Strana 5 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 83
Like Tree246Likes

tema: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

  1. #41
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Ma kolko ima plagijata i cuda covek stvarno treba da pazi, ali ako je neko korektan onda nema problema, a svaka roba ima kupca pa eto

  2. #42
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Meni najvise smeta ono cena na ebay-u je tolika i tolika i vrednost sata u katalogu.
    U redu, prodaj ga u katalogu ili na ebay-u,nema nikakvih problema.
    Ovako ispadne da oni nama cine uslugu i da daju sat ispod cene.
    Poslednja ispravka: RUS (26.2.2013. u 18:51)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #43
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    To sa ebay-om je isto ko i kod nas pricaju o gradskom prevozu i porede ga sa cenom karte u gradovima koji imaju metro vec ono 50 i kusur godina... Realnost je da sam ja iskreno receno na ebay-u vidjao nalivpera koja ja kupujem ovde za 400 dinara za mnooogo vise para, to nije pokazatelj realne vrednosti uvek, ali jeste neki parametar za okvirnu cenu, prosto jer ovde se nudi daleko ispod cene kod nekih u otkupu, pa se mora naci sredina. Ali da meni najvise smeta kada vidim dobar sat toliko unakzen, cifer ko da ga je seko testerom, hrom otpao ko da ga nikad nije cistio, mehanizam strokav ko da je iz blata izvadjen i cena prava sitnica !? a sat je naravno apsolutno ispravan iako se i preko slika vidi da je otpevao svoje svakako jer ako nije ima da stane bez ozbiljnog servisa, iskreno krivo mi je takvih satova kolko god to mozda blesavo zvucalo

  4. #44
    Član Avatar korisnika bobbydigital
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    766
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    U Bosni satovi rade na "otkucaje srca" nekad i na pokrete ruke ali uglavnom na "otkucaje srca" ako neko ne zna to Vam dodje Automatic a manje vise svi satovi su Unikatni (naravno u seriji od vjerovatno nekoliko miliona kopija ) ali unikatni

  5. #45
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Smajliji ,cim vidim smajlije u oglasu znam da je neka mucka obicno stoje u blizini cene sata.
    krstin likes this.

  6. #46
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    U početku sam hteo tekst da postavim u rubriku smešni oglasi ali stvar nije toliko smešna, nema veze sa humorom.
    Napraviću mali uvod.
    Američki vojni satovi kao što su satovi iz vijetnamske i postvijetnamske ere ( Hamilton, Timex, Benrus... ) su u vreme kada su proizvođeni bili jeftini satovi. Većina nije bila ni predviđena za servis , bilo ih je jeftinije baciti nego popravljati. Daleko od toga da su satovi bili loši, ne , bili su dobri onoliko koliko je traženo da budu dobri i za ono za šta su predviđeni bili su i više nego ok. Danas su ti satovi poželjni kolekcionarski primerci. Većina kolekcionara vojnih satova ima bar jedan takav sat. Ti satovi se i danas mogu naći u NOS (new old stock ) stanju. S obzirom da su satovi proizvođeni u milionima i da ne predstavljaju neku prekretnicu u horologiji cena im je prilično niska. Cena većine tih satove kreće se oko 100, 150 do 200 dolara. Govorim za očuvane satove.
    Par primera , u pitanju je sat Hamilton rađen po standardu MIL-W-46374B
    Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-1.jpgŠta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-2.jpgŠta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-3.jpg
    Kao što se vidi sat je pre par godina prodat za 110$, i sat je odlično očuvan.
    Još jedan noviji primer:
    Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-4.jpg
    Ovaj je bio malo skuplji , prodat je pre neki dan. Cena je malo veća ali nije nekorektna.

    Kao i svi ostali sa ovog foruma povremeno pogledam šta se nudi na lokalnim berzama. Ima tu svega i svačega , retko kada išta komentarišem , retko kada pitam nešto prodavce koji očigledno nešto "muljaju" ( ne mogoh naći adekvatniji izraz ). Međutim danas malo gledah oglase i videh nadasve čudan oglas. Sam sat koji je predmet prodaje je više nego interesantan onima koje interesuje takvi satovi, odlično je i očuvan. Ono što je bilo čudno jeste cena.
    Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-oglas-1.gifŠta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-oglas-2.jpgŠta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-oglas-3.jpg

    Cena je kao što se vidi 10 puta veća od realne. Često domaći prodavci kada žele da opravdaju svoju visoku cenu kažu pogledajte cenu na Ebay-u. Od sada bi mogli prodavci sa Ebay-a govoriti pogledajte cena na KP pa ćete videti da smo mi jeftini. Možda je prodavac slučajno dodao jednu nulu, možda. Mada teško je slučajno ukucati tačku i jednu nulu više, ali dobro moguće je. Moje mišljenje je da se išlo po principu ko se upeca upeca se. Priča da je sat korišten u Pustinjskoj oluji nije potpuno netačna ali nije ni sasvim tačna. Standard po kome je rađen ovaj sat donet je 1975 god , posle njega doneta su još 3 druga standarda a 1991. god. donet je i četvrti standard oznake MIL-W46374F. Drugim rečima , pre se za mnoge druge satove može reći da su korišteni u pomenutoj vojnoj operaciji nego za ovaj sat. Vrlo verovatno da je neki amerčki vojnik imao i ovaj sat na ruci ( ko sada sa sigurnošću može reći da nije ) ali nije ovaj sat karakterističan za tu operaciju, to nikako , ali oglas navodi da je to tako. Dakle dovođenje u zabludu.
    Kao što rekoh retko ( gotovo nikada ) kontaktiram prodavce sa ovakvih oglasa ali eto učinio sam izuzetak pa sam ljubazno priupitao da li je cena u oglasu možda pogrešna s obzirom da se satovi ovog tipa napolju prodaju za 150 $. Prodavac koji je tada bio "on-line" više to nije bio. Posle otprilike 3 sata ( kada je cena malo proverena na netu ) dobio sam korektan odgovor. Rečeno mi je da je cena 220 e da je cena tih satova nekada bila veća a da sada nije ( prodavac ) siguran i da ako sam ozbiljan kupac iznesem ponudu. Sve u svemu završeno je korektno.
    Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?-takgt2.jpg
    Ono što meni nikada neće biti jasno jeste ubeđenje nekih prodavaca da mogu da se "gađaju" maržama kako hoće . Taj sat je plaćen recimo 150 e ( možda ni toliko ) pa malo li je 50 e zarade na tu cenu . Mora li cena odmah da skoči na 2200 evra. Mora li odmah da se pokuša sa 10 puta većom cenom. Dobro ovaj čovek je bar spustio cenu na normalu ( išlo bi to i niže ) kada je naleteo na nekoga ko nešto zna o vojnim satovima ali ima nekih drugih prodavaca koji takođe otkupe sat sa domaće berze i posle dva-tri dana okače taj isti sat ( bez da je išta uloženo u sat tipa servis, promenjen brojčanik, i sl ) i sat koji su recimo oni sami platili 30 e prodaju po 65 e. Pa dokle? Razumem ja ponudu i tražnju, pročitao sam nešto knjiga iz ekonomije, razumem bar u načelu funkcionisanje tržišne privrede ali ovo nema veze ni sa jednim ni sa drugim. U veći slučajeva u pitanju je gramzivost i želja da se prodajom nekoliko satova izmeni tok stvari. Ne ide to tako...

    Pošto se rubrika zove tako kako se zove reći ću još ovo. Nije da me nervira ali me iritira kada se za sat za koji se čak i na mutnjikavim fotografijam vidi da je izgreban kaže "sat u odličnom stanju". Kakvo crno odlično stanje... Skoro me je interesovao neki sat, slike mutnjikave, pitam prodavca da li brojčanik, markeri i kazaljke imaju neka oštećenja a "stručnjak" mi kaže "imate nove satove u BG". Nije da sam ga to pitao i nije da ih ima samo tamo ali dobro sad ( možda bi mu neko rekao : Ima i novih fotoaparata u BG. ). Takođe sve češće se dešava da prodavci jednostavno ignorišu pitanja iako napišu pitajte sve što vas interesuje u vezi sata. Isto po principu ko se upeca upeca se. Najgore je što, bar se meni tako čini, same berze blagonaklono gledaju na sve to jer dok je prodaje biće i provizije.
    Poslednja ispravka: RUS (19.3.2013. u 23:52) Razlog: Ubačena slika
    popovac 76, RUS, jagos and 8 others like this.

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Ovo je dobar primer da svi naucimo jednu stvar. Uvek pre kupovine sata i bilo koje druge robe, bitno je da sami uradimo istrazivanje, pre svega cene, a onda i svega ostalog sto je vezano za konkretni sat. Ovakve stvari se desavaju svuda, i na ebay-u, i chrono24, i svih drugim aukcijskim sajtovima. Iako u ovom konkretnom slucaju mislim da se prodavac ipak preracunao, ali to ne mogu da tvrdim. Mozda covek i sam pomislio da sat vredi bogatstvo. U ovakvim slucajevim koliko se ovde moze kritikovati prodavac, isto toliko se moze kritikovati i kupac, bas bi voleo da vidim ko bi dao za ovaj Hamilton 2200e!

  8. #48
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Sky,malo te oglas poteg'o za živce!?
    Ovaj put je(iz drugog pokušaja) zarez stavljen gdje treba ali fakat da nije uvijek tako.
    Ima još jedna stvar koja mi diže pritisak a to je navod u oglasu da mehanički sat nikad nije otvaran,a star je 10,15,20god.! I to se navodi kao vrlo pozitivna stavka!
    Pa kada je u pitanju Seiko 5 ok ali ako je to IWC, Omega,Braja,Roli onda i nije ok jer trebam platiti i servis koji teško da će biti jeftin!

  9. #49
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Meni se čini da je u izvesnim slučajevima problem i to što neko i ne ume da prodaje satove. Namerno sam rekao 'ne ume', jer svakako da nije isto prodavati sat, automobil, mobilni telefon, džak krompira ili gaće Marije Antoanete. Pretpostavljam da se ovaj prodavac zaista prevario u pisanju, jer je cena sada prihvatljivija, a sudeći po ostalim oglasima, pismenost mu nije jača strana. Ukoliko gledamo satove koji su zanimljivi kolekcionarima, prodavac koji ih tretira kao džakove krompira svakako će ih teže prodati od onog koji napiše bar nekoliko podataka o satu, npr. približnu starost, šta je menjano, koji mehanizam ima i slično. Pri tome ne mislim na ovog konkretnog prodavca, jer mi nije poznato kakav je.

    Kako reče Dalibor, kada pročitam ili čujem da sat nije otvaran nekoliko decenija, a batica to navodi kao prednost, diže mi se kosa na glavi. To je isto kao da mi neko prodaje auto u kome ulje nije menjano bar 100.000 km i time se hvali. Ovde, naravno, ne računam satove koji su se skrivali u nekoj fioci i izgledaju isto kao pre pedeset godina.

    Naravno, postoje i slučajevi kakav opisuje Tolarbo, a to je da prodavac ne zna ništa o satovima i da traži nerealno visoku cenu, pošto je 'negde čuo' da sat mnogo vredi, ili što je najgore, kada mu to kaže časovničar. Nažalost, ima slučajeva i kada časovničar kaže da sat vredi mnogo više, mada razumem i to. Više puta mi se desilo da mi (pristojan) časovničar pošteno kaže da ne zna cenu, jer ne prati prodaju polovnih satova, niti ga to zanima, već ga interesuju samo tehnički aspekti i cene delova, što je i najbitnije za njegov posao.

    Imao sam prilike da razgovaram sa nekim poznanikom, koji je hteo da proda neki nasleđen polovan sat, i to darwil. Sat ima pozlatu, a jedno vreme ga je nosio rođak od koga ga je nasledio, inače pilot JAT-a. Neko mu je napunio glavu da pilotski satovi vrede mnogo, premda je ispustio neke 'sitnice', npr. da objasni šta zapravo podrazumeva pilotski sat zanimljiv kolekcionarima, a zbog pozlate je mislio da ima vredan komad. Nekako sam mu objasnio da potencijalnog kupca tog modela ne zanima da li ga je pre mene nosio pilot JAT-a, pekar, inženjer, taksista, vozač, lekar, učitelj ili čobanin, već samo kako je očuvan, budući da je u pitanju primerak koji se mogao kupiti u slobodnoj prodaji i to da jeftina pozlata nije isto što i zlato. Odvukao sam ga za uši na pijacu, gde smo videli veoma sličan model, a za koji je prodavac tražio 1.000-1.500 dinara, što mu je definitivno razbilo iluzije. Srećom, ubedio sam ga da sat sredi kod časovničara, stavi novi kaiš i da ga nosi kao deo porodičnog nasleđa i time ga sprečio da postavi oglas koji bi se našao u ovoj temi ili u onoj gde se govori o smešnim oglasima.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Jeste se raspisali i ti i Sky!
    Sve u svemu ljudi postavjaju,prodaju,slikaju svašta!
    Neznanje je na nivou i vrlo ih je teško ubijediti u soprotno od onoga što tvrde.
    Ja sam pokušao jednom sa oglasom za "Seiko made in usa" koji radi na puls ,i sada za vikend kada se batko hvali satom koji bukvalno vrišti:" ja sam iz Kine!" (ima onaj "turbijon" koji se vidi kroz cifer) i marka mi je totalno nepoznata!
    Ovaj za Seiko je ostao pri svojoj tvrdnji,a ovaj sa kinezom govori kako mu sat vrijedi 500€(našao negdje na netu)!
    Elem,džaba sve- ljudska glupost je nemjerljiva!

Slične teme

  1. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  2. Apel svim clanovima sa aktuelnim malim oglasima
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 19:53
  3. [PRODATO] Timex sat na prodaju
    By Djordje in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.8.2011., 12:56
  4. Sat Alberta Ajnštajna na prodaju
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.9.2008., 22:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •