Strana 177 od 270 PrvaPrva ... 77127167173174175176177178179180181187227 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.761 do 1.770 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1761
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Za zadnja tri posta...

    "Ladies vintage" (micro-diameter) su vrlo malo cenjeni , kako kod nas, tako i kod kolekcionara (izuzev lux-extremnih primeraka)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  2. #1762
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Na Kupujem prodajem ima nekoliko satova Zentra, koji koštaju 30-40 €, tako da će cena morati da bude slična, možda čak i niža. Evo linka za jedan koji je automatik, a koji je obično bar malo skuplji od običnog navijača: Nakit, satovi i dragocenosti : ZentRa Safari - ID 12421728 - Kupujem Prodajem

    Nadam se da će oglas ostati na linku dovoljno dugo da ga vidiš. Ovaj sat ne spada u neke kolekcionarski vredne primerke, ali postavi ga kod nas na berzi ili na pomenutom oglasnom sajtu, eventualno na Limundu ili Kupindu, ali imaj u vidu da se takvi satovi relativno sporo prodaju i da nisu na velikoj ceni.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #1763
    Novi član
    Član od
    22.5.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav svima, da li mi neko moze reci koji je model u pitanju i koja je vrednost. Pozdrav.

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05270.jpg

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05271.jpg

  4. #1764
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Kolega me zamolio za procenu, zeli da proda svoj G Shock, ali posto sam ja los trgovac resih da se konsultujem sa vama.
    Dakle sledeci model je u pitanju: G9300-1 - Master_of_G - Mens Watches | Casio - G-Shock
    Tek sto je istekla garancija, znaci 2 godine star, nema ni jednu jedinu ogrebotinu niti bilo kakve tragove nosenja, momak ga nosi u kancelariji. Rece mi da je valjda nov oko 180eura.
    Koju cenu da stavi u oglas!?
    Hvala

  5. #1765
    Mlađi član
    Član od
    29.12.2009.
    Lokacija
    Paracin
    Poruke
    42
    Lajkovi
    67
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    hvala Neso!
    Onaj ko može, taj i čini.

    Onaj ko ne može, taj podučava.

    Onaj ko ne može ni raditi niti podučavati, on postaje savetnik...

    Onaj ko ne može ništa od svega toga, postaje Sudija.

  6. #1766
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat p.pepelcevic kaže: Pregled poruke
    Može li neko da mi otkrije tajnu zašto ovaj sat jako malo vredi? Nedavno sam ga kupio na jednoj aukciji gde sam ga dobio po početnoj ceni a zainteresovanih za njega nije bilo. Napominjem da sam totalni laik u ovoj oblasti, a obožavalac sam starih mehaničkih Doxi. Koji su osnovni parametri za određivanje vrednosti ovakvih satova? Ako neko hoće neka da mišljenje, hvala unapred!

    Prilog 89502Prilog 89503Prilog 89504
    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Možeš li da navedeš koja je cena u pitanju? Imam problema sa otvaranjem slike, ali koliko mi se čini sa prve, brojčanik je malo oštećen. Ne mogu da otvorim sliku mehanizma.

    Doxa inače kod nas ima mnogo i nije u pitanju luksuzna marka.
    Citat RUS kaže: Pregled poruke
    Osnovni parametar za odredjivanje bilo cega, ne samo sata je ponuda i potraznja.

    Ovih satova ima dosta, a potraznja je mala, i eto ti odgovora.

    Neko od ekonomista ovo verovatno moze bolje da objasni, ali to je sustina.
    moje misljenje, neka me demantuje neki ekonomista

    koncept ponude i traznje je teorijski i nema gotovo nikakvu prakticnu vaznost, sluzi za indoktrinaciju studenata na ekonomskim fakultetima

    ugovaranje prodajnih cena je opsta praksa, tako imate primer trzista nekretnina u beogradu, ogromna ponuda, nikakva traznja, cene miruju, ne padaju, trzisne bi bile manje i za 70% u krajnjem slucaju

    -medjutim, mnogo stanova su preuzele banke jer ljudi nisu mogli da isplacuju kredite, zato kada bi cene pale, opala bi i vrednost aktive komercijalnih banaka, sto naravno one nece da dozvole

    -drasticniji je primer rolex i patek filip satova. to su kompanije koje imaju znacajne resurse kojima odrzavaju nerealno i preko svake mere visoke cene svojih proizvoda, organizovanjem distribucije, postprodaje, servisa i uz pomoc agresivnog marketinga

    -tu su i aukcije gde su brojni submarineri, exploreri i daytone postigle sasvim ''spontano'' astronomske cene od par stotina hiljada dolara, patekovi satovi i po nekoliko miliona, sto utice na cenu novih i polovnih

    -doxa nema fin sredstva za pomenute namene, pa su zato njihovi satovi po 50 evra na domacim berzama

    -spomenuo sam ugovaranje cene, u ovom nikada lopovskijem svetskom poretku, svi iz struke ugovaraju cene, evo jednog kratkog clanka o ugovaranju cena banana Blic Online | Kazne za banana kartel i smesne i marginalne uloge EK i evropskog pravosudja

    -tako sam ubedjen i da pojedini prodavci dobrih vintage satova, recimo sovjetskih ugovaraju cene, postepeno ih dizu iz godine u godinu, te vrte u berzama po nekoliko meseci jer jednostavno cena je visoka i nema traznje po toj ceni za tim proizvodom

  7. #1767
    Novi član
    Član od
    1.6.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Pozdrav narode,dobio sam u nasledstvo ovaj sat,nemam papire za njega,znam da je star i kupljen u Nemačkoj.Sat je ispravan,solidno očuvan.Bilo kakva pomoć bi mi dobro došla,unapred se zahvaljujem.

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3639.jpg
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3641.jpg
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_3643.jpg
    don Alberto likes this.

  8. #1768
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Cini mi se da je Omega komplet zlatna, tako da moze imati finu vrednost. Samo je treba skinuti sa ove narukvice koja samo ostecuje kuciste...

  9. #1769
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    veoma fin sat, da je ispravan 100% ne vjerujem bas, kad datum nije u okviru al svejedno.
    Ja bih reko da je unutra calibar 352 bumber (automatic chronometer), kucisce kao sto su vec rekli zlatno 18k, vrjednost 500e ili vise (al treba mu servis, vidi se po datumu da nesto ne valja, al nije to tolko strasno)

  10. #1770
    Novi član
    Član od
    21.2.2013.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sector ADV 5500 zenski

    Interesuje me kolika je cena ovog sata...ostavila mi je majka,kupila ga je u svajcarskoj kao nov je...
    Poslednja ispravka: Shmizla (4.6.2014. u 22:07) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •