Strana 201 od 270 PrvaPrva ... 101151191197198199200201202203204205211251 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.001 do 2.010 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #2001
    Novi član
    Član od
    10.6.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    arch_m hvala ti na procijeni i odgovoru, trenutno sat nije kod mene, ali prvom prilikom ću ga otvorit pa postavim fotke tu na forum.
    A što se tiče prvog posta...do sada jednostavno nisam imao ništa pametno "postat" i više sam čitao i gledao šta puno puno stručniji članovi pišu...ja sam ipak amater zaljubljenik u stove
    nokru and arch_m like this.

  2. #2002
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Nema na cemu, Ivane!

    Kao sto ti rekoh - moju procjenu uzmi sa zadrskom.... Naime, moja prva asocijacija, a i objasnio sam ti zbog cega, bio je kalibar 286... Ali ne mora da znaci. Problem je i sto ne mogu da uvecam sliku kako treba - vec dugo mi se na forumu javlja ovaj problem - pa ne mogu patinu malo poblize da pogledam... sat i mehanizam na koji ja "sumnjam" trebali bi biti iz sezdesetih, mada mi, kad se u obzir uzme stanje u kojem se nalazi, tvoj djeluje starije.

    Ali to nije toliko bitno... ako uspijes, ti ga otvori, pa da rijesimo misteriju.

    A sto se cijena tice, ja sam ti sugerisao nesto na sta sam sam nailazio, a ovdje govorim o satovima u jako dobrom stanju. No, ni to nije bitno! Bitno je da imas Omegu, a svaka Omega je vrijedna. Jos da nadjes odgovarajuci sekundaru, malo ga sredis - i eto ti super sata.

    Sto se postova tice - tek tu ne trebas da se brines... malo je ko ovdje zavrsilo "Fakultet za satove"... Svi smo mi tek veliki zaljubljenici, amaterske provenijencije, a znanje smo skupljali, a i dan danas ga upravo tako i sticemo, raspitujuci se, istrazujuci, pisuci sve i svasta... Tako da - slobodno, pisi sta ti god padne na pamet.
    Poslednja ispravka: arch_m (13.1.2015. u 19:02)
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #2003
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Bravo mladići, ispravno. Satovi su toliko široka materija da je stvarno nezahvalno vršiti procjenu, pogotovo preko slike, ma kako ona bila dobra. I dosada nisam sreo čovjeka koji je stručan za to u potpunosti. No ljudi koriste internet i forume iz razloga što većinu njih interesira za koliko unovčiti. Niti muzeji je ne vrše realno, satove iz postava ne prodaju, a kada nešto kupuju svaka im je previsoka. Donekle se može reći nešto za satove koji se mogu trenutno kupiti. Vrlo se često desi da nađem za isti primjerak sata u istom stanju četiri bitno raličite cijene. Zato je bitno imati sat u ruci. U tom slučaju može se nešto preciznije odrediti.
    Stoga se netreba puno time zamarati. Mnogo je bitnija pomoć oko određivanja autentičnosti odnosno originalnosti sata.

  4. #2004
    Novi član Avatar korisnika Dekadent
    Član od
    12.1.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Dekadent kaže: Pregled poruke
    Pozdrav, ljudi!!! Čitam vas i divim se, no...

    Hmm... 'Ajde ovako.

    Imam dva džepna sata, 1. Illinois Central, 2. Omega. Oba 'pretekla' od starine

    Trenutno ne mogu da ih fotografišem, ali sam proverio serijske brojeve.

    Omega sa unutrašnje strane kutije:
    - U trokutu znak Omege i natpis OMEGA, potom ispod FAB. SUISSE/ Swiss-made/ 101 628 66, pa nov (dupli) poklopac.

    Mehanizam: Swiss/ 15 Jewles/ 9 424 048. Dakle, iz 1941/42.

    .........

    Illinois Central:
    sa unutrašnje strane poklopca - WADSWORTH/ ispod znak poput KORMILA/ispod PILOT/ispod 25 YEARS (pretpostavljam da je u pitanju pozlata kutije)/ a ispod niz brojeva: 5260 889.
    Mehanizam: 17 JEWELS/ ILLINOIS/ SPRINGFIELD/ WATCH CO/ Adjusted. Malo dublje u mehanizmu ( oko osovine???): DOUBLE ROLLER.

    S. broj mehanizma: 4 425 653 - to bi bila 1923/24???
    .......

    Elem, oba sata rade! Brojčanici neoštećeni. Nisam BIO baš namerio da ih prodajem, ali čitam temu i ljudi većinom pitaju šta i koliko mogu dobiti za časovnike. Te poče da me kopka. Mada nisam rešen, zanima me šta imam kod sebe. Naime, satovi su predivni (i to može znati samo neko ko zaspivao i budio se u tom 'ritmu' koji kao da emituje 'muziku Univerzuma', a svaki ponaosob prepoznatljiv - zidni, budilnik, ručni, džepni - neko bi pomislio kakofonija, a ono – „Muzika sfera“).
    ......

    Zahvalan bi' bio za ocenu naslepo, a fotke ću ubaciti čim budem u mogućnosti!

    Evo fotografija. Da dodam, stakla su čitava i nisu ogrebana, ono se vide otisci prstiju na njima. Drugo, na Illinoisu nema duplog poklopca, već se poklopac kutije (tj. kućišta) otvara na navoj.

    Omegu nisam uspeo da otvorim ovog puta i ne htedoh da silim, tako da "važe" podaci iz gornjeg citata.
    _______

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-1.jpg Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2.jpg

    Illinois

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-3.jpg Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-4.jpg Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-5.jpg Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-6.jpg

  5. #2005
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Šta mislite koliko vredi dati za ovog Seiko 6138-0030 Kakume starojka imajući u vidu stanje brojčanika (ogrebotina ispod gornjeg hronografa, donji hronograf , ljubičaste nijanse (verovatno samo prelamanje svetlosti)), unutrašnjeg prstena i bazela?
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p1150255.jpg

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p1150260.jpg

    Jel' zna iko ko bi mogao reparirati ovaj donji hronograf i koliko bi to koštalo?

    Mehanika je navodno u sjajnom stanju.

    Unapred hvala svima na odgovorima, uz molbu da svoje mišljenje postujete što brže jer moram brzo da odlučim da li ga kupujem ili ne...

  6. #2006
    Novi član
    Član od
    16.1.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdravi svima, zanima me da li neko zna cenu za ovaj sat? TISSOT 1853 PR 50 SPORT Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-10934374_10204689241504978_1659506930_n.jpg Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-photo.php.jpg

  7. #2007
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Šta mislite koliko vredi dati za ovog Seiko 6138-0030 Kakume starojka imajući u vidu stanje brojčanika (ogrebotina ispod gornjeg hronografa, donji hronograf , ljubičaste nijanse (verovatno samo prelamanje svetlosti)), unutrašnjeg prstena i bazela?
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	P1150255.jpg
Viđeno:	195
Veličina:	183,6 KB
ID:	105061

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	P1150260.jpg
Viđeno:	216
Veličina:	206,7 KB
ID:	105062

    Jel' zna iko ko bi mogao reparirati ovaj donji hronograf i koliko bi to koštalo?

    Mehanika je navodno u sjajnom stanju.

    Unapred hvala svima na odgovorima, uz molbu da svoje mišljenje postujete što brže jer moram brzo da odlučim da li ga kupujem ili ne...
    Seiko je suuper, nebih ja tu ništa dirao, kupuj ako je povoljno.
    Druga stvar što se sa slike ne vidi, jeli donji cifrer oštećen od vode? Šta je onda sa mehanizmom?
    Poslednja ispravka: Baron (16.1.2015. u 20:20)

  8. #2008
    Novi član
    Član od
    18.1.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Je l ovde mogu da Vam postavim slike sata? Seiko, limititirana serija na 200 komada, on je 018? Pozdrav!!!

  9. #2009
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Da, slobodno ih postavi. Potrudi se da slike budu u visokoj rezoluciji.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #2010
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Io Sono Milosevic kaže: Pregled poruke
    Je l ovde mogu da Vam postavim slike sata? Seiko, limititirana serija na 200 komada, on je 018? Pozdrav!!!
    Video sam sat koji nudiš...
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-%24_1.jpg
    U pitanju je Estate Seiko Levante 5Y39-6A40 Gold Plated, i ako je verovati ebayu krajem 2014. godine nije vredeo mnogo budući da je prodavac tražio svega 99$, ali nije bilo zainteresovanih... Estate Seiko Levante 5Y39 6A40 Gold Plated Sun Burst Quartz Date Watch D15 | eBay
    Poslednja ispravka: KureNS (18.1.2015. u 14:26)

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •