Strana 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #61
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    mi nismo bili u tim osamdesetim ni istocni blok (pa da trampimo bubreg za leviske,
    i pet puta sex za kilo vegete) ni zapadna evropa, gde bi nam sudbina bila verovatno
    da rintamo za cetvrtinu nemacke plate za gazdu nemca.
    Ok, ali tu poziciju mu je omogućio odnos blokovskih snaga ( ne kažem da nije bio vešt, ali nikakva veština mu ne bi pomogla da su velikim silama odgovarali neki drugi odnosi). Nemoj ni malo sumnjati da je tako bilo zato što je svima odgovaralo. Da nije, još bi nam 1948. t 34ke špartale Beogradom ili bismo bili članica NATO.

    dugo sam mislio da diktatori nisu dobri, onda sam sabrao cinjenice.
    U tom "izvlačenju" smo imali sreće, mogao nam je zapasti i Pinoče, na primer ili Čaušesku, Pol Pot, Idi Amin....

    Evo sad dok ovo pisem, dolazim do toga da su osamedesete u SFRJ stvarno nekakva lepa anomalija, nešto što je samo tada i pod datim okolnostima moglo da se desi....you lucky bastards
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #62
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    tacno je da je ono sto se desavalo najvise odgovaralo jugoslovenima (iscezla vrsta),
    i u tome se i vidi umece pokojnog predsednika. pokojni predsednik je imao samo
    dozivotni mandat, pa nam sada vise nije predsednik.

    jos je tacnije da cu ovog posta da uvedem autocenzuru da ne bih ovako lep forum
    zaprljao politikom, jer i sa ovim do sada sam, mislim, preterao.

    ... kako god, pravi odgovor na temu bi mozda bio da bih se vratio u osamdesete ovog
    trenutka kada bi moglo, pa makar do kraja zivota imao smesnu frizuru i drecavu garderobu.


  3. #63
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Nažalost,potpuno si u pravu.
    Ali,eto,bar nije loše znati da je i ono o čemu sam pisao postojalo.
    Mnogo mi je žao vaše generacije.
    Najiskrenije.
    Jedino vam preostaje da (ako je ikako moguće)što više putujete po svetu,stičete razna iskustva i vidite kako sve život može da izgleda.Stvari uopšte ne moraju da budu ovakve.
    Nostalgija podrazumeva zadržavanje u sećanju lepih iskustava i potiskivanje ružnih...kojih je, naravno, bilo i 80-tih. Svi koji žele da se vrate u njih, u stvari, žele da su te godine sada, i sećamo ih se sa nostalgijom upravo zbog poređenja sa sadašnjim. Vladanov tekst je prelep i potpisujem se ispod svake njegove reči, a kada pročitam šta piše Serb kao da čujem svoju najstariju ćerku. I mene tada uhvati tuga, jer shvatim da je moja mladost bila bajka u odnosu na njenu. Kada pogledam ovo dvoje mlađe dece koje imam tuga se samo pojača. I pored svih problema koji su postojali i osamdesetih, tadašnji sistem vrednosti je bio daleko ljudskiji od ovoga danas, i naravno, gledajući iz te perspektive rado bih ga zamenio. Žao mi je što i pored najbolje volje i svih napora koje smo tada ulagali, nismo svojoj deci stvorili makar i malo bolji svet. Jedino što mogu da želim je, da i u ovom surovom sistemu vrednosti, pronađu ono najbolje, toga se uhvate i stvore uslove u kojima će ga najlakše preboleti i opstati u njemu. A da li će oni napraviti bolji svet svojoj deci...daj Bože...jer poučen sopstvenim iskustvom, nisam u to siguran!
    ...požuri polako...

  4. #64
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    E, da me ubijete, ja bih ovog trenutka voleo da vozim nešto ovako:

    Prilog 34409Prilog 34410Prilog 34412

    A na ruci nešto ovako:
    Prilog 34411

    Za darwil je lako, ali ono sa prve slike se ne može naći na svakom ćošku, a košta mnogo više od njega
    Vozio sam brate Nešo...i tristaća i fiću...Darvwila nisam imao, bio je neki rus na ruci, ne sećam se da li Raketa ili Slava!
    ...požuri polako...

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    tristac je jedini dokaz da zastava moze da napravi kvalitetan auto.

    ja ga nisam vozio (ipak sam bio preterano mlad dok su ga moji vozili) ali sam kuknjavu na lade
    i keca kasnije zapamtio posto se uvek pominjao tristac koji radi i ne kvari se.

  6. #66
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Što se tiče kečeva, mogu da prenesem iskustva svog ujaka. Ujak je imao dva keca (i trećeg nešto kratko), a kod ova prva dva, kojih se dobro sećam i kojima me je vozio, vidljiva je bila razlika između starijeg ('77 ili '78 godište, nisam siguran, motor italijanski) i nešto mlađeg keca GTL 55. Stariji kec je vozio u Jordan, Tursku i Grčku, bar kad su veća putovanja u pitanju i koristio ga je dosta. Posle ga je prodao i kupio lađi GTL, za koji mislim da nije bio loš, ali nije bio isto što i onaj stari. Napominjem da su oba keca kupljeni polovni.
    VLADAN P and vlajo like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #67
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Potpisujem ovo što je Neša napisao, drugarov matori je imao Kecmana talijana (78 godište čini mi se) , ljudi su sa tom mrcinom prešli pola Evrope.
    Što se Lade tiče, moji su imali Žiguli 1200 (1977. godine, u fulu ), i mogu reći da je bio sasvim solidan auto, znam da su ljudi sa kasnijim modelima baš kukali, ali ove su bile dobre.
    Poslednja ispravka: vlajo (1.9.2012. u 23:09)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #68
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Na nekim forumima sam svojevremeno naleteo na podatak da u Kečine nikada nisu ni ubacivani italijanski motori nego argentinski. Navodno su italijanski motori uvek bili preskupi za nas pa su uzimani argentinski. Argentinci su kao i Zastava proizvodili i Fiću. I tako je bilo dok DMB nije počeo da radi motore za Keca.
    Što se tiče Tristaća, moj ćale je kupio novog 76'-77' god. i sećam se da se raspao limarijski posle 7-8 godina. Trošio je kao lud a zimi se lako zaglavljivao pošto je bio lagan pozadi pa je ćale morao da šeta džak cementa u gepeku.

  9. #69
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    sto se tristaca tice, moji su ga kupili novog ´75i vozili mislim do ´78.
    taj tristac je zavrsio kod ujaka, i nije imao ozbiljniji kvar dok jednom nije ostao
    mnogo slupan. tu mu je bio kraj ...

    za lak zadnji kraj je istina, a posto je tristac imao zadnji pogon dzak u gepeku
    jeste bio dobro resenje.

    sa druge strane, upravljacki sistem mu nije na zupcastu letvu, nego je puzasti,
    kao kod mecke, i taj osecaj na volanu kec nikada nece moci da ima.
    tristac sa motorom od 1300 ccm je trosio oko 8,5 l na 100 km na otprilike
    90 km/h.

    sto se motora tice, argentinskih je bilo sigurno, ali i italijanskih. koliko cujem
    tu je kvalitet bio ujednacen (vise - manje ) a kada su nasi poceli da ga rade
    razlika merene snage je mislim oborila sve moguce rekorde (misli se na nove
    motore).

    kod gtl keceva osnova bruke je prvo bila limarija, i to zato sto su se nezasticeni
    limovi junacki razvlacili po dvoristu zastave, pod vedrim nebom, pa su ti isti limovi
    presovani i ugradjivani u automobile. ne verujem da se to tako radilo bilo gde na svetu
    osim u zastavi... mozda ponekd i kod rusa, ali oni imaju mogucnost da se vade na vodku.

    kako god, mislim da su , kada je vec tema osamdesete, najnekvalitetniji automobili bili
    125 pz (pezejec)i moj favorit za izbegavanje, polonez.
    VLADAN P and Zagor like this.

  10. #70
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Dobra strana Tristaća su bile kočnice, koliko se sećam. Imao je diskove na svim točkovima pa je kočio fantastično. Takođe, četiri fara napred odlično su radili svoj posao, sa halogenim silalicama "palili su vrzinu pored puta"!
    Da dobra stara vremena ...

Strana 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •