Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 83
Like Tree246Likes

tema: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

  1. #51
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Nije me nešto potegao za živce samo je bio dobar primer da skrenem pažnju na neke stvari.
    Slažem se i sa konstatacijom da ima svakakvih kupaca ili potencijalnih kupaca , verovatno da ima i provokatora itd ali to je isto kao kad uđete u prodavnicu i dočeka vas nervozan prodavac kojeg je iznervirala prethodna mušterija. Šta ja imam sa tim? Prodavac sa svakim novim potencijalnim kupcem treba da krene ispočetka. Govorim generalno za prodavce ne moraju prodavati satove. Problem je što dobar deo pitanja koje postavlja kupac proizilazi iz očajnih fotografija i bajkovitih prodavčevih opisa .Neću mnogo dužiti jer sam još na početku teme napisao dosta toga ali sećam se oglasa ( negde sam već naveo ovaj primer) kada je prodavac za jedan stari Komandirski napisao sat minolovaca sssr. Otkud mu to ni milicija ne zna. Na brojčaniku je pisalо Чистопољ ali to je grad u kome je smeštena fabrika Vostok. Ili recimo skoro je jedan prodavao kinesku kopiju Komandirskog i reče čovek otprilike ovako nešto : sat vazdušno desantne vojske , komandira voda specnaza itd. Zvučalo je to i gore nego ne mogu sada tačnih reči da se setim. Gde se ljudi samo sete takvih priča. Negde su nešto načuli , onda se to prenosi sa kolena na koleno ( mislim od buvljaka do buvljaka ) i kada dođe do oglasa bude spektakl. Ako još osete da bi taj sat mogao biti kolekcionarski primerak u pravom smislu te reči onda i cenu odrede kao da prodaju steonu junicu a ne sat koji košta 50, 150 ili 500 e.
    Sve u svemu ne treba reagovati na prvu, morate znati šta tražite i koja je okvirna cena toga što tražite inače lutanju nikada kraja.
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.3.2013. u 13:54)
    tolarbo and Zagor like this.

  2. #52
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    ...Elem,džaba sve- ljudska glupost je nemjerljiva!
    Ovde je svetlosna godina još uvek mera za vreme!
    A propo Hamiltona sa nulom viška, bilo bi zanimljivo čuti i prodavca... nije od juče u tom biznisu a čini mi se da je od skoro i član foruma.

  3. #53
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Samo da uđe u zapisnik ja protiv prodavca čiji sam oglas naveo nemam ništa i rekao sam u samom tom postu da je sve na kraju ispalo korektno. Da li je cena slučajno bila takva ili ne to nikada nećemo sa sigurnošću saznati .
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.3.2013. u 13:56)

  4. #54
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Hajde da kažem i da imam razumevanja za one koji se ne razumeju u satove, jer su načuli neku ribolovačku priču na buvljaku ili pitali 'stručnjaka'. Kada kažem 'stručnjaka', tu mislim na famoznu osobinu da se ovde svako razume u sve, ali ništa ne ume da uradi. Na svakom ćošku ima onih koji 'znaju' kako da pokrenu privredu, o čemu su pričali Obama i Putin, šta je Tito imao za ručak ili kako se Čerčil dogovarao sa Ruzveltom, ali kada to potiče od nekog ko u ofucanim papučama pije mlako pivo iza propalog dragstora, teško da mu se može verovati. Imao sam čak i priliku da upoznam jednog obrazovanog čoveka, koji odlično poznaje mehanizme, ali koji lupeta i priča bajke o nekim satovima da mi se stomak prevrnuo. Hajde da je neki veliki prodavac, pa da ga i razumem, ali ovaj to nije. Ali, i to je život, mitova ima i kod prodaje satova.

    Osvrnuo bih se na još jednu vrstu oglasa, a navešću primer koji nam je već poznat:

    Omax rucni sat star oko 100 godina sa pozlatom.Sat odlicno radi i ima jako mala ostecenja (ogrebotine) na prednjem staklu.Sat je na navijanje,svajcarskog je mehanizma.Ja sam se dosta raspitivao za ovaj sat i dosao sam do sledecih podataka.Da ima samo par komada na celom svetu i da je sat vredan oko 4000-4500 hiljade eura i ja znam da je sat kupljen negde u okolini Dubajija.Evo ja sam ga stavio malo jaftinije.Sat je kolekcionarski primerak.Podatke su mi poslali ljudi iz kompanije `Omax` tako da su svi podatci tacni!!!Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno pitajte.Pozdrav
    Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-omax-rucni-sat-star-oko-100-godina_slika_o_550141.jpg
    Link za oglas: Omax rucni sat star oko 100 godina - Kupindo.com (9337303)
    Inače, lik traži 350.000 dinara.

    Zaista ne shvatam da je ovakav oglas moglo da napiše racionalno ljudsko biće, pa makar i da ima samo dva razreda osnovne škole. Ukoliko su potencijalni kupci kolekcionari, svakako da će se samo nasmejati kada vide ovakav oglas. Zaista mi nije poznato da čovek postaje kolekcionar tako što prvo kupi neki sat sa oglasa, pa se tek onda raspita o njemu.
    Poslednja ispravka: Neša (20.3.2013. u 18:23)
    tolarbo, RUS, Vladimir NS and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #55
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Neso, nemas ti pojma, ocigledno nisi kolekcionar
    To je odlicna ponuda
    Salim se naravno, video sam taj oglas i nisam znao da li da se smejem ili da placem
    Neša and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #56
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Već neko vreme razmišljam da li da komentarišem jednu novu pojavu koju sam primetio . U principu ne volim da se zamaram glupostima tako da ovo pišem čisto da skrenem pažnju a možda nekome ko je nov u tematici i pomogne.
    Inače ovo što ću napisati , napisao sam juče ali je server sajta ( ili nešto drugo ) otkazao , nije sačuvano pa ajde Jovo nanovo.

    Vojni satovi nisu česta pojava u oglasima bar do skoro. Odjednom nikoše oglasi sa vojnim satovima. Reklamiraju se razni od Omikron-a do Omege. Svi redom vojni. A da li je baš tako? Svi vojni satovi prate neka osnovna pravila po pitanju dizajna a to znači: crni brojčanik, arapskim brojevima ispisana satna skala, osvetljenje na kazaljkama i markerima od radijuma kasnije tritijuma , čelično kućište, ušrafljujući poklopac, fiksne osovinice na ušicama kaiša, vojne oznake sa spoljne strane poklopca kućišta, nema nikakve svrhe da budu sa unutrašnje itd. Ovo su neka osnovna pravila i ispunjava ih ogromna većina vojnih satova.
    Međutim u oglasima na našim berzanskim sajtovima pojavljuju se razni civilni satovi za koje se tvrdi da su vojni. Prodavci po pravilu ne kažu koje vojske su to bili službeni vojni satovi. Zašto ne kažu ? Zato što ne mogu da izguglaju a ne mogu da izguglaju jer to što oni vide kao vojni sat niko od poznavalaca ne vidi . Da ne bude zabune. Nije svaki vojni sat lako identifikovati . Recimo jedan deo nemačkih satova iz WW2 nema oznake na poklopcima. Postoje bar dva razloga za to, bar prema onome što sam čitao a zvuči savršeno logično ( kažem savršeno logično jer ne treba ni sa interneta uzimati sve zdravo za gotovo , danas svako piše šta hoće ). Nemački satovi pred kraj rata su često bili bez oznaka. Kako se biližio kraj rata imali su preča posla od obeležavanja satova. Drugo posle rata mnogi su brisali oznake sa satovi ( šmirglali, brusili, polirali šta god ) kako bi sakrili nacističko poreklo sata tj svoje učešće u svemu što se dogodilo. Ali to ne znači da je, zbog malo pre navedenog, normalno da svaki drugi sat za koji se tvrdi da je vojni , nema vojne oznake . Dakle nije dovoljno da sat ima crni brojčanik pa da ga neko nazove vojnim a sve sa ciljem podizanja cene. Još kada vidim mesingane pa hromirane Omikron-e, Darwil-e, Marvin-e tada ne znam ni šta da mislim ni šta da kažem. Dakle ako planirate da kupite neki starovremenski vojni sat, zanemarite to što prodavac kaže da je to vojni sat, prvo malo istraživanja, čitanja, upoređivanja pa tek onda kupovina.


    Da dodam i ovo iako nema veze sa prethodno napisanim. Primetio sam da prodavci na berzama imaju često duple ( možda i troduple naloge ) pri tom to ne znači nužno da prodaju replike niti da sami sebe ocenjuju. Čini mi se da neki od njih prodaju kvalitetne satove. U čemu je tu caka i zašto bi to neko radio ne znam.

    Možda sam ovo ranije već negde napisao ali takođe nije mi jasno zašto bi iko ko prodaje sat ( i ne samo sat ) napisao cena na upit ili pozvati i sl. Pretpostavljam da svako zna pošto nešto prodaje. Ovako ljudi zovu, vide da im cena ne odgovara , bespotrebno gubljenje vremena na obe strane posebno za prodavca koji možda dnevno dobije desetine poziva od kojih nema ništa . Ili je cilj da konkurencija ne vidi cenu ( mada mogu i oni da pozovu ) ili da lopovi ne vide da je sat skup ( mada kada je lopova sprečilo ne isticanje cena u bilo čemu ) ili, ili, ili...
    Poslednja ispravka: skydrummer (30.8.2013. u 14:46)
    RUS, VLADAN P, Neša and 2 others like this.

  7. #57
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    I ja sam primetio ove novopečene vojne satove, pa sam stekao utisak da su pripadnici vojnih snaga širom planete počeli da se bave valjanjem vojnih zaliha, ili da ih je kriza toliko u'vatila da moraju i gaće da prodaju. Doduše, ima i takvih pilotskih ili ronilačkih, ali su 'vojni' svakako na prvom mestu.

    Šalu na stranu, izgleda da je svaki sat sa crnim brojčanikom postao vojni, a da je neko pronašao čarobnu reč kako da ga proda lakše i po višoj ceni. Očigledno je da ovde važi izreka da će vune biti sve dok ima i ovaca. Doduše, čak i neki proizvođači umeju da svoje satove pogrešno deklarišu, pa da prodaju npr. kao pilotski sat onaj koji izgleda kao pilotski, ali ne može da izdrži razna naprezanja. Nije isto 'vojni sat' i 'sat u vojnom fazonu', a srećom, ima i onih koji ovo poštuju, pa se mogu naći i oni koji su označeni kao military look.

    Što se tiče duplih naloga koje si spomenuo, evo bar dva razloga:

    a) Jedan od razloga je da se policija/tržišna inspekcija ne bi setili da malo pročešljaju nečije poslovanje. Za ovo znam da je slučaj kod tehničke robe i još nekih proizvoda, pa se tako firme predstavljaju i kao fizička lica, pa neku robu prodaju i bez PDV-a ili muljaju sa brojem uvezenih artikala. Osim toga, ako neki Pera prodaje npr. sto televizora mesečno, to nije isto kao da ih proda registrovana firma. Peri je to praktično delatnost, ali na nju ne plaća porez.
    b) Ovo je odličan način za pumpanje cene sata. Na primer, ja sam nabavio sat koji košta 100€ i hoću da ga uvaljam za 200€. Otvaram dva naloga, jedan nazovem npr. Neša, a drugi nazovem Milojko. Za svaki nalog postoji po jedna kartica mobilne telefonije. Tada Milojko stupa na scenu i oglašava pomenuti sat po ceni od 300€. Milojko plaća isticanje oglasa, postavlja ga svaki dan, tako da se potencijalnom kupcu cena urezuje u sećanje. Neša strpljivo čeka, a zatim postavlja oglas u kome isti sat nudi za 220€ i čeka potencijalnog kupca, ubeđuje ga da mu je taj novac hitno potreban kako bi platio lečenje detetu i jedva pristaje da spusti cenu na 200€. Kod ovakvih satova je karakteristično da se gotovo nikada ne vidi serijski broj, a naravno, slikaju se iz različitih uglova, kako se ne bi primetilo neko malo oštećenje ili drugi znak koji ukazuju na to da je u pitanju isti sat. Naravno, kada Neša postavi oglas, Milojkov volšebno nestaje, tako da se teško može utvrditi da je u pitanju isti sat, osim ukoliko neko ne čuva fotografije sa oglasa.

    Postoji i podvrsta ovog trika, a to je da satove na oglasima zaista daju dve osobe po sistemu 'ja tebi, ti meni'.

    Konačno, postoji i štos izveden iz prethodnog, da npr. osoba A postavi na nekom vidnom mestu na internetu sliku sata koji mu je 'prinova' i hvali ga na sva usta, a osoba B ga već kroz dva dana prodaje na KP.
    Poslednja ispravka: Neša (30.8.2013. u 15:58)
    VLADAN P, vlajo, Zagor and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #58
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Da, možda bi se moglo i shvatiti da visok profit kvari ljude, ali ovde je obično u pitanju velika blamaža za sitnu kinut...tipa kokošara, jajara, šibicara.
    VLADAN P and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #59
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Ma meni se čini da je nekima obraz kao đon još od rođenja, a kokošarstvo, jajarenje i šibicarenje su odavno postali uobičajene osobine. A evo i jednog suprotnog primera (a još i zemljak):B92 - Vesti - Presedan: Vratio dravni stan

    Ako nekoga mrzi da čita, u pitanju je ratni invalid koji je vratio državi stan. Da sam urednik nekih novina ili TV kuće, ovo bih stavio na naslovnu stranu ili ponavljao kao udarnu vest. Nažalost, na naslovnim stranama su udarne vesti o ljubavnim životima pevaljki ili šta je rekla koja budala u 'Farmi' ili 'Velikom bratu'. Da sam, pak, na vlasti, ovog čoveka bih odmah zaposlio da kontroliše policiju, pravosuđe ili finansije, da bira između tih radnih mesta i dozvolio da sam sebi odredi platu, ali ne manju od 10.000€ mesečno.

    Nažalost, fukare ćemo gledati svuda i stalno, a ovog poštenog čoveka niko neće pamtiti već za dva dana.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #60
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    U poslednje vreme primećujem da mnogi oglasi, uključujući i one u kojima se prodaju satovi, ne ispunjavaju svoju primarnu svrhu, jer ima prodavaca koji uz oglašeni proizvod jednostavno dodaju da je prodat. Ovakvo oglašavanje mi nije baš najjasnije, iako verujem da postoji nekakvo marketinško opravdanje. Mene, kao potencijalnog kupca nekog sata, apsolutno ne zanima da li je neko imao na prodaju model koji mi se sviđa, već da li ga sada ima. Lepo je to što je neko nešto prodao, ali šta to znači potencijalnom kupcu? Ovakvi oglasi samo troše prostor na serveru i zbunjuju kupce.
    jagos, molnja, vlajo and 3 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  2. Apel svim clanovima sa aktuelnim malim oglasima
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 19:53
  3. [PRODATO] Timex sat na prodaju
    By Djordje in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.8.2011., 12:56
  4. Sat Alberta Ajnštajna na prodaju
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.9.2008., 22:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •