Strana 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #51
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Ne znam O njima znam samo posredno. Bio sam bas klinac tokom te decenije, koja je, ispostavice se, bila labudova pesma SFRJ. Kako god bilo, ukoliko je upola bilo idealno kao sto stariji pricaju, pisite mi odmah jednu rezervaciju za mesto do prozora u vremeplovu. Verujem da je kod vecine nostalgija za osamdesetim, zapravo, Mitketov zal za mlados‘. Recite da sam lud, ali na neki nacin ja zalim za devedesetima (bar jednim delom). Ko zna, da nije bilo crnih devedesetih sa kojima sljastave osamdesete kontrastiraju, da smo lepo 1992 usli u EZ, mozda ljudi ne bi zalili za tom dekadom?

    Iz nekog razloga, na pomen osamdesetih prvo mi se u glavi stvori slika smesnih frizura sa mnogo laka:


    Da li biste se vratili u osamdesete?-macgyvermullethaircut.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-eighties-hair.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-80s-hair.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-80s-hairstyles-women11.jpg

    i smesna pop muzika.

    Zatim smesna odeca:

    Da li biste se vratili u osamdesete?-207.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-80s-fashion-trends2.jpg

    A zatim i ovo:

    Da li biste se vratili u osamdesete?-ford-sierra-23d-03.jpg Secam se da su mi Siere izgledale kao svemirski brodovi kada bi ih sreli na autoputu ili kada bi poneki gastos dosao na odmor.

    Ovo sam imao (marke Majorette ili Matchbox, ne secam se ):

    Da li biste se vratili u osamdesete?-james_bond_lotus_esprit_turbo.jpg i ovo: Da li biste se vratili u osamdesete?-zx_spectrum.jpg

    Za kraj mog vizuelnog povratka u 80te:

    Da li biste se vratili u osamdesete?-11128-010-cipele-ortopedske-borosane-bijele.jpg
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #52
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    . Verujem da je kod vecine nostalgija za osamdesetim, zapravo, Mitketov zal za mlados‘.
    Teško je ići protiv tog argumenta s obzirom na to da je svakom čoveku vreme njegove mladosti najlepše vreme.
    Ali,ako za trenutak apstrakujemo taj ''momenat'', i sagledamo sve uobičajene parametre za procenu ''dobrih vremena'', mirne duše period između '75-e i '85-e realno možemo proglasiti za najbolji period na ovim prostorima u poslednjih 536 godina.

    p.s.-Gde se seti Borosana?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #53
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Pa jes', verovatno je to po svakom parametru (osim po pitanju politickih sloboda) bilo ''Periklovo, zlatno doba''. Da je bilo malo pameti, gotovo neprimetno smo se mogli uvaliti u EZ, a da i ne primetimo neku drasticnu promenu

    Kako, kako se setih?! U vrticu i spremacice i vaspitacice su ih imale, u samoposluzi, prodavacice su ih imale, u Peku, Borovu, Obuci Beograd, prodavacice su ih nosile, kao i drugarice u Prvom Maju, Beku, Kluzu, servirke u mlecnom restoranu.... gde god si posao susretao si se sa borosanama
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #54
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Ma nemate vi pojma, ima borosana i danas

    Borosane radne
    Katalog -Zaštitna obuća - Klompe i borosane - Borosane platnene - plave - Inex zaštita D.O.O. - Jagodina

    Namerno nisam pisao o političkim aspektima, jer se to kosi sa pravilima foruma, ali bih napomenuo da se ovo isto može čuti i od Nemaca, Francuza, Šveđana i drugih naroda koji su dobro živeli u to doba.

    Što se tiče politike, slobode govora i sličnog, da budem iskren, zabole me uvo. Mogu da kažem i da sam apolitičan, tokom poslednjih izbora sam bio u prijatnoj šetnji po gradu, ne znam ni gde mi je izborno mesto, a papirić za glasanje sam ekspresno bacio u kantu. Jeste da sada mogu da pod imenom i prezimenom kažem da nam je trenutna ili bivša vlast najobičniji ološ, što inače i mislim, da me boli izvesni deo tela i za Rusiju i za EU, i za Ameriku i za Kosovo, da pričam koliko je ko krao i tako to, ali ionako nema nikakvog efekta kada građani kritikuju vlast. Mogu ja ovo da pričam i u kafani i na TV, ali me niko neće slušati, pa makar imao i najbolje argumente.
    RUS, sima hrabri, anbeast and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #55
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    ali bih napomenuo da se ovo isto može čuti i od Nemaca, Francuza, Šveđana i drugih naroda koji su dobro živeli u to doba.
    Jes, i to je tacno. Nakon osamdesetih nemacka tzv. drzava blagostanja posrce pred neo liberalizmom, raslojavanje je vece itd, itd...

    Što se tiče politike, slobode govora i sličnog, da budem iskren, zabole me uvo. Mogu da kažem i da sam apolitičan, tokom poslednjih izbora sam bio u prijatnoj šetnji po gradu, ne znam ni gde mi je izborno mesto, a papirić za glasanje sam ekspresno bacio u kantu.
    Da je nemas (slobodu govora), video bi da ti fali

    Apolitican nisi(Tvoja prijatna setnja gradom je takodje politicki stav), ali verujem da ti je ogavna ovdasnja politicka kaljuga. (makar je samo posmatrao). I samome sebi sam uveo embargo na politicke vesti i ne osecam da mi nesto fali (a zanima me fenomen politike, generalno)

    Mogu ja ovo da pričam i u kafani i na TV, ali me niko neće slušati, pa makar imao i najbolje argumente.
    Ih, nemoj da si na kraj srca. Da te i jedna jedina osoba cuje i bar razmisli o tome - vredelo bi
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #56
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    au neso... ja sam hteo da budem blaga verzija i da kazem da nam se u stvari
    osamdesetih ni politika nije mesala u zivote, ili bar neuporedivo manje nego sada.
    razlog za to je sto su tada politicari radili 20% od onoga sto su inace trebali da rade,
    a ovi sad ne rade izgleda ni 5%.

    dok me jos drzi blazeni uticaj piva (a drzi me) da se osvrnem na neka mesta koja za sada
    niko nije pomenuo, a sad ih i nema. osamdesetih su bila hit:
    - rupa na kalisu (fliperi)
    - picerija beograd na terazijama (tamo se jelo cak i za jto bonove, pamti li iko to?)
    - top ten u maksima gorkog (topla cokolada , dolazilo se sa novog beograda zbog toga)
    - radovan III, ali uzivo
    - duga , nocni klub, preteca svih seljastina koje ce kasnije da nas snadju. suzana perovic i njen
    pontiac fiero, e to je bilo lepo za videti (koliko god ne bilo lepo za slusanje).
    - jelenskih mi rogova. pkb kiosci sa virslama i hrenovkama, a od dodataka senf ili bez senfa.
    - picerija snezana
    - cekanje reda za pljeku kod zike pljeskavice (balkanska). uvek je bio red.
    - hit u domu omladine
    - splav bombaj (tada je bio nov!)
    - cuburska lipa ( regrutacija buduce kafanske ekipe)

    itd.

    mora da sam nesto i propustio ...
    vladas, jagos, sima hrabri and 2 others like this.

  7. #57
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    SKC,Dom omladine,Teatar Levo,nastupi Ljube Moljca,Indeksovo radio pozorište,koncerti na Tašu,Minimaksov Tup-Tup,emisija Marka Jankovića ''Od doručka do ručka'',Ekspres restorani,svaka predstava u Zvezdara teatru,voćni kup u hotelu ''Moskva'',knjige iz ''Hit biblioteke'',30 bioskopskih sala,poslednji autobus sa Slavije...
    vladas, sima hrabri, Varga and 1 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    nana, e i to ...

    @ anbeast

    nije zal za osamdesetim (samo) zal za mlados´. bili smo zasticeni kao beli medvedi, nismo brinuli sta ce da bude
    sutra, retko ko je jurio lovu, ljudi su se jednostavno zezali, ziveli su da bi im bilo lepo.
    cisto sumnjam da ce takav nacin zivota i takva bezbriznost da mi se ponovi do kraja zivota.

    izuzev problema koje izaziva politika, mi smo sada otprilike u stanju jugoslavije od posle drugog rata:
    sada smo svorc, treba mnogo da se radi i gradi da se uhvati korak sa svetom, ratne rane se jos uvek lece,
    a i fali nam jedan sposoban prevarant a da je uz to i solidan diktator pa da sve to uradi (jednog smo imali,
    pa bar znamo kako se to radi).
    sima hrabri likes this.

  9. #59
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Luger, slažem se s tobom. NIsam ni rekao da je SAMO zal za mlados´. To je bila uredjena država (za razliku od ovog provizorijuma danas) gde je većina građana pristojno živela ne lomeći previše kičmu na poslovima koje su obavljali. Što kažeš, takva bezbrižnost se verovatno nikada neće ponoviti s obzirom na specifičnu konstelaciju snaga u svetu toga doba i na nasu verziju "trzisno orijentisanog komunizma sa ljudskim likom"

    Ne slažem se jedino za diktatora. Ta mi je vrsta mrskija čak i od ovih mediokriteta danas. Doduse, kada bi nam neko mogao garantovati prosvećenog apsolutistu (tipa: Petra Velikog ili Mihaila Obrenovića) ili pak, svemudrog Platonovog upravljača - filozofa, prihvatio bih. U drugom slučaju - yok, more. No, odoh u OT....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    dugo sam mislio da diktatori nisu dobri, onda sam sabrao cinjenice.

    potpuno sam siguran da je bravar napravio podlogu za srecne osamdesete
    (i napustio nas na pocetku istih), i potpuno sam siguran da bi u nekoj drugoj
    hipotetickoj razradi situacije osamdesete bili mnogo siromasnije i skromnije
    nego sto su inace bile.

    mi nismo bili u tim osamdesetim ni istocni blok (pa da trampimo bubreg za leviske,
    i pet puta sex za kilo vegete) ni zapadna evropa, gde bi nam sudbina bila verovatno
    da rintamo za cetvrtinu nemacke plate za gazdu nemca.

    bravar nas je nekako postavio izmedju, i jos je od obe strane uzeo (na recku) sta god
    je mogao.

    osamdesetih smo potrosili, pored ostalog, i njegovu zaostavstinu, a devedesetih smo
    poceli da vracamo dugove pa znamo kako to izgeda.

    nije ovo ot, ovo sa diktatorom je platilo avansno osamdesete.

Strana 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •