Strana 4 od 21 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Pravo u centar!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Da li bih se vratio u 80-e?
    Šta ti pada na pamet?
    Zašto bih opet želeo da imam između 13 i 23 godine?
    Da opet živim u zemlji gde sam se pojavljivao u Sarajevu,Dubrovniku ili Rijeci sa pričom da sam iz Beograda i da nemam gde da spavam.I uvek bi se javilo par nepoznatih vršnjaka i vodilo me njihovoj kući.Ni njihovim roditeljima nije bilo ništa čudno da se nepoznati ,dugokosi momamak pojavi u njihovoj kući u 23h.Spremali bi mi i večeru i doručak.Kako porodica Seferović Muhameda,tako i porodice Paloc Zoltana ili Ante Jurića...i mnoge druge.
    Zašto bih želeo da na sred Knez Mihajlove ili Kalemegdana (ako mog društva trenutno nema) priđem bilo kom društvu koje ima gitaru i počnem da se družim?
    Zašto bih opet želeo da budem sa devojkama kojima nije bitno da li imam ili nemam pare već im je važno koje pesnike volim i koliko lepo umem da pričam dok smo zajedno?
    Zar da živim u zemlji u kojoj je dovoljno 15 dana raditi preko Omladinske Zadruge i time obezbediti 45 dana na moru,u kampu.I da ,opet,doživljavam da nas do tada nepoznati ljudi u tom kampu pozivaju na klopu,a kada se njihova ''smena'' na odmoru završi i krenu kući-nama ostave sve zatečene namirnice (da se deco ne trošite).
    Zar da opet doživljavam da mi,dok stopiram od Splita do Dubrovnika,staje sredovečni par u pretrpanom Fići,i da gospođa prelazi na zadnje sedšte i sedi na vrhu torbi,da bih ja ,sa rancem,imao komoditet na prednjem sedištu?
    Pa ne bih,valjda opet,trpeo sve one razmažene Hrvatice,uobražene Slovenke,vesele Makedonke,zapanjene Bosanke i uvek pomalo tajnovite Vojvođanke.Zar ponovo tražiti zajednički jezik(mislim-bukvalno) sa svim onim Nemicama,Ruskinjama,Holanđankama...
    Ne bih da mi ponovo vrhunske droge budu ''Car Lazar'' i ''Carica Milica''.
    Zar da muzika ponovo ima ideju a tekstovi smisao?
    Šta,treba možda,ponovo da gledam osmehe po ulicama?
    Ma,daj...
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  2. #32
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Da li bih se vratio u 80-e?
    Šta ti pada na pamet?
    Zašto bih opet želeo da imam između 13 i 23 godine?
    Da opet živim u zemlji gde sam se pojavljivao u Sarajevu,Dubrovniku ili Rijeci sa pričom da sam iz Beograda i da nemam gde da spavam.I uvek bi se javilo par nepoznatih vršnjaka i vodilo me njihovoj kući.Ni njihovim roditeljima nije bilo ništa čudno da se nepoznati ,dugokosi momamak pojavi u njihovoj kući u 23h.Spremali bi mi i večeru i doručak.Kako porodica Seferović Muhameda,tako i porodice Paloc Zoltana ili Ante Jurića...i mnoge druge.
    Zašto bih želeo da na sred Knez Mihajlove ili Kalemegdana (ako mog društva trenutno nema) priđem bilo kom društvu koje ima gitaru i počnem da se družim?
    Zašto bih opet želeo da budem sa devojkama kojima nije bitno da li imam ili nemam pare već im je važno koje pesnike volim i koliko lepo umem da pričam dok smo zajedno?
    Zar da živim u zemlji u kojoj je dovoljno 15 dana raditi preko Omladinske Zadruge i time obezbediti 45 dana na moru,u kampu.I da ,opet,doživljavam da nas do tada nepoznati ljudi u tom kampu pozivaju na klopu,a kada se njihova ''smena'' na odmoru završi i krenu kući-nama ostave sve zatečene namirnice (da se deco ne trošite).
    Zar da opet doživljavam da mi,dok stopiram od Splita do Dubrovnika,staje sredovečni par u pretrpanom Fići,i da gospođa prelazi na zadnje sedšte i sedi na vrhu torbi,da bih ja ,sa rancem,imao komoditet na prednjem sedištu?
    Pa ne bih,valjda opet,trpeo sve one razmažene Hrvatice,uobražene Slovenke,vesele Makedonke,zapanjene Bosanke i uvek pomalo tajnovite Vojvođanke.Zar ponovo tražiti zajednički jezik(mislim-bukvalno) sa svim onim Nemicama,Ruskinjama,Holanđankama...
    Ne bih da mi ponovo vrhunske droge budu ''Car Lazar'' i ''Carica Milica''.
    Zar da muzika ponovo ima ideju a tekstovi smisao?
    Šta,treba možda,ponovo da gledam osmehe po ulicama?
    Ma,daj...
    Vladana za predsednika i kad ga izaberemo,pravac 80-te i da zaboravimo ovu moralno-eticku propast pink kulture!
    jagos, Neša, iggy tee and 1 others like this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    jooj kako je meni bilo lepo.ne znam sta bi pre isprico mada je vladan p mnogo toga reko.

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Sve je nekako bilo bolje, opuštenije, mirnije... Živelo se sporije, u nekom drugom društvu, gde sistem vrednosti nije bio poremećen, za razliku od danas. Kod nas još nije bilo savremenog robovlasništva zvanog kapitalizam... Da ne govorim da nije bilo kineske industrije pa kad kupiš Bosch-ovu bušilicu koja je pravljena i sklapana u Nemačkoj bušiš s'njom sledećih 30. godina... Nije bilo interneta, mobilnih telefona! Kad odeš, otišao si, nema zivkanja gde si, s'kim si, kad ćeš... Ljudi su bili bolji i neiskvareni. Nije postojala ružičasta generacija koja sve gazi pred sobom da bi došla do željenog cilja...
    Pa kad na radio čuješ neko pesmu sav se naježiš, pa posle čekaš i po nedelju dve kad će biti ponovo, a sada iskopaš je za 10 min. na netu slušaš je sledeća tri dana bez prestanka i ona ti dosadi.
    Ma ko još danas može napisati ovakve stvari???



    Djordje, vladas, VLADAN P and 6 others like this.
    Mišić M.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Lajk (veliki) za Rundeka & Co. prije nego sto je gospodin poceo da se pre***va...
    Glam rock bih, ako je ikako moguce, zelio da zaboravim

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    posle vladanovog potpuno tacnog opisa osamdesetih mozda bih (kao, koliko zakljucujem, 3 god. mladji)
    mogao da dodam:

    - tada smo imali jednu drzavu, sada ... hmmm ...
    - tada smo imali zdravstvanu zastitu, sada ...
    - tada nas nije brinulo sutra, mada nas ne brine ni sada (ali ovo sada zato sto smo davno oguglali)
    - zastava je pravila solidne automobile
    - zastava je pravila odlicno oruzje
    - slovenke (ipak) nisu bile uobrazene
    - niko te nije pitao da li jedes zivo srce neprijatelja kad kazes odakle si
    - nije bilo blindiranih vrata po stanovima
    - istocna evropa je za nas bila jeftina
    - bilo je sramota biti prevarant
    - bila je steta ne studirati (a i bilo je skoro za dz.)
    - ljudi su se druzili madjusobno
    - cenilo se znanje i obrazovanje
    - bilo je sramota biti dziber
    - nismo mrzeli nikoga, i niko nije mrzeo nas (ako nisam u pravu, bar je tako izgledalo)
    - bili smo toliko zasticeni, opusteni i veseli da to mladji sada ne da ne mogu da shvate,
    nego ne mogu ni da zamisle
    - muski su isli u vojsku,a vojska je bila ozbiljna institucija


    dacu ilustraciju: moj drug, beogradjanin, ode u vojsku. prvo jutro ga pokida temperatura,
    on se gleda u ogledalu naslonjen na lavabo , a hrvat iz zagreba koji vidi sta se desava
    (a da ga pre toga u zivotu nije video)ga pita:
    beograd, zagreb ili ljubljana ?

    eto, toliko smo se pre devedestih razumeli... a onda su dosle devedesete, a mi ih nismo ni hteli,
    ni ocekivali. nismo se oko toga nista ni pitali...
    vladas, jagos, sima hrabri and 5 others like this.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    vrlo rado bih se vratio u osamdesete, tad sam bio beba, nisam razmisljao ni o cemu niti sam imao ikakvih problema, bilo mi je ravno do Kosova.... red njopanja raznijeh vrsta hrane, red hrkanja pa opet ispocetka

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Vladana za predsednika i kad ga izaberemo,pravac 80-te i da zaboravimo ovu moralno-eticku propast pink kulture!
    A jel mogu ja da mudem bar premijer, pošto sam postavio temu?

    Oduvek imam želju da nešto ukrad... ovaj, uradim
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Neša za premijera i ministra za finansije!!!
    sima hrabri and Neša like this.
    Mišić M.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Dobro ako se deli bas, evo posto sam u manjini, bicu ministar za manjinska prava????
    Djordje and Neša like this.

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •