Strana 199 od 270 PrvaPrva ... 99149189195196197198199200201202203209249 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.981 do 1.990 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1981
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Haha bezveznjak, dobar odgovor.....u poverenju...ja te samo "uvlacim" u pricu a ti kao pristojan, moras da odgovoris.....sutra ce te cimnuti drugi kolega, prekosutra treci.....i evo dok trepnes ti si nas!
    Vidis da te i admini tolerisu.....
    Bezveznjak likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #1982
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    ... ali preporučio bih ti da satove bolje oglasiš ovde na sajtu jer se tu okupljaju ljubitelji istih koji su neretko spremni da za njih izdvoje i malo veću sumu od tržišne, nego da ih nosiš kod raznih nakupaca...
    Ne znam zbog cega mislis da ce ovde na forumu neko da plati za sat vise nego sto vredi!?
    Mislim da je situacija bas suprotna, cenu vecu od realne ce pre da postigne neki sat tamo gde ljudi ne znaju sta kupuju, pa mozda i preplate sat. Ovde gde se uglavnom zna koliko sta vredi, tesko.

    Bilo je vise slucajeva da su ljudi ovde na forumu stavljali vece cene nego na drugim berzama i oglasima i samo su se izbrukali.
    marko14 and vladas like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #1983
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Zbog "jarčevi na brvnu" sindroma kada dva-tri ljubitelja satova "jurišaju" na isti "plen"... To za posledicu ima povećanje vrednosti "plena"...
    Naravno satovi koje Bezveznjak trenutno prodaje nisu iz kategorije onih zbog kojih bi se ljubitelji satova "pobili", ali poučen nekim prethodnim iskustvima nikad ne potcenjujem taj "jarčevi-brvno" fenomen...
    Bezveznjak likes this.

  4. #1984
    Novi član
    Član od
    11.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Haha bezveznjak, dobar odgovor.....u poverenju...ja te samo "uvlacim" u pricu a ti kao pristojan, moras da odgovoris.....sutra ce te cimnuti drugi kolega, prekosutra treci.....i evo dok trepnes ti si nas!
    Vidis da te i admini tolerisu.....
    A na to idete-suptilne indirektne ucene i skriveni uticaj, a? Lukavi ste, nema sta, mala ali opasna zavera iza koje, jasno, stoje megakorporacije proizvojaca satova... ali dobro-bar otvoreno priznajes koliko ste kvarni, prevejani i prefrigani a to treba ceniti...

    Pokusacu da se oduprem svim silama privlacnosti sjajnih, bljestecih, bozanstveno izradjenih kucista meraca vremena...

    @ RUS

    Pa, kako se meni cini, sam termin "realna cena" je nesto sto se tesko definise, bude predmet konsenzusa tj. zavisi umnogome od emocija. Recimo, ja nemam nikakvu strast niti ljubav za satove, nisam sa ovima prosao pakao npr. Kosara niti mi ih je dao umiruci predak na samrtnoj postelji (Boze me sacuvaj). Da je ista od ovoga slucaj, mozda bih imao drugaciju procenu te imaginarne "realne vrednosti" ovih satova. Toliko mnogo varijabli je u igri da je tesko reci mirne duse koliko je sta vredno...

  5. #1985
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @dekadent nema prcene bez slika, no omega u dobrom stanju sve originalno neoštećen brojčanik 200-250 e, springfild 150 e, no ponavljam ovisi o broju poklopaca, a obzirom da su ratne godine (ćini mi se), možda imaju neke vojne oznake itd,
    arch_m likes this.

  6. #1986
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @Bezveznjak

    Kada je u pitanju cena sata, nema tu previse emocija, nikoga ne interesuje sta je neko prosao sa satom. To je licna stvar vlasnika, koja nikako ne podize cenu satu, osim ako je vlasnik bio ruski ili americki kosmonaut koji je sat nosio na svemirskoj stanici mir. Ako ti je do sata stalo previse, nemoj da ga prodajes, stvar je vrlo jednostavna. Razumem da je neko emotivno vezan za neki sat i da iz ovih ili onih razloga mora da ga proda, ali to nema veze sa cenom sata na trzistu.

    Realna cena se tesko definise kad je u pitanju egzotika. Kada su u pitanju neki cesti i "obicni" satovi vrlo dobro se zna koja je realna cena za odredjeni sat u odredjenom stanju. Nema tu previse odstupanja.
    Poslednja ispravka: RUS (12.1.2015. u 23:04)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #1987
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Slazem se sa RUS-om u potpunosti. Ovde velika vecina nas ljubitelja i clanova ovog foruma zna proceniti satove, tu mislim na ove "svakodnevne". One retke, tesko da se i srecu vise.....pokupilo se to. Ali stvarna odnosno realna cena ne mora cesto da ide u korak sa prodajnom cenom.
    Evo ja bi naveo samo jedan primer, djepne satove. Oni u zadnje vreme su maltene toliko obezvredjeni da se zbilja ne isplati prodati ni jedan. Oni kolekcionari koji su ih godinama skupljali, trazili po starim tavanima, u starim kovdjezima, sredjivali ih....e pa danas se i ne mogu obogatiti na njima. A ako ih realno pogledamo, velika vecina ih spada u jako lepo, rucno uradjene satove, ne retko u pozlati, ne retko stariji od 80-100 godina, rade i dan danas tacno i ispravno. Priznajem i to da danas nisu u "trendu", ne uklapaju se sa danasnjim stilom oblacenja ili cega vec. I sam ga "okacim" na sebe 4 do 5 puta godisnje i tako se pojavim u javnosti. Tko ga zameti....cudno me pogleda. To mi ni najmanje ne smeta jer taj djepni nosim radi sebe a ne radi pokazivanja. Cudna smo mi sorta.....mi ljubitelji satova, ali nimalo cudnija od ostalih "obelezenih" skupina.
    A sada opet malo o cenama ostalih trendi ili ne trendi satova.
    Zivimo i radimo na prostorima gde je trenutna kupovna moc za nasu ljubav zbilja postala luksuz. Nesto sto realno kosta 100 necega kod nas se moze prodati za 70-80% trzne cene. Neki put i manje.....kazem opet o trenutnoj potraznji i ponudi....Onih 100 sam naveo kao index izraza velicine. Znam neke ljude koji ovde kupuju satove, odnose iz dalje u susedne drzave, pa cak i udaljene drzave kao sto su Nemacka, Engleska, Francuska. I lepo znaju zaraditi na tome. Imaju kontakte i veze tako da obadve strane zarade. I onaj tko ih otkupi ovde a i on ko ih preuzme u drugim drzavama. Meni licno to ne smeta, neka se snalazi tko kako hoce. Ali da mi ostaje gorak okus u ustima, to priznajem.....
    E tu stajem, jer kako sam krenio trebati cu otvoriti jos 2 do 3 nove teme.....
    WatchHunter, nokru, arch_m and 1 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #1988
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @bezveznjak:zameram vam,ali oprastam,neimanje strasti i ljubavi za satove na ovom mestu.To sto ste videli u ogledalu mozda je posledica pomenutog nedostatka ko zna?Usput, videli ste sto ste videli u ogledalu, ne ocajavaj te,drugi put kada budete bacili pogled u ogledalce mozda ce te videti donatora!

  9. #1989
    Novi član
    Član od
    11.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat dusan51 kaže: Pregled poruke
    ...drugi put kada budete bacili pogled u ogledalce mozda ce te videti donatora!
    Tesko. Naime, odbili su me. Lepo sam dosao u autobus na Trg da budem donor krvi - bila neka kuknjava kako "nedovoljan broj ljudi daje krv" - a oni meni 'ladno: "Ipak Vi zadrzite Vasu krv..."

    Tako da sam ja njih zamrcio zauvek i mene kao donatora nece gledati. Ako ste na tu vrstu donatorstva mislili.

    A ako ste mislili na doniranje ovih satova - ne morate mi verovati ali rado bih, kad bi i meni neko donirao stvari meni potrebne koje licitiram i placam na Limundu, Kupindu i Kupujemprodajem (recimo, jedna od stvari koje trazim ovih dana je mali TV sa AV ulazom, hrpi ljudi koji prodaju na pomenutim sajtovima primerke za 1500-2500 din sam ponudio ovog Citizena+moj savrseno ispravan TV koji nema AV ali niko nije hteo vec svi odgovaraju:"Samo kes"). Tako da, da bih kupio sto meni treba/zelim - moram prodati nekom drugom sta njemu treba/zeli.

    Svi imamo svoje strasti, merake i uzivanja a ona na zalost nisu, sto vele Angli - "interchangable".
    Poslednja ispravka: Bezveznjak (13.1.2015. u 0:57)

  10. #1990
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @bezveznjak:shvatio sam vas problem i zato izvinjenje za drugi deo mog postasrdacan pozdrav
    nokru and Bezveznjak like this.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •