Strana 103 od 127 PrvaPrva ... 3539399100101102103104105106107113 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.021 do 1.030 od ukupno 1265
Like Tree825Likes

tema: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

  1. #1021
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    @stefanS, kolega Davorb ti je ukratko napisao sve sto trebas znati, precizno i bez icega da se doda. Samo na jednu stvar obrati paznju, a to je tip mehanizma. To jeste odlican mehanizam, u pitanju je mehanicki sat sa automatskin navijanjem. Sat poseduje "teg" koji se pomera dok se sat nosi na ruci i dalje preko zupcanika cuva energiju u glavnoj oprugi. Kada je sat skroz navijen, sto se moze desiti ako se sat ceo dan aktivno nosi na ruci, on ima rezervu snage 42h. Ako se sat ne nosi vise od 42h, on ce stati, i pre narednog nosenja, na satu se mora ponovo nastelovati vreme. Ljubiteljima mehanickih satova to je zadovoljstvo, ali, da li ce biti tvojoj sestri, to moras sam da procenis.

  2. #1022
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6970
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    ako mogu da zamolim za pomoc od iskusnijih .. gledam poklon za gospodju, pametno je odlucila da ne zeli smartwatch, valjda gledajuci mene kako se zabavljam godinama.

    zapao mi je za oko ovaj sat
    https://www.jomashop.com/tissot-watc...072201100.html

    a kako nemam pojma o ETA mehanizmima i slicno, zanima me samo da li je ovaj sat ok,ovako na prvu.. izgleda dovoljno bolji od Seiko modela koje sam prvo gledao koliko je i skuplji.

    Narucio bih sa Jomashop (ima li alternative kod nas da moze da izadje priblizno?), pa neka odvale i carinu i sve ..

  3. #1023
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Sat je super, ne možeš bolji za te pare.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  4. #1024
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    ETA2824-2, stotine postova na forumu postoji na tu temu, jer to je bezmalo alfa i omega ETA ponude u nižem cenovnom rangu (a lako se nadje i u skupljim satovima). Za te pare nema greske. (racunaj +30%) na uvoz i moli Boga da ti carinik taj dan ne odluci da računa onu navodnu retail cenu

  5. #1025
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6970
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Hvala na odgovorima .. sat je upravo porucen, jer se po ocekivanju svideo gospodji.
    Baron, Misfit, VLADAN P and 1 others like this.

  6. #1026
    Novi član
    Član od
    12.9.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Poštovani članovi foruma,
    zamolio bih za Vaše mišljenje.
    Odlučio sam da mojoj supruzi kupim lepi sat za rodjendan. Izbor satova sam suzio na tri modela:

    Certina DS-8 https://bomar.rs/certina-ds-8-c0332572208800
    Tissot PR100 https://bomar.rs/tissot-pr100-t1019102206100
    Citizen Elegant https://bomar.rs/citizen-elegant-fc0014-54a

    Prva dva su veoma slična, kako po izgledu tako i po funkcionalnosti. Treći je skuplji i nudi dodatne funkcije.

    Unapred zahvalan za savete!

  7. #1027
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Nemaju dovoljno cirkona i nisu roze...
    Veruj mi, znam i ja sam se tako zahebao, na kraju je najsrećnija bila sa Nekim David Klein modnim shit satom jer ima cirkone...

    Nekako sam popravio situaciju sa roze Casio-m, ali ne vredi,
    žene vole blink-blink, ovi satovi su top, ali njene prijateljice će reći da nema dovoljno cirkona(i na žalost to je njima bitno, šta drugi kažu kako to vide, ne kako njima sat leži), i bez obzira što spucaš 400-500 eur na sat, nema cirkone kao oni shit satići od 50eur.

    Surovo, jeste, kupi joj sat roze sa cirkonima, i za ostatak sebe počasti za svoju dušu.
    eee, Baron and milek like this.

  8. #1028
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Citat pilotmaster kaže: Pregled poruke
    Poštovani članovi foruma,
    zamolio bih za Vaše mišljenje.
    Odlučio sam da mojoj supruzi kupim lepi sat za rodjendan. Izbor satova sam suzio na tri modela:

    Certina DS-8 https://bomar.rs/certina-ds-8-c0332572208800
    Tissot PR100 https://bomar.rs/tissot-pr100-t1019102206100
    Citizen Elegant https://bomar.rs/citizen-elegant-fc0014-54a

    Prva dva su veoma slična, kako po izgledu tako i po funkcionalnosti. Treći je skuplji i nudi dodatne funkcije.

    Unapred zahvalan za savete!
    Ja bih glasao za Citizen - Eco drive sa perpetualnim kalendarom je miljama bolji od kvarcnih mehanizama iz Fashionline linije u druga 2, ali nisam siguran da ce joj se lako svideti. Jesi sigurno video uzivo sva tri sata? Posto ne samo sto su formom i funkcijama razliciti nego je od 32 do 39mm OGROMNA razlika. Zena koja nosi sat od 32mm nece staviti na ruku onaj od 39 i obrnuto (uglavnom).
    Eco drive je odlican mehanizam koji je razvio Citizen i bazira se na solarnom napajanju koje pokrece kvarcni mehanizam, a cija se "rezerva snage" pohranjuje u specijalnoj bateriji. Zamena te baterije (koja traje znatno duze od obicne) je nesto skuplja, ali valjda cena odrzavanja dodje na isto. Perpetualni kalendar je sjajna komplikacija koja prati sve nepravilnosti u nasem kalendaru i automatski koriguje mesece sa 30/31 dan, cak racuna i prestupne godine. Dakle jednom namesti datum i 10 godina dok se ne istrosi baterija mirna je, samo dok sat ne drzi u mrklom mraku.

    Citat Dzigilibonglica kaže: Pregled poruke
    Nemaju dovoljno cirkona i nisu roze...
    Veruj mi, znam i ja sam se tako zahebao, na kraju je najsrećnija bila sa Nekim David Klein modnim shit satom jer ima cirkone...

    Nekako sam popravio situaciju sa roze Casio-m, ali ne vredi,
    žene vole blink-blink, ovi satovi su top, ali njene prijateljice će reći da nema dovoljno cirkona(i na žalost to je njima bitno, šta drugi kažu kako to vide, ne kako njima sat leži), i bez obzira što spucaš 400-500 eur na sat, nema cirkone kao oni shit satići od 50eur.

    Surovo, jeste, kupi joj sat roze sa cirkonima, i za ostatak sebe počasti za svoju dušu.
    Uz duzno postovanje prema ukusu tvoje supruge ovo je jedna od najskandaloznijih generalizacija i rodnih predrasuda koje sam cuo. "Zene vole blink blink"?! To je gore nego da si neku zenu na forumu savetovao da niposto ne kupuje sat ako nema rotirajuci bezel, jer eto muskarci vole da ga vrte u ruci. Ili da zene sude lepotu prema kolicini komplimenata koje dobiju od drugarica?
    Naravno da ima mnogih koje ce se opredeliti za jeftini modni sat, jer im izgleda lepse i ne interesuje ih sta je unutra, a po meni jedna od kapitalnih greski ozbiljnih proizvodaca satova je to sto im se j*be za zenske modele i prave ih tako genericki da razumem damu kojoj je sat prevashodno asesoar zasto se opredelila za David Klein.
    Btw. moja supruga prezire roze boju, a kada gledamo satove ozbiljno moram da je ubedjujem da nekoliko smernih cirkona nisu losi, jer su lepo uklopljeni u odredjeni dizajn, ali ne bih se nikada usudio da po njenom ukusu merim vecinu zenske populacije, pa cak ni manjinu-valjda svi imamo pravo da budemo razliciti...

    I moram da primetim jednu konzistentnost-najvise upita za zenske satove iskace u ovoj temi koja gravitira pristupacnim modelima. Mozda bi gospoda mogla da se malo otvore pa caste svoje drage dame necim luksuznijim, ekscentricnijim, smernijim, pa ce i one manje da gledaju blink blink...
    Haifisch23 likes this.

  9. #1029
    Novi član
    Član od
    12.9.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Hvala Davorb i Dzigilibonglica.
    Moja gospodja puni 50-ti rodjendan i nije u fazonu cirkona. To smo rešili. S druge strane ona je više fan satova sa većim promerom, tako da Citizen ne bi bio problem. Ako je satni mehanizam bolji kod Citizen-a, mislim da cenovna razlika nije prevelika i da bi se mogla prihvatiti (Certina DS-8 49k, Tissot PR100 45k, Citizen Elegant 55k; ovo su današnje cene). I plus dodatne funkcije koje st naveli.

  10. #1030
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Ja rekoh iz iskustva, ali eto...

    Ne znam niti sam upoznao i jednu da voli satove niti da ceni šta je unutra. Budimo realni.

    Prvo sam joj kupovao prave satove, ne neke modne, jeste da su bili kvarcni, nosila ih kao nakit, promeni se vreme njoj ostane na starom,
    stane baterija, ona ni ne primeti da sat stoji...njoj je to kao narukvica.

    Najviše sam se zahebao kada sam joj kupio automatik..... tj narukvicu(očigledno je da je sat ženi narukvica), kazaljke nemaju vezu sa vremenom, kada je pitaš koliko je sati, ona pogleda u telefon.

    Uvek nešto se*enda kada naručujem satove ili bilo šta oko pušaka, ali ako se ubaci i neki satić sa blink-blink, mirna kuća
    eee and don Alberto like this.

Slične teme

  1. Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini
    By Zenith in forum Fotografije satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 7.9.2012., 17:35
  2. RESIDENCE satovi - Pomoć!
    By bezbi in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.7.2012., 21:14
  3. Pomoc pri kupovini
    By El Gnu in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.5.2012., 17:32
  4. Tissot satovi - pomoć pri izboru ?
    By div in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 3.2.2012., 17:51
  5. Pomoć u kupovini sata: Festina f16235 ili Fossil AM4217
    By Sonia Wins in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •