Strana 66 od 270 PrvaPrva ... 165662636465666768697076116166 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 651 do 660 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #651
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Kejnav - losa kopija, takav originalni model ne postoji, da si se samo malo potrudio surfujuci po netu lako bi to i sam zakljucio!
    Lemi - sta treba proveriti? Los je do bola, verovatno mu je i kineska baterija iscurila. Ako niste sigurni u to sto pisete ili savetujete nekoga, bolje je da ne postujete! Ovo kazem iz vise razloga!
    Vukas - ova kopija mi ne lici na Navi, cak mislim da nisu ni pokusali da ga iskopiraju.

    Obavestenje za sve, ova tema je zamisljena kao mesto gde bi mogli da raspravljamo ili posavetujemo nekoga oko vrednosti njegovog sata. Ako niste sigurni da li je Vas sat original, onda mu nije mesto u ovoj temi. Nema smisla, a i po pravilniku Foruma je zabranjeno raspravljati o replikama, narocito o njihovim vrednostima jer svi se slazemo - ne vrede pisljivog boba (sto bi narod rekao)!
    Ziveli.....!
    Poslednja ispravka: d1d (19.1.2012. u 0:02) Razlog: dodatak
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  2. #652
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    [off topic]

    jel bio do sada jedan jedini slucaj na forumu da je neko pitao "da li je sat original" i da je dobio odgovor "DA"?

  3. #653
    Novi član
    Član od
    18.1.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    Kejnav - losa kopija, takav originalni model ne postoji, da si se samo malo potrudio surfujuci po netu lako bi to i sam zakljucio!
    Lemi - sta treba proveriti? Los je do bola, verovatno mu je i kineska baterija iscurila. Ako niste sigurni u to sto pisete ili savetujete nekoga, bolje je da ne postujete! Ovo kazem iz vise razloga!
    Vukas - ova kopija mi ne lici na Navi, cak mislim da nisu ni pokusali da ga iskopiraju.

    Obavestenje za sve, ova tema je zamisljena kao mesto gde bi mogli da raspravljamo ili posavetujemo nekoga oko vrednosti njegovog sata. Ako niste sigurni da li je Vas sat original, onda mu nije mesto u ovoj temi. Nema smisla, a i po pravilniku Foruma je zabranjeno raspravljati o replikama, narocito o njihovim vrednostima jer svi se slazemo - ne vrede pisljivog boba (sto bi narod rekao)!
    Ziveli.....!
    Surfuvao sam po netu i nisam nasao zato sam pitao ovde.
    Samo je trebalo reci nije original i OK kraj diskusije.
    Hvala jos jednom

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    Može, a i ne mora kod časovničara. 99%.
    Original: [slika]
    Evo i jedan link sa više detalja: Navitimer - Breitling Old Navitimer II - a13322, a13022, b13322, b13022, d13322, d13022

    Svi registri su pogrešni, to je prvo što se uoči. Sekundara treba da bude srednji registar a ne gornji.
    Da ne gnjavim, loša vest: kopija.
    Hvala.

    Citat lemi kaže: Pregled poruke
    pozdrav...najbolje da odneseš kod časovničara da ga otvori i pogleda mašinu,trenutno ima dobrih kopija na tržištu,tako da je najbolje pogledati mašinu.....ovako preko slika mislim da je kopija....ali treba proveriti.....
    Hvala , verovatno cu odneti.

  4. #654
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    [off topic]
    jel bio do sada jedan jedini slucaj na forumu da je neko pitao "da li je sat original" i da je dobio odgovor "DA"?
    Mislim da je bilo ali da nije bio u pitanju poklon i sl. nego je bila ponuda za kupovinu (i to za realnu cenu).

  5. #655
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    za d1d.......pa ja sam siguran ali nemoraš baš tako da pišeš,ako me razumeš,kopija je dovoljno...ostalo je bespotrebno...

  6. #656
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    OFF
    Nije stvar kopije vec, ocajnog pokusaja pravljenja kopije. Da bi bio kopija mora da imitira neki postojeci model.
    Veliki broj je slicnih upita kao tvoj, "da li je original"? Ako se tako nastavi, da svako postavi po neko pitanje o originalnosti svake pijacarske kopije i pokusaja kopije, ovaj forum ce se pretvoriti u nesto sto ne lici na Forum ljubitelja satova. Jer slozicemo se, kopije, replike i ostale gluposti nisu satovi.
    Da se ovo neshvati pogresno, razmatramo modalitete za pitanja "originalnosti" satova ali i njihovih delova jer smo svesni da od takvih pitanja necemo moci da pobegnemo ni u budocnosti. Uskoro ce i to biti reseno.
    Pozdrav
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #657
    Novi član
    Član od
    19.1.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima,

    Dobila sam neki stari dedin sat Doxa, interesuje me koji je model i za koliko bi se mogao prodati.
    Hvala unapredProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-20.24.49.jpg

  8. #658
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Možeš li da napraviš bolju fotografiju da se vide svi detalji, kao i slike iz više uglova? Ako možeš da otvoriš i sat, bilo bi dobro da slikaš mehanizam i napišeš koje se oznake vide na satu. Koliko vidim, na donjoj strani brojčanika nešto piše, ali jedva se vidi i natpis doxa. Ovako je apsolutno nemoguće datio bilo kakav odgovor.

    P.S. Klikni na sledeći link da vidiš kakave slike su otprilike potrebne: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #659
    Novi član
    Član od
    19.1.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Breitling - Pomoc Cena? Model? Sajt?

    Uspela sam da napravim neke fotke, neku su malo mutne, nadam se da ce pomoci.Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.12.51.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.16.10.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.19.07.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.20.08.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.24.33.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2012-01-19-21.24.51.jpg

  10. #660
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Breitling - Pomoc Cena? Model? Sajt?

    Nažalost, taj sat ćeš teško i prodati. Kvarcni satovi baš i nisu na ceni među kolekcionarima, a siromašan čovek koji želi da kupi sat da bi znao koliko je sati uzeće kinesku igračku za 500 dinara koja će mu raditi posao.

    Ukratko, ne može se dobiti mnogo više od nekoliko stotina dinara. Najbolje je da sat čuvaš, jer potiče iz porodice i može biti uspomena na osobu koja ga je nosila. Iako je ovaj sat potpisala Doxa, to nije isto što i neki drugi modeli ovog proizvođača.

    Umalo da zaboravim - ukoliko je pozlata prava, treba pitati i zlatara, jer se to ne može reći na osnovu slike. Naravno, ovde govorim o zlatu kao sirovini.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •