Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 55
Like Tree52Likes

tema: Seiko protiv ostalih

  1. #1
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Seiko protiv ostalih

    Niti sam rekao da je Seiko svemocan niti sam rekao da nije. Isto vazi za Amfibiju. Takodje nisam rekao da su Seiko mehanizmi suvi kada izadju iz fabrike ( a to se moglo procitati po forumu ) a nisam ni rekao da su im mehanizmi sa viskom ulja. To govore drugi ( recimo ti).Takodje nisam ja rekao da se na regulatoru na bal.tocku moze podeseti tacnost samo do 1,5 min jer je to netacno.
    Ako vec tvrdis da treba biti realan podji od sebe jer niko na forumu ne napada neki brend onoliko koliko ti napadas Seiko (direktno, indirektno, uz smajlije i sl.)
    Uzgred ja sam na forumu mnogo vise pisao o svajcarskim nego bilo kojim drugim satovima.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.5.2017. u 20:21)

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    to je tačno da ja ako ništa drugo i jedini napadam seiko, ali je i tačno da slično misle zaista mnogi članovi, ali neće da se svađamo ovde

    meni je majstor tako rekao za štelovanje

  3. #3
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    za Milana Milanovic:
    taj majstor ako ti je tako rekao onda on NE MOZE DA SE NAZOVE MAJSTOROM.
    pa ovih dana sam uspeo da jednu matoru raketu su2609 sa + 7 min na 24h uspeo uz pomoc regulatora da nastelujem na -4 do -5 sec na 24h.
    tako da pozdravi majstora.
    a ono sto se tice Seiko satova..e zato i ja mislim da si donekle u pravu.
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Nema nikakve svađe. Poneki argument s vremena na vreme bi dobro došao a ne priče o zemljanim podovima u fabrici, te fabrički suvim te masnim mehanizmima i sl. Šta drugi misle o Seiku ne znam, vidim da skoro svako ima neki Seiko u kolekciji (čak i ti ).

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Evo da sad ozbiljno nešto kažem. Vezano za Seiko i ostale. Ja sam siguran da se greške događaju svima. Taj swiss made sat je pitanje koliko swiss a koliko china. Međutim ima istine vezano za Seiko. Citizenu i Orientu se ne događa bezel misaligment. A ista su klasa. Ali opet ne možete porediti prodavce sive zone tipa Creationwatches sa ovlašćenim radnjama. Jednostavno takva im je poslovna politika. Ništa se ne baca. Ima malo lošije obrađeno kućište? Ok ide za nižu cenu bez kutije preko neta. Mada, i kod ovlašćenog prodavca sam video grešku. Vezano za Monster, ukapirao sam da im je ta donja ivica problematična, da granica između dve površine nije prava linija već krivudava. To jeste bezveze, ajd sad, neko će reći da tražimo dlaku u jajetu na satu od 200 nešto evra ali drugi satovi iste kategorije nemaju taj problem. Mislim da dobra kupovina počinje od kornjača i onih jdm modela (sarb, cocktail, sumo), sve jeftinije je peri deri...

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ajde i ja da kazem koju.Dok nisam kupio Orient i Citizen,mislio sam da je Seiko klasa.Kada sam kupio Bambina 1 primetio sam kako se vreme,a posebno datum,mnogo bolje steluju na njemu,nego na VE koji ima 7s26 unutra.Nighthawk ima narukvicu koja ubija mnoge satove cak i one skuplje.Posvecenost detaljima je na jednom Bambinu od 100 evra bez premca,cisto da kazem:potpisana kopca i krunica,logo na ciferu je uradjen veoma dobro(vidi se kao 3d,nije samo nacrtan ili kako god hocete),kuciste je takodje dobro uradjeno,narukvica solidna.Ovo pisem zato sto sam trazio i trazio Seiko koji ima sve ovo,za neke prihvatljive pare.Na kraju sam otisao u rang satova od 300-400 evra i rekao Seiku cao-zdravo.Vecina skupljih Seiko modela nema do kraja ispostovanu tu paznju prema detaljima,ima potpisanu krunicu,a nema kopcu i obrnuto,a to je veoma bitno,jer se draz krije u detaljima.Dok kada treba sa naplate sat,tu nemaju problema,pljas cena,pa se slikaj.Grand Seiko je nesto drugo,ali i tu su cene diskutabilne,iako su satovi vrhunski.Poenta mog izlaganje je da lovacke price treba ostaviti lovcima,ako imas neki problem sa satom,nosis kod proverenog majstora,platis i ides dalje.Za kraj,kupovao sam satove sa sivog trzista i to:Nighthawk,Bambino 1 i Bulovu i nista im nije falilo,ali sam se dobro informisao.Zao mi je,sto su mnogi naleteli na modele sa greskom i ostecenjima,ali cinjenica je da svi volimo da ustedimo tu i tamo...ja prvi to volim,iako znam da je to kockanje za srecom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Tačno to za detalje, kako sam to zaboravio. Tužno je što im potpisana krunica kreće od suma, alpinista i te klase. A i tad je kopča pleh. Narukvica za Monster 70 evra, a cenovni Strapcode ekvivalent Super engeneer dosta bolji. Upoređivao skx007 i Orient mako, skx lošije urađen osim stakla. A što se sivog tržišta tiče, nema pravila, onaj srp315 monster iz Kine nije imao nikakvu fainku. A isti model kod uvoznika je imao (držao ga u ruci i video).

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Zaista sam razocaran Seikom,a dizao sam ga u nebesa.Pa ovaj Casio Duro sto sam uzeo je keva sat za ulozeni novac,jako lepo uradjen sat,a kom segmentu pripada.U pravu si,nema pravila,zato mi je bolje da kupim sat jeftinije i bez kutije za sivog trzista,nego da ovde placam duplo bzvz...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moje mišljenje, Casio Duro je odličan sat ali ni po čemu nije bolji od bilo kojeg Seika SKX (ne treba sada ići u krajnosti), niti se mogu porediti kao satovi koji su baš različitih cenovnih razreda. Nemam toliko iskustva sa Orientom ali za Bambino mogu reći da je odličan sat i malo mi je čudno da Seiko nema neki takav sat u tom cenovnom rangu. S druge strane Seiko je vlasnik Orienta i sigurno su nekako podelili tržište. Što se Monsterove narukvice tiče, moje mišljenje je da je odlična, naročito za tu cenu. Mnogo skuplji satovi imaju ništa bolju narukvicu i kopču, naročito kopču ( npr Tag Heuer Aquaracer [FS] Tag Heuer Aquaracer // Calibre 5 // Full package itd ).
    S druge strane ono što mi se ne sviđa to je nedostatak servisne mreže. Recimo ne znam gde kod nas da zamenim dihtunge na Monsteru. Vitanov je preskup (naročito kada se uzme u obzir cena novog sata).
    Petre na osnovu onoga što si napisao nisam siguran da li dobra kupovina počinje od nove kornjače. I kod nove kornjače imaš isti mehanizam kao i kod novog Monstera, ništa bolja narukvica, ništa bolje osvetljenje, koliko sam primetio poravnanje rotirajućeg prstena sa satnim markerima nije ništa bolje, natpisi na brojčaniku su štampani, krunica nije potpisana. Svejedno mislim da je to kao i Monster odličan, pouzdan sat, lak za servis, odličnog osvetljenja, sa lepom pričom iza sebe. Jedan od retkih primera (kornjača) da proizvođač nije iskoristio svoje parče istorije i digao cenu u nebo. Drugim rečima retka prilika da se za relativno malo novca kupi parče nečije horološke istorije. Isto mislim i za SKX 007 (s tim što je nelogično da SKX007K2 u Sense košta 30600 din a novi i objektivno bolji Monster-narandžasti, oko 34 000 din. Verzija SKX007 J2 je besmisleno skupa-44500 din ).

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moram priznati da ne znam koliko je (ne)zahvalno porediti domaće cene sa stranim, jer nije isto kada jedan distributer uveze sto komada nekog proizvoda i na desetine hiljada komada istog tog proizvoda. Zbog toga nije ni čudno što su neki proizvodi jeftiniji u SAD, Nemačkoj ili negde gde je domaće tržište veliko i ima visoku kupovnu moć. Ne važi ovo samo za Seiko, Citizen, Casio i mnoge druge satove, već i za mnoge druge proizvode. Ukoliko izuzmemo one koji se prodaju po preporučenim cenama u celom svetu, svako malo i siromašno tržište ima skupu uvoznu robu, a naročito onu luksuznu. Osim toga, kod nas prava trgovina preko interneta praktično i ne postoji - na prste se može nabrojati ono što možemo da platimo karticom, dok se internet prodavnice manje više svode na slanje pouzećem, nalaženje sa prodavcem i tutkanje keša u ruke, uslužnu kupovinu sa stranih sajtova i slično, a da ne govorimo o tome da je maltene nemoguće zakonski goniti nekog Peru Perića koji tobože ima internet prodavnicu, a od kontakta email i eventualno mobilni telefon. Kada bi prava internet trgovina zaživela, mnogi domaći trgovci bi mogli da stave ključ u bravu ili bi morali da snize cene.

    Dalje, carine i PDV su zaista preterani, što je sledeći problem, a o tome gde taj novac završava ne bih ovde, budući da je politika zabranjena forumskim pravilima.

    Naravno, ima i alavih trgovaca, ali i onih koji ne mogu da spuste cene jer moraju da plate radnike, prostor, komunalije, poreze i rekete.

    Tu su i kojekakvi pilićari, koji namerno uvoze robu slabijeg kvaliteta naplaćujući je skuplje nego mnogo bolju robu kakva se prodaje na zapadu, ali tu je i problem loše regulacije, kao i niskog nivoa ekonomskih sloboda.

    Doduše, nemam baš lepe reči ni za proizvođače satova, koji se takođe bave pilićarenjem, premda to rade na malo prefinjeniji način. Šteta je što se kupci ne organizuju malo bolje i pozovu na bojkot nekih proizvoda, bilo da govorimo o satovima, bilo o nečem desetom. Ja zbog tih seoskih štoseva nemam nameru da kupujem Nutelu, Milku, Linoladu i slično, jer ako me neko tretira kao kupca koji manje zaslužuje, od mene će dobiti nula dinara.
    somy and Diling like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •