to plaćam preko PayPala? Koji su vidovi te toliko pominjane zaštite, jel oni garantuju za bilo šta kada se kupuje da će stići,...itd. Kome se tada plaća carina (direktno paypalu uračunata u cenu? ili drugačije)

    Mnogo se buke diglo oko njih, a malo se zna o njima, i kako to u praksi funkcioniše, bar ja ne znam.
    Gledao sam po njihovom sajtu, i ne daje baš neke informacije...

    Mene ovo baš interesuje, pa bih molio za malo pojašnjenja, hvala.

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    1. treba ti debitna ili kreditna kartica
    2. otvoris nalog na PayPalu i to je to
    Za sada treba malo gimnastike ali kada nas zvanicno podrze bice jednostavno. Inace PayPal je samo posrednik u placanju a sve ostalo zavisi od konkretne kupovine - negde je postarina uracunata u cenu, negde nije, neki prodavci ne salju u Srbiju itd. Ako platis PP-om a roba ne stigne mozes da trazis povracaj novca od PP ali nije to bas tako jednostavno zato se uvek preporucuje kupovina kod renomiranih prodavaca. Carinu placas u dinarima kada paket stigne i to nema nikakve veze sa PP.

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    Citat Tomash kaže: Pregled poruke
    Jel moze neko od moderatora da promeni naslov teme? Ne pise se PayPall vec PayPal.
    potato - tomato.

    Prilikom kupovine nekog proizvoda PayPal ne daje nikakve garancije po pitanju originalnosti i ispravnosti proizvoda ili vremena isporuke obzirom da su oni samo posrednici u plaćanju. Da li će neki paket stići u Srbiju ili ne, ne zavisi od PayPal-a već od poštanskog sistema zemalja kroz koje paket prolazi. Ukoliko neko reši da zaviri u tvoj paket i prisvoji ga tokom tranzita do Srbije, ni ti ni PayPal ne možete ništa da učinite po tom pitanju. Takođe, dolazak PayPal-a ne znači da će svi prodavci odjednom početi da šalju za Srbiju. Pojedini prodavci, pogotovo na ebay-u, kada čuju za Srbiju ili vam neće dozvoliti kupovinu ili će insistirati da se roba šalje nekom od kurirskih službi kao što su FedEx, DHL, TNT, UPS.
    Što se zaštite tiče, ona u teoriji postoji ali u praksi ne funkcioniše onako kako bi trebalo i često se dešava da oštećena strana ostane uskraćena za nadoknadu odnosno povraćaj novca. Internet je pun priča oštećenih kupaca koji nikada nisu dobili povraćaj novca jer je PayPal presudio u korist prodavca.
    PayPal nema nikakve veze sa carinom i troškovima koji nastaju tom prilikom i ona se naravno plaća, kao što reče Tiha u dinarima kada paket stigne. Takođe, ni jedan prodavac ne može da ti da garancije da nećeš platiti carinu, kao što to imaju običaj da navedu na pojedinim sajtovima jer carinjenje robe nije u njihovom domenu.

    Prednost PayPal-a se ogleda u tome što se radi o opšte prihvaćenom svetskom servisu za online plaćanje koji koriste gotovo svi, pa i čuveni ebay, te se samim tim nama otvaraju vrata ka online kupovini.
    Tomash likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #50
    Član Avatar korisnika pugo
    Član od
    31.10.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    205
    Lajkovi
    784
    Reputacioni uticaj
    37

    Određen forumom Re: PayPal u Srbiji od oktobra 2011

    http://www.srbijanet.rs/tehnologija/...neizvesan.html

    Prošitajte ovu vest od pre par sati.
    "doći će...doći će čim......."
    Pa znaju oni Srbiju.

Slične teme

  1. Gde kupiti G-Shock u Srbiji?
    By mkopacka in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 2.12.2013., 22:00
  2. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  3. Orient sat u Srbiji?
    By Aleksandar S in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 21:39
  4. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06
  5. Kupovina satova u Srbiji
    By saint in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 19:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •