Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 83
Like Tree246Likes

tema: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Pošto kao i mnogi forumaši pratim oglase za satove, sve više me nerviraju neke formulacije i konvencije koje se pojavljuju u oglasima. Izabrao sam nekoliko stavki koje me često odvraćaju i od gledanja oglasa, a o kupovini da ne govorimo.

    Sat iz lične kolekcije – premda zaista ima onih koji prodaju satove koje su lično kupili u prodavnici, usled neopravdane upotrebe ovaj izraz je postao izlizan i gotovo odmah me upućuje na to da je sat nabaljen na buvljaku.

    Samo za prave kolekcionare – ako uđem u sferu značenja, ovo bi trebalo protumačiti kao da piše da je pravo kupovine uskraćeno običnom čoveku koji želi da kupi sat. Naravno, imajući u vidu namere pojedinih nesavesnih prodavaca, ovo najviše liči na poruku upućenu početnicima u ovoj sferi – prodajem kantu, a ukoliko prepoznaš njenu vrednost, onda si pravi kolekcionar.

    Sat je kupljen u Nemačkoj/Švajcarskoj (ili nekoj drugoj fancy zemlji) – iskren da budem, baš me briga gde je kupljen. I tamo postoje mesta gde se mogu kupiti jeftini satovi (kada je u pitanju neki jefiniji model), a ako je u pitanju skuplji, onda je mnogo bitnije gde i kako je sat održavan. Naravno, ovde ne računam slučajeve kada su pojedine serije namenjene pojedinim tržištima.

    Ovakav sat košta XYZ € na e-bayu – prodaj ga onda na e-bayu. Svako tržište ima svoje cene, i to je to. Nikada nisam čuo na pijaci da kupus u Nemačkoj košta X evra, a paradajz u Švajcarskoj Y franaka.

    Oglas bez cene – ne vidim svrhu razgovora sa prodavcem tek da bih se raspitao za cenu ukoliko neće da je postavi. U razgovoru bih se raspitao za ono što me zanima, a nije navedeno u oglasu, ali oglas ne želim ni da pogledam ako ne znam cenu. Ako je rešio da proda sat za 100, 200 ili 500€, neka to lepo napiše. Njegovo je da traži cenu koju smatra zadovoljavajućem, na kupcu je da odluči da li želi da je plati.

    Ovo su samo neke stavke koje mi padaju na pamet, a prilikom kritike isključujem sve one koji na pošten i korektan način prodaju satove
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Dodao bih i neretko jako mutne slike ili fotografije iz daljine, kao i onu sentencu kao nov ili malo korišćen a očigledno je da je sat itekako nošen doduše bez prevelikih oštećenja ali nošen.
    RUS, jagos, esdy_11192 and 2 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    U potpunosti se slazem sa Nesom i Vlajom ....ne znam sta me vise nervira da li kad stave mutnu sliku , ili kad nema cenu, u tim slucajevima moje oko na tom oglasu se ne zadrzi jedan sekund.
    RUS, jagos and VLADAN P like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Pored svega ovde navedenog, a drug Neša se potrudio da taksativno navede većinu iritantnih stvari ja bih dodao da mene u globalu najviše nervira to što postavljač takvog oglasa smatra da smo ovce, da ćemo da se upecamo i kao mladi majmuni požurimo i zgrabimo tu jedinstvenu priliku koja se nepropušta.
    Ah da neverovatno ali gledam veliki broj oglasa svakodnevno i naviše pravopisnih grešaka vidim u oglasima za satove. Dali je to zbog toga što možda njih posmatram sa najvećom pažnjom ili satove prodaju ljudi koji su nepismeniji od prodavaca pasa i automobila
    jagos, anbeast, Neša and 1 others like this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Potpuno se slažem sa onim što su napisali ostali forumaši, a smetnuo sam sa uma nešto što bih nazvao krajnje ogavnim - u pitanju je prodaja replika kod kojih to nije jasno naznačeno, ali se po formulacijama može prepoznati - odličan sat, kućište od hirurškog čelika, svi hronometri u funkciji, bla bla truć truć, a kada se klikne na sliku, pojave se brendovi kao što su Hublot, U-Boat, Bell & Ross i slično, premda se od Omega, Breitlinga i Rolexa koji se prodaju na kilo ne može živeti. Za prevaru ovde najzgodnije deluju prva tri brenda, kao i još poneki - nisu dovoljno poznati široj populaciji, a mnogi i ne proveravaju kakva je marka u pitanju i možda i ne saznaju da su kupili kinesko đubre koje je bukvalno i nekoliko hiljada puta jeftinije od originala.

    Znam za jednog momka koji je tako kupio Bell & Ross, ne znajući da je u pitanju skup brend, ali ne i da unutra kucka neko jeftino smeće. Poenta je u tome da običan čovek, čak i ukoliko je obrazovan, često nije ni čuo da postoje ovi brendovi, ili čak Panerai, Raymond Weil, Vacheron Constantin ili A. Lange & Söhne. Iako je evidentno da je nekima sat samo sprava za merenje vremena, da ih gledaju isto kao što mi u samoposluzi gledamo brendove čačkalica ili kvasca i da žele samo da on bude tačan i lepo izgleda, ova vrsta prikrivene prevare mi izgleda veoma bedno. Naravno, najveće svinjarije su ona izvlačenja tipa „ne znam da li je original" ili „kupio teča na Tajlandu" (koji je inače poznat po prodaji ovakvog smeća na kilo). Iako se danas verodostojnost mnogo toga može proveriti na više načina, evidentno je da ima ljudi koji tako bivaju prevareni. Možda bi neki ovo nazvali porezom na glupost, ali ipak moramo uzeti u obzir da ne funkcioniše svako na isti način.
    popovac 76, RUS, jagos and 3 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Neso sve je tacno sto si rekao, ja dok nisam dosao na forum , za vecinu ovih brendova nisam cuo, tako da sam mogao i ja da kupim repliku a da ni ne znam....u svakom slucaju svako mora bar malo da se raspita i prelista net... i moram da napomenem da veliku odgovornost imaju ljudi koji vode te sajtve za preprodaju, da oni ne zazmure na oglase u kojima se prodaju "originali" (namerno ili slucajno) takve oglase ne bi ni vidjali.
    jagos, anbeast and Neša like this.

  7. #7
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Generalno sve sto me zanima kod sata je:
    -Kad je kupljen
    -Od koga je kupljen i da li postoje papiri
    -Da li moze provera kod sajdzije pre razmene novca i sata
    -Kad je poslednji put odrzavan i racun kao dokaz za to
    -Da li postoji radna garancija na sat od nekoliko dana

    Kad neko krene da me mulja oko bilo cega od navedenog zahvalim se i batalim ponudu, koliko god lepo izgledala. A na oglase da se dogovorimo se retko kada javljam, mada ima ljudi koji iz straha stavljaju tako nesto (npr imao sam situaciju gde je covek prodavao dedin sat za koji je znao da mnogo kosta i nije ni smeo da napise cenu jer za njega dve hiljade evra predstavlja bukvalno sestomesecnu platu)
    Generalno i mutne slike, i dogovor cena, i gramaticke greske (sta da radite kada je prodavac slovenac ili makedonac a zeli da se oglasi i kod nas) su ok al ako krene neko natezanje u pregovorima, e to je druga prica i onda ne zelim da se natezem jer ovo je hobi u kojem treba da se uziva a ne stresira.

    To pre svega jer na ebay ima mnogo lepsih ponuda nego kod nas pa sto da se zamaram sa masinbravarima koji su presli na satove i resili da uzimaju pare ko da su ljudi ovce. Sta mislite, koliko bi nasi dileri cenili ovo:
    OMEGA PRESTIGE DE VILLE CHRONOGRAPH REF 145.0050 MANUAL WIND CAL 861 MINT | eBay


    PS-imao sam slicnu situaciju gde je moj poznanik kupio fals panereia za stotinak evra na odmoru u turskoj i nije imao pojma ni koja je marka, jednostavno mu se svideo. Mada je imao sasvim ok mijotin mehanizam unutra i dalje mu radi, iako ga koristi bez milosti (nema kod njega ispiranja slane vode posle kupanja ). Ali mi je uvek ekstra zabavno kad vidim kvarc trzanje kod sekundare
    Poslednja ispravka: Wildboar (31.3.2012. u 21:39)
    jagos likes this.

  8. #8
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Najvise me nervira kada stave sliku sa interneta.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Gospodo,zaboravljate jednu stvar-Ovo je jedna zemlja seljaka na brdovitom Balkanu.
    Kada se prodavci satova obraćaju potencijalnim mušterijama na ovde opisan način,oni se ne obraćaju vama (nama) nego njima.
    Sve navedene fraze nisu plod mašte nepismenog šibicara (mada ima i takvih) već rezultat vekovnog iskustva u trgovini na ovim prostorima(i ne samo ovde).Radi se ono što je potrebno da bi se našto prodalo.
    I to nije nešto što se dešava samo u prodaji satova putem raznih domaćih sajtova.
    To su manje-više pravila svih reklamnih kampanja najvećih svetskih proizviđača bilo čega.
    Sve ovo što je Neša naveo (a sa čim se u potpunosti slažem) praktično do detalja koriste i Mercedes , Bosh,Hilton,Boss...i svaki drugi proizvođač bilo kog ''džirlo'' proizvoda.
    Istina,to čine nešto elegantnije,ali..
    Svi oni navode nemačko poreklo,svi su ti proizvodi su za modernog samouverenog muškarca koji zna šta hoće i čija će kosa biti nikada jača a automobil (parfem,sat,krema,odelo) koji odabere će po automatizmu izmamiti zadivljene poglede žena i neskrivenu zavist ostalih muškaraca.
    Uvek će proizvod biti fotografisan iz ugla iz kog najlepše izgleda.Pa i Yugo, kad ga slikate iz perspektive žabe koja čuči 45 stepeni ispred levog točka,deluje dinamično.

    Naravoučenije-Posao prodavca se i sastoji od pokušaja da vam uz proizvod proda i neku priču koja će taj proizvod učiniti na neki način posebnijim od gomile isti takvih proizvoda.

    Posao kupaca je da bude pametan,razuman i ne naseda na priče.


    EDIT-Dok sam ovo kuckao,vi već došli do replika.To je poseban slučaj.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    20.10.2011.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Šta vas najviše nervira u oglasima za prodaju satova?

    Mene najvise nervira kad neko prodaje sat a okaci slike tog sata skinute sa neta! Uzas!

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  2. Apel svim clanovima sa aktuelnim malim oglasima
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.9.2011., 19:53
  3. [PRODATO] Timex sat na prodaju
    By Djordje in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.8.2011., 12:56
  4. Sat Alberta Ajnštajna na prodaju
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.9.2008., 22:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •