Strana 113 od 127 PrvaPrva ... 1363103109110111112113114115116117123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.121 do 1.130 od ukupno 1265
Like Tree825Likes

tema: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

  1. #1121
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Neko sa foruma je, čini mi se, ispolirao, odnosno, matirao narukvicu pre nekoliko godina. Ne mogu da nađem slike.

    Izgledalo je odlično.

    Jesi ga probao na koži?

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  2. #1122
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Nisam na kozi, ja sam vise za metalne narukvice

    Ova podseca na Ball, ali mi cudno sija.

  3. #1123
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27285
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Neko sa foruma je, čini mi se, ispolirao, odnosno, matirao narukvicu pre nekoliko godina. Ne mogu da nađem slike.

    Izgledalo je odlično.

    Jesi ga probao na koži?

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Da, da i ja se sećam tog zahvata. Mislim da je u pitanju bila narukvica na Roamer searock, ako se dobro sećam.
    eee likes this.
    Omega rules !!!

  4. #1124
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Ako se dobro sećam, kolega Araphel ga je imao i matirao narukvicu.

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    eee and taunus like this.

  5. #1125
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    E tačno, on je

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  6. #1126
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Više puta sam na forumu naišao na ovu informaciju, da se ETA 2824-2 više ne proizvodi. To nije tačno. On se još uvek proizvodi ali je njegova dostupnost znatno sužena, jer sada SWATCH grupacija nije više pod obavezom COMCO i sama odlučuje kome i koliko će prodavati određeni mehanizam. Npr. Tag Heuer i Breitling su još uvek regularni kupci ovog mehanizma, kao što je npr IWC redovan kupac 7750 ili 2892-A2.
    To je ujedno i razlog zašto određeni ETA mehanizmi nisu dostupni širom tržištu odnosno individualnom kupcu. Ne prodaju se više masovno On-Line dealirma, preko kojih su do njih dolazili privatni časovničari. Razlog je u tome, što svaki regularan kupac odnosno assembler (sastvaljač) satova, koji kupuje od ETE ima neke posebne zahteve, koje se najčešće odnose na finiš samog mehanizma. Oni mogu kod ETE naručiti napr. finiš sa ženevskim šarama, Perlage, sa različitim stepenom poliranja i coatinga (više ili manje rodijum platiranja), mehanizam zajedno sa rotorom na kome će biti ugraviran naziv sastavljača .....Standardan ETA Ebauche mehanizam, koji je bio masovno prisutan još pre 5 ili 6 godina takoreći više ne postoji. Zbog toga su mehanizmi Sellite, Miyote ili Seika (posebno 4RXX, pa čak i komercijalni 6R15 odnosno NE15 ili NE88 - 8R48), koji se komercijalno prodaju najširem krugu kupaca, dostupni svakom potrošaču, pa onda ti proizvođači deluju "više fer" od ETA, koja je pod okriljem SWATCH-a.
    Grupacija je još ranije uvela ekskluzivne mehanizme za svoje članice ispod High End razreda (Tissot, Certinu, Hamilton, Mido, Rado, Longines), a sa Powermaticima od 2014 godine su dodatno zatvorili široku dostupnost svojih kalibara. Pogrešno je na današnju ETU gledati istim očima kao na gore pomenute Sellitu, Seiko ili Miyotu, jer se radi o sasvim drugačijoj poslovnoj interakciji sa svojim klijentima, koja je sada ugovornog karaktera. Nešto slično kao što JLC ili Audemars Piguet svoje mehanizme prodaje određenim High End subjektima ali naravno u puno većom srazmeru.

    Što se tiče STP1-11 i Roamer Searocka, kojeg pokreće. On jeste u neku ruku klon Sellite ili ETA, jer ima jednake dimenzije ali opet ima određenu specifiku, pa je pitanje (uspešne) zamenljivosti pojedinih delova uvek otvoreno. Ako ostavimo na stranu razlike u rezervi rada, jer STP navodi čak 6 sati više od ETE i Sellite (44 vs 38), gde se uglavnom radi o tome, da ETA zvanično specifikuje taj deo kao najmanje 38 sati, najveća razlika dolazi iz činjenice, da je glavna opruga kot STP Nivaflex NM, koju inače kupuje od SWATCHinog Nivaroxa, ali tu vrstu opruge ETA i Sellita ugrađuju u svoj Top Grade i COSC stepen, dok Standard i Elabore opremaju sa Nivaflex NO, koji je ipak slabijeg kvaliteta. Zbog toga je STP podešen na 5 pozicija a Standard i Elabore ETA i Sellita na 3 pozicije. Preciznost kod STP 1-11 je u rangu od -0 do +15 sec/d, što je nešto bolje nego kod osnovnih ETA/Sellita kalibara. Zato, kada dođe vreme servisiranja i do zamene ovog, vrlo vitalnog dela mehanizma, nema nikakvog smisla u STP staviti Nivaflex NO, nego bi to trebao biti Nivavflex NM. To su te "male" cake, kojima proizvođači vezuju na sebe, pa je ipak prikladnije Roamer servisirati preko zvaničnog servisera i dati neki € više. Za ovih 14 godina, STP se pokazao kao pouzdan proizvođač kalibara, krug kupaca mu se širi pa je sa 100.000 komada godišnje produkcije dogurao do skoro 300.000. I ja sam na početku njihovog puta bio skeptičan, jer su raširili priču, da su prvi u Swiss produkciju uveli robotski način sastavljanja mehanizama, gde su se ugledali na japance ali to se odnosi na nauljavanje mehanizama i neke operacije na šarafljenje pojedinih komponenti ali još uvek je prisutnost ljudske ruke značajno zastupljena, što se odražava i u zvaničnim specifikacijama, koje se približavaju Top Grade kriterijumu.
    Preporučena cena za ovaj model je još uvek oko 670 € i ova akcijska cena je više nego ugodna. Sat ima sve, što je potrebno, da se označi kao pristojna ponuda i ako zadovoljava lični afinitet, što se tiče izgleda, ne vidim nikakvu prepreku, da se ne bi kupio.


    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    STP1-11 je jednak Seliti po kvalitetu. Na cenu utice mesto u kome se proizvodi, odnosno kanton. Dakle oba su legalne kopije ETA 2824 kome je proizvodnja prestala. Ovaj Roamer je super za te novce i verujem da nema jeftinije u Evropi od Srbije sto se njega tice. Sa 7 godina garancije, to je prakticno nepobedivo.Meni smo smeta sto Bomar to objavljuje da ga ima svuda, a kada dodjes u radnju, nema ga. Na staklu mu je malo losije odradjen antirefleks ali je korektno opet. Takodje, lugovi su malo veliki i nisu za svaciju ruku. Meni je obim zgloba preko 19cm i opet se cini kao da ce za milimetar da izadje iz zgloba kada se nosi. Narukvica ne da sija, vec bljesti ali je prakticno neizgrebljiva zbog Tungsten carbide-a!. Inace, sve ostalo i vise nego dobro za te novce a i ovako je super. Meni se licno cini da je STP1-11 i generalno sve od Fossila jos uvek za nijansu teze servisirati nego klasicne Eta (ili Selita) mehanizme prvenstveno zbog nabavke delova. Kao da je STP tu placa cenu svoje mladosti i jos ce morati da se omasovi medju populacijom da bi vise nezavisnih casovnicara moglo nesto da uradi. Ali opet, to je neki moj utisk, vise nego sud
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (7.10.2021. u 16:12)
    eee, bnovica, piksi and 4 others like this.

  7. #1127
    Novi član
    Član od
    11.9.2021.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Poštovanje poznavaocima satova. Do sada sam uglavnom čitao forum a sada imam i pitanje u vezi džepnog sata Longines železnice koje sam video na sajtu Kupujem-Prodajem. Da li bi neko mogao da potvrdi da li je sat original jer su mi i natpis Longines a i kazaljke na ciferu dosta neobični. Unapred hvala.

    Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini-longines-1878-dzepni-sat.jpgSatovi za svakog - Pomoć pri kupovini-longines-1878-poklopac.jpgSatovi za svakog - Pomoć pri kupovini-longines-1878-mehanizam.jpgSatovi za svakog - Pomoć pri kupovini-longines-1878-poklopac-pozadi.jpg

  8. #1128
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    331
    Lajkovi
    1165
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Nigde ne mogu da nadjem kolika je duzina od luga do luga ovog Roamer Searocka, moze li neko od vlasnika da izmeri.

  9. #1129
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Za slucaj da ne nadjes tacan podatak, ovako odokativno bih rekao 52mm, mozda i vise. Probao sam ga i bas mi bili preveliki lugs, na zglobu od 17cm.
    sasa14 likes this.

  10. #1130
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    331
    Lajkovi
    1165
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    I meni ce da bude veliki, zglob mi oko 18-18,5. Šteta.

Slične teme

  1. Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini
    By Zenith in forum Fotografije satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 7.9.2012., 17:35
  2. RESIDENCE satovi - Pomoć!
    By bezbi in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.7.2012., 21:14
  3. Pomoc pri kupovini
    By El Gnu in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.5.2012., 17:32
  4. Tissot satovi - pomoć pri izboru ?
    By div in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 3.2.2012., 17:51
  5. Pomoć u kupovini sata: Festina f16235 ili Fossil AM4217
    By Sonia Wins in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •