Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Prikaz rezultata 91 do 97 od ukupno 97
Like Tree60Likes

tema: PayPal od septembra u Srbiji

  1. #91
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: PAYPAL i kod nas...

    Slazem se Rus i Neso, ali ne znam kako cu stici. Jos sam paket poslao kod devojke, posto nisam znao da li cu biti tu kad stigne, pa bi ona morala da se zeza. Inace sam na kraju zvao carinu u BG-u. Da bi me neljubazna zena prebacila na pravnu sluzbu, naravno sacekao sam da telefon odzvoni do kraja i niko se nije javio. Super sistem, da te vrte u krug kako bi na kraju odustao.
    Poslednja ispravka: krstin (23.4.2013. u 12:31)

  2. #92
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: PAYPAL i kod nas...

    Pa onda nemoj lako da odustajes, posto si ocigledno u pravu istjeraj stvar na cistac makar zbog principa, ako se niko ne pobuni uvijek ce to da rade.

  3. #93
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: PAYPAL i kod nas...

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    Nesposobni, korumpirani i maloumni carinici su mi na iznos od 52 dolara sa postarinom naplatili carinu (40 evra iznos kad se prebaci).
    Da li ti je naplacena carina ili samo PDV? Izgleda da sada naplacuju PDV na sve, bez obzira na vrednost paketa.
    krstin likes this.

  4. #94
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: PayPal od septembra u Srbiji

    Momci, vidim da cemo pre ili kasnije biti svi u istom problemu.
    Vec dve nedelje se razvlacim po carini/posti ne bi li isterao preteranu carinu koju su mi naplatili precenivsi visestruko osnovicu.Primedbu na osnovicu sam vec podneo ali sada dolazi najsladji deo.Sazivanje komisije, pa upravni postupak....rekli su mi (ta ista neljubazna zena) da ce to biti brzo gotovo do kraja maja.Takse i lezarine da ne pominjem.
    Ja sutra idem da podignem svoj paket ako jos uvek postoji jer sam se naslusao svakakcih horor prica kako paketi nestaju preko noci a u isterivanje pravde nemam mnogo nade jer uvek mogu da me posalju u pravnu sluzbu ( a znamo kako izgledaju pravne sluzbe sa planinama od papira), da me razvlace kako hoce a sve zbog toga sto neko nije mogao 5 minuta kada se vrednost procenjivala malo da razmisli.Nemoc je potpuna.....ovo shvatam kao taksu na luksuz.
    No milsim da je pravi redosled podneti primedbu, zatim sto pre uzeti paket pa sta bude bude....
    Sledeci put saljem kod nekoga u inostranstvo jer mi se vise isplati da sednem na avion nego da platim sve sto oni zamisle da treba
    krstin likes this.

  5. #95
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: PayPal od septembra u Srbiji

    Ako si primio paket i platio dažvine, ne gubi vreme. Drugi put ne prihvataš paket i odmah ulažeš žalbu, da ga ne vrate natrag.
    krstin likes this.

  6. #96
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: PayPal od septembra u Srbiji

    Evo ovako, Tiha je upravu. Sad sam video da u ukupnoj ceni na paketu nije ukljucena postarina. Ta cena iznosi 52,37 usd. Oni su odokativno dodali postarinu (nije naznacena nigde na paketu)?! I na osnovicu od 5000 dinara dodali 20% PDV, odnosno 1000 dinara.

    I eto otkrili smo pozadinu price sa Paypalom. Da dobili smo PP, ali sada ce na pakete ispod 50 evra da naplacuju samo PDV, a na pakete preko ce dodati i par procenata carine. Po meni smo sada u jos goroj situaciji

    Inace Amfibija iz Rusije mi je prosla bez icega.

  7. #97
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: PayPal od septembra u Srbiji

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    Ako si primio paket i platio dažvine, ne gubi vreme. Drugi put ne prihvataš paket i odmah ulažeš žalbu, da ga ne vrate natrag.
    Tako sam i uradio ...nisam primio paket vec sam ulozio zalbu jer sam i ja tako procitao da treba, proslo je sedam dana i moj paket je ko zna gde.Dok prodje procedura paketu polako rastu noge ako mu vec nisu porasle.Racunam da mi je najsigurnije da odem i vidim svoj paket, uzmem ga ako to ne ugrozava zalbu pa videcemo dalje.Kolega koji je radio godinama u toj istoj posti/carini mi je svasta napricao kako rastu noge...I meni je Rusija prosla, Kina prosla..ali nemacka nece...

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Slične teme

  1. Gde kupiti G-Shock u Srbiji?
    By mkopacka in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 2.12.2013., 22:00
  2. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  3. Orient sat u Srbiji?
    By Aleksandar S in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 21:39
  4. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06
  5. Kupovina satova u Srbiji
    By saint in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 19:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •