Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree7Likes
  • 1 Post By Senecus
  • 3 Post By sin.er
  • 2 Post By bancika
  • 1 Post By sin.er

tema: Formex Essence

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika dexim
    Član od
    21.11.2020.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Formex Essence

    Da li neko ima iskustva sa ovim satom? Kompanija je koliko vidim osnovana 1999. Mehanizam je COSC sertifikovan. Pokreće ga Sellita SW200. Koje je vaše mišljenje? Vredi li za 1400€?

    https://formexwatch.com/watches/esse...nometer-white/

    Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Lično sam ih isključivo video u izlogu, ali na Youtube nisam našao recenziju koja loše govori o njima.

  3. #3
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Pozdrav,

    licno nemam dugorocnih iskustava sa ovim satom, ali sam dva modela Formexa video uzivo i prosli su mi kroz ruke - Essence 39 i Reef GMT.

    Kvalitet izrade je toliko dobar da jede malu decu, satovi izgledaju mnogo skuplje nego sto zapravo kostaju, sve je odradjeno vrhunski. Sto se te teme i tvog pitanja tice s tim satom dobijes jako puno za svoje pare.

    S druge strane kupujes relativno novi brend bez neke historijske vrednosti koji verovatno nece biti prepoznat od 99% ljudi koji vide sat, itd. Hocu da kazem da je u slucaju Formexa situacija takva da taj sat kupujes da bi ti uzivao u njemu (sto meni licno i je najbitnije), ali ako jednom odlucis da ga se resis moras da budes svestan da ce jako puno da izgubi na vrednosti, itd.

    Inace ovaj sat je deo kolekcija mnogih ljubitelja satova koji u svojim kolekcijama imaju i puno ozbiljnije satove. Imas rasprave o Formexu cak i na Rolex forumu i na mnogim drugim specijalizovanim forumima za satove.

    E sad ti moras sam da stavis sve na vagu i odmeris sta je tebi najbitnije.
    Libero likes this.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika dexim
    Član od
    21.11.2020.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Hvala na informacijama. Neću da se zalećem, postoje u opciji i drugi satovi, ali naravno za malo više novca.

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Razmatrao sam ih i ja skoro kao jeftiniju alternativu za Omega Aqua Terra, posto se donekle preklapa sa njim funkcionalno i vizuelno. Meni je sve super osim ovih srafova na bezelu. Kapiram da im je taj shock sistem neka fora, ali mi je totalno nepotrebna fora. Izmisljotina samo radi izmisljotine, a uz to i vizuelno kvari sat. Mozda bih ga i uzeo da nije njih jer je vrednost/kvalitet/funkcionalnost koja se dobija za taj novac stvarno jako solidna.

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika dexim
    Član od
    21.11.2020.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Ne znam zašto su uopšte ubacivali te šrafove na bezelu, baš zapada za oko.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Imaju funkcionalnu ulogu, centralni deo kućišta moze da ide gore dole po te 4 osovine...neka njihova izmisljotina koja ne treba nikome. Sat je savrsene debljine, sigurno stoji jako udobno i bez toga

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16437
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Nije baš... Patentirali su "izmišljotinu".

    Ideja je minimizirati utjecaj G-sile na mehanizam i prenijeti na opterećeni dio - kućište.

    Ball je patentirao Spring lock sistem, sa istom idejom, samo što je njihov sustav daleko složeniji i skuplji, konstrukcijski sličan turbiljon sustavu.

    Seiko je još prije ne znam koliko godina uveo Diashock rubine i van nemirnice, iz istog razloga, Miyota (Citizen) ima indirektni pogon sekundare iz istog razloga.

    Šerafi ovdje imaju svrhu, za razliku od opjevanih Genta modela nad kojima svi svršavaju.
    Baron, Zagor and don Alberto like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Naravno da su patentirali, ali ne znaci da je korisno ili da pomaze necemu, osim tome sto sada mogu da kazu da su nesto patentirali.

    Kapiram da su mehanicki odvojeni centralni deo kucista koji nosi mehanizam i lugs sa bokovima. Ali sta to znaci za ublazavanje udaraca u taj centralni deo sata? I dalje je ista situacija. Mozda pomaze delimicno ako udarimo necim u lugs ili sa strane, ali sto bi udarao sat

    Subjektivna je stvar, ali ja bih radije da su stavili sw300 i dobili time vecu rezervu snage nego naruzili sat ovim srafovima.


    • absorbs shocks to protect the mechanical movement from heavy impacts
    • adds to the comfort on the wrist by adapting to the wearer’s movement
    ne planiram da izlazem sat na "heavy impacts", a ovo drugo mi je upitno.

    Pogledajte sami pa procenite, meni bolje bez

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	formex_essence_before.jpg
Viđeno:	317
Veličina:	156,9 KB
ID:	157381Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	formex_essence_after.jpg
Viđeno:	306
Veličina:	156,2 KB
ID:	157382
    Zagor and milek like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16437
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Formex Essence

    Šerafi su dio dizajna. To je tako. Nije ti stvar u udarcu već ubrzanju. Kad rokneš rukom o štok, mehanizam je na 10G minimalno.

    Mislim realno ti ne trebaju amortizeri ali ajde... Isto ti ne treba ni HEV i 1k WR-a.
    Baron likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •