Strana 198 od 270 PrvaPrva ... 98148188194195196197198199200201202208248 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.971 do 1.980 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1971
    Novi član
    Član od
    11.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Pozdrav svima!

    Da li biste meni, potpunom laiku , pomogli tako sto bi dali Vase strucno i nepristrasno misljenje o 2 rucna casovnika koja posedujem koja bih povoljno prodao jer me satovi, za razliku od Vas ovde, apsolutno ne interesuju i ne znam sta cu sa njima a grehota je da stoje i rdjaju a neko bi ih koristio a mozda cak i uzivao u njima (vidim sa koliko strasti i ljubavi Vi ovde govorite o ovim spravicama):

    - "Rotary" , ne znam koji je ali pise pozadi "Chronospeed" a izgleda ovako:

    Prilog 104863

    - "Citizen" , pise "Eco-drive Titanium WR100"
    Prilog 104862


    Eto, toliko, unapred hvala na odgovorima i izvinite sto upadam ovako kao padobranac na forum o necem sto me ne zanima ali prosto nisam uspeo da izmozgam drugi nacin . Jos jednom hvala i svako dobro Vam!

    Hmm... nisu mi izasle slike a bile su prikazane kada sam napisao post... da pokusam ponovo:








    Taman da napomenem: nemam tj. ne mogu da nadjem "dodatnu opremu" koja je isla uz njih -2 "knjizice" uz Rotary (Manual i "Rotary history" valjda?!) i lepa plisana kutija (lepu kutiju neko od ukucana/rodjaka uvek mazne ) pa je ostao samo sat i jastucic (na slici), a od Citizena ni kutija ni Manual (u koji polozaj postaviti kazaljke da bi se napunio, posto ne radi na bateriju nego se puni na svetlost). Stoje (citaj: samuju u cemernoj usamljenosti i ignoraciji) mi vec par godina u ormanu nekorisceni i zeljni vlasnika koji ce im pruziti topli dom i velike kolicine ljubavi i posvecenosti (ironija Zivota da sve uvek zapadne nekog kome uopste nije stalo do tog )!

    Eto, pa mi Vi dajte Vasu procenu koliko, ako uopste vrede ista i, po mogucnosti, savet gde se moze naci kupac (ja sam jedino cuo za te neke zalagaonice ali mi drug rece da one kupuju samo zlato i dragocenosti). Najlepse bi bilo da ih poklonim ali i ja zelim/moram da kupim neke stvari meni potrebne tako da...

    Jos jednom hvala unapred i svako dobro!
    Poslednja ispravka: RUS (12.1.2015. u 15:34)

  2. #1972
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav.
    Nick ti je bezveze ali postovi nisu, baš fino i iskreno sročeno...
    Ne bih se usudio da ti dam preciznu procenu vrednosti ova dva sata bez nekog prethodnog proučavanja (posebno jer za brend Rotary nisam ni čuo, cene polovnih Citizen hronografa su jako šarenolike), ali preporučio bih ti da satove bolje oglasiš ovde na sajtu jer se tu okupljaju ljubitelji istih koji su neretko spremni da za njih izdvoje i malo veću sumu od tržišne, nego da ih nosiš kod raznih nakupaca...
    Oglasiti možeš klikom na tab "Polovni satovi", pa na tab "Postavi oglas"...

    Srećna prodaja.
    Bezveznjak likes this.

  3. #1973
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Slažem se da prodaju svakako treba obaviti na mestu gde su ljudi spremni da plate ono što kupuju, pre nego u zalagaonicama.
    Bezveznjak likes this.

  4. #1974
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sto se Rotarija tice, vidjao sam reklame po Engleskoj, ali, da budem iskren, nisam nikada bio nacisto s cijelom pricom - gdje, ko, sta, kako, jer sudeci po reklamama definitivno imaju veze s Engleskom, ali isto tako znam da su im mehanizmi kineski ili, eventualno, japanski, a koliko i imaju li uopste veze sa Svicarskom, to zaista ne znam.

    Znam da im je cijena nekih 50 eura, nekad nesto vise, nekad nesto manje.

    A za Citizena... e tu ce trebati neko ko se razumije u Japance. Ja sam tu tanak.
    Poslednja ispravka: arch_m (12.1.2015. u 9:57)
    Bezveznjak likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  5. #1975
    Novi član
    Član od
    11.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @ KureNS
    Hvala na iskrenom misljenju ! Ma, video sam ja da ima prodaja satova - ali stavili ljudi koji prodaju i cene a ja ni najblazu predstavu nemam koliku cifru bih smeo upisati ... a ne bih bas da se brukam niti vredjam Vas ljude koji ove spravice shvatate ozbiljno... ionako sam upao na ovaj forum kao zandarmerija u 04h ujutro...

    @ Djordje Sugaris
    Pa, tako nekako sam i ja razmisljao... hvala na odgovoru !

    @ arch_m

    Sasvim delim Vasu zbunjenost - na ebayu sam vidjao zblanjujuce razlike u prodajnoj ceni za ovaj model Rotaryja (od 80$ do 170£ - pa sad ti Bezveznjace budi pametan i odredi neku cenu! Doduse, nisam ulazio u detaljne opise, mozda su neki bili zbog nekog razloga toliko skuplji/jeftiniji, npr. starost, ocuvanost, zasto ne reci i-pokvarenost...). Hvala i vama !


    Eh, eto vidite da ste i Vi, neuporedivo bolji poznavaoci materije zbunjeni i nesigurni - e sad
    pokusajte da zamislite koja sam ja sto se tice procene ovih satova...

    Sto rece arch_m , nadam se da ce se oglasiti neki od najupucenijih Vasih kolega ovde i reci neku koliko-toliko realnu procenu, dati mi makar neki okvir da mogu da ponudim povoljno udomljavanje ovih meraca vremena jer realno "ono sto ti ne treba-samo ti smeta" a Vi ovde sa toliko divnom strascu i dirljivom ljubavlju pricate o njima da me je cak prilicno i blam... zaboravih Vam reci-imam ja jos 2 sata - e, njih sam nosio i nosicu, nepoznate su marke, nisu od metala i lagani su (ovaj Rotary je prosto pretezak, imam osecaj da bih hodao naget na stranu na kojoj bi ga nosio) imaju udobne, meke kaiseve a i da mi ih neko ukrade, da ih polomim ili pokvarim ne bi mi bilo ni najmanje zao.

    Eto, toliko, ljudi, hvala Vam jos jednom na izdvojenom vremenu, misljenjima i savetima i ziveli mi!


    arch_m likes this.

  6. #1976
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Bezveznjak, nick ti je bezveze ali nema veze.
    Lepo si se ti raspisao, vidim ja da to tebi ide.....pa ti samo sugerisem da ne napustis ovaj portal tako brzo k'o sto planiras.
    Citaj nasu opisanu strast, pokusaj se uziviti u nasu "bolest", pa se mozda, samo mozda i ti zarazis virusom......
    arch_m and Bezveznjak like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #1977
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pojaviće se on kod nas vrlo brzo ne brini.Jači smo od principa.Pozz
    MMario and Bezveznjak like this.

  8. #1978
    Novi član
    Član od
    12.1.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Buduci da sam i ja nova, molila bi vas da mi, ukoliko mozete, pomognete sa procenom vrednosti sata.

    Jaguar, 18K zlato, narukvica-krokodilska koza, safirno staklo Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-j564gw.jpg

  9. #1979
    Novi član
    Član od
    11.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @ MMario

    Ti si vec drugi (pored kolege KureNS ) koji mi je ukazao na neadekvatan odabir nicka. Pripisacu to vasoj neupucenosti u razmere siromastva moje licnosti (jer da me poznajete nesumnjivo biste za moj nick rekli "e, jesi ga ubo k'o prstom u...") ali i otkriti da sam, u neku ruku bio i prinudjen na taj izbor zbog objektivnih okolnosti.

    Naime, moj "prvi pik na draftu" nickova, "Car", otpao je nakon sto nikako nisam uspeo da se odlucim koju od fascinantnih fotografije izvodjaca istoimene pesme, velicanstvenog Bore Drljace (
    <font color="#423308"> ) da upotrebim za avatar.

    Zatim, moj drugi izbor - "Bacevic: od Kineza deset hiljada milijardi", ispada iz trke nakon utvrdjivanja da sadrzi nedozvoljeno visoku kolicinu brojeva 0 (a i na slovima je preizdasan).

    A kada mi je automat odbio registraciju treceg nicka, "Mentol", zbog nesrecne okolnosti da je "vec zauzet" (uz utesni dodatak da je u pitanju "najcesce pokusan nick"), shvatio sam da mi nije preostalo mnogo opcija. Pogledao sam se u ogledalo, iskreno procenio i svaeobuhvatno sazeo sebe u jednoj reci i... ostalo je istorija.

    Sto se tice ovih vestih mamljenja i vrbovanja u svet strastvenih ljubitelja ovih ljupkih masinica - bas zato i ne zelim da zadjem dublje! Koliko je samo lako beznadezno se zaljubiti u velicanstvena remek dela velikih ljudskih umova, zadivljujuce naprave koje cudesno funkcionisu, intrigantne mehanizme koji su naizgled stigli najblize
    savrsenstvu... neka, hvala, jos mi samo fali i taj "virus" da zakacim na ovu skupocu!

    A i tesko cu se zadrzati na forumu sa ovolikim offom u svakom postu... doduse, zavisi kakvi su admini ovde, ja ne znam...

  10. #1980
    Novi član Avatar korisnika Dekadent
    Član od
    12.1.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav, ljudi!!! Čitam vas i divim se, no...

    Hmm... 'Ajde ovako.

    Imam dva džepna sata, 1. Illinois Central, 2. Omega. Oba 'pretekla' od starine

    Trenutno ne mogu da ih fotografišem, ali sam proverio serijske brojeve.

    Omega sa unutrašnje strane kutije:
    - U trokutu znak Omege i natpis OMEGA, potom ispod FAB. SUISSE/ Swiss-made/ 101 628 66, pa nov (dupli) poklopac.

    Mehanizam: Swiss/ 15 Jewles/ 9 424 048. Dakle, iz 1941/42.

    .........

    Illinois Central:
    sa unutrašnje strane poklopca - WADSWORTH/ ispod znak poput KORMILA/ispod PILOT/ispod 25 YEARS (pretpostavljam da je u pitanju pozlata kutije)/ a ispod niz brojeva: 5260 889.
    Mehanizam: 17 JEWELS/ ILLINOIS/ SPRINGFIELD/ WATCH CO/ Adjusted. Malo dublje u mehanizmu ( oko osovine???): DOUBLE ROLLER.

    S. broj mehanizma: 4 425 653 - to bi bila 1923/24???
    .......

    Elem, oba sata rade! Brojčanici neoštećeni. Nisam BIO baš namerio da ih prodajem, ali čitam temu i ljudi većinom pitaju šta i koliko mogu dobiti za časovnike. Te poče da me kopka. Mada nisam rešen, zanima me šta imam kod sebe. Naime, satovi su predivni (i to može znati samo neko ko zaspivao i budio se u tom 'ritmu' koji kao da emituje 'muziku Univerzuma', a svaki ponaosob prepoznatljiv - zidni, budilnik, ručni, džepni - neko bi pomislio kakofonija, a ono – „Muzika sfera“).
    ......

    Zahvalan bi' bio za ocenu naslepo, a fotke ću ubaciti čim budem u mogućnosti!

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •