Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 97
Like Tree60Likes

tema: PayPal od septembra u Srbiji

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom PayPal od septembra u Srbiji

    Prvenstveno zelim da se izvinim ukoliko je neka tema pokrenuta sa ovom temom,ali nisam bio u mogucnosti da ispratim desavanja na forumu zadnjih dana...


    PayPal u Srbiji od 1. septembra. Vlada osniva novu agenciju za otvaranje naloga.

    Ostalo još samo 5 država gde nije omogućen njihov servis

    BEOGRAD, 16. jun 2011, (Njuz) - Guverner Narodne banke Srbije Dejan Šoškić izjavio je ranije danas da je postignut dogovor sa globalnim provajderom posredničkih usluga u finansijskim transakcijama na Internetu, PayPal, oko dolaska ove kompanije u Srbiju.
    Guverner Šoškić je na redovnom radnom doručku sa novinarima obavestio srpsku javnost da je dugo najavljivani potez od kojeg se očekuje da omogući nesmetano poslovanje na Internetu napokon učinjen i da je posle dugotrajnih pregovora postignut dogovor koji odgovara obema stranama.
    - Da, kao deo naše strategije da digitalizujemo privredu dovodimo Paypal. Naravno, neke stvari smo morali da prilagodimo našem sistemu i oko toga su se vodile najžešće rasprave sa našim partnerima. Srećan sam što sam u prilici da kažem da smo ovaj posao napokon priveli kraju i da sledi nova era u poslovanju u Srbiji – kaže Šoškić.
    Kako saznajemo procedura otvaranja naloga i korišćenja usluga Paypala će biti dobro poznata domaćim korisnicima ostalih usluga iz te branše. Daliborka Novakovič, portparol NBS-a, izjavila je da je posebna briga vođena o tome da domaći korisnici, iako koriste ovaj novi vid usluge, ne ostanu uskraćeni za procedure na koje su već navikli.
    Procedura za otvaranje Paypal (PP) naloga biće krajnje uprošćena. Posle registracije na sajtu PP-a, konfirmacioni email u štampanom obliku, pečatiran i potpisan od vlasnika naloga, treba sa pripadajućom dokumentacijom (jmbg, fotokopija izvoda iz knjige državljanstva, fotokopija iz matične knjige rođenih, adresa stanovanja, potpisana i overena kopija lične karte, a ukoliko je u pitanju pravno lice i kopija rešenja iz APR-a kao i potvrda da nema poreskih dugovanja) poslati faksom Agenciji za otvaranje naloga na Paypalu koja će biti formirana samo za ovu priliku.
    Agencija će zakonski biti obavezana da u roku od 30 dana odgovori na zahtev za otvaranje naloga. Zakon kao i podzakonski akti koji regulišu rad Agencije biće doneseni na jednoj od jesenjih zasedanja Narodne skupštine.
    Slanje i podizanje novca

    Paypal sistem je jako pojednostavio transakcije. Nalozi za naplatu i plaćanje se vrše slanjem email adrese koju Paypal koristi poput pristupne šifre računu.
    - Nama se taj sistem učinio nedovoljno sigurnim za naše korisnike i uveli smo nekoliko međukoraka koji će obezbediti da nema nikakvog rizika kako za učesnike u transakciji tako i za banke posrednike – kaže Novaković.
    Naime, na tenderu će Western Union biti proglašen za zvaničnog posrednika. Tako će korisnici prilikom plaćanja Pejpalom, račun koji im stigne na email u štampanom obliku odneti na najbliži šalter Western Uniona u bilo kojoj pošti ili banci. Posle provere identiteta i boniteta dužnika, novac će uz 26% provizije biti poslat vašem PayPal prodavcu. Ista procedura je i za primanje uplata, gde će još biti potrebno priložiti kopiju lične karte i izvod iz matične knjige rođenih prilikom dizanja novca u gotovini. Ukoliko se radi o većim sumama novca, preko 37 evra, transakcija će biti poslata Poreskoj upravi i Upravi za organizovani kriminal, Odeljenju za sprečavanje pranja novca radi provere tokova novca uz dokaz uplate takse za korišćenje usluga Uprave. Rešenje o odobrenoj transakciji Uprava mora da pošalje u roku od 7 radnih dana.
    Ostale novine

    PayPal će se koristiti i kao zvanični posrednik u plaćanju obaveza prema državnoj administraciji. Tako će korisnici usluga moći da sve Republičke administrativne takse plaćaju ovim putem, prilikom čega je potrebno peti primerak konfirmacione email poruke o izvršenom plaćanju lično dostaviti najbližoj ispostavi Poreske uprave ili Suda.
    Ovaj uspeh Vlade Srbije naišao je na unisono oduševljenje stručne javnosti koja je posebno naglasila prilagođavanje najbolje prakse u e-trgovini lokalnim potrebama administracije.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Živi bili pa videli ali ne verujem da će se to desiti... pričam o ulasku PayPal sistema u Srbiju.

    Ovo o proceduri za otvaranje naloga... no comment. Budalaštine nad budalaštinama. Opet je država umešala svoje lepljive prste i osmislila način kako da odere svoje građane ili kako da ih odvrati od korišćenja savremenog sistema plaćanja. Provizija od 26% prilikom plaćanja gde je WU posrednik??? More mr*****š!

    Smrdija!
    Filipow, 23jewels, ivanx and 1 others like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    daj boze. paypal je mnogo zastupljeneiji nego moneybookers koji doduse u svojim okvirima funkcionise bez greske. samo mi nije jasan deo sa 26% provizije?

  4. #4
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Lepo ja kazem SMRDIJA, nismo mi smradovi, ali zivimo u rupi smrdljivoj. Poslednji koji ode iz zemlje, neka ugasi svetlo. Lepo pise na granici.....

  5. #5
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Ni meni nije jasno, zvuci kao da se neko debelo ugradio! Ne mogu u tekstu da shvatim ko, drzava, Western...?
    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    .......
    Ovaj uspeh Vlade Srbije naišao je na unisono oduševljenje stručne javnosti koja je posebno naglasila prilagođavanje najbolje prakse u e-trgovini lokalnim potrebama administracije.
    ^ "super" uspeh, narocito onaj deo o "prostoj" proceduri za placanje Republicke administrativne takse i ostalih dugovanja prema republickoj administraciji!
    Kada bi u Srbiji "birokrate" samo jednom nesto uradili (ugradili u zakone) copy-paste bio bi to pravi uspeh!
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  6. #6
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    26%
    vladaspas likes this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Ljudi, PayPal nalog se svugde kreira sa tri klika preko PayPal sajta. Procedura je jednostavna da jednostavnija ne može biti.
    Ne treba da nosite gomilu dokumenata koje pre toga morate da overite uz gomilu plaćenih taksi nekoj državnoj novootvorenoj službi kako bi dokazali identitet i kako bi vam oni dali potvrdan ili odričan odgovor po pitanju vašeg naloga. Povrh svega, NE PLAĆATE ništa preko WU i NE PLAĆATE proviziju od 26% na transakciju. Ovo je način na koji PayPal posluje u svim NORMALNIM državama u kojima je zastupljen.

    Pa pre ću platiti avion do bilo kog grada na ovoj planeti i lično trgovati sa prodavcem nego što ću državi da platim ovaj harač.
    Mister No and ivanx like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Ljudi, izvor vesti je Njuz, to "Vukajlija" za vesti iliti "šala šalu stiže".
    dragon and vladas like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji



    Pa kaki je ovo sajt?

    Priznajem, upecao sam se ali i pritisak mi je skočio pošteno. Odoh u Vacheron Constantin temu, sad sam se naoštrio. Kao zapeta puška sam.
    vladas and Refresh like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pay pall od septembra u Srbiji

    Ne mogu da verujem da je S radio preneo ovu vest...
    Mene je sramota,sad i ja uvideh...

    Neka mi neko objasni gde je ovde naznaka da je vest saljive prirode
    http://www.naslovi.net/2011-06-16/nj...naloga/2613141
    treba secer da mi skoci od njih...
    vladas likes this.

Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Gde kupiti G-Shock u Srbiji?
    By mkopacka in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 2.12.2013., 22:00
  2. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  3. Orient sat u Srbiji?
    By Aleksandar S in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 21:39
  4. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06
  5. Kupovina satova u Srbiji
    By saint in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 19:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •