Strana 31 od 134 PrvaPrva ... 212728293031323334354181131 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 310 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #301
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Hahahah da! To je realno objašnjenje! Ovaj prevarant iz oglasa koji sam postavio je u međuvremenu digao cenu sa 800 na 1200€!

  2. #302
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat mire kaže: Pregled poruke
    Hahahah da! To je realno objašnjenje! Ovaj prevarant iz oglasa koji sam postavio je u međuvremenu digao cenu sa 800 na 1200€!

    Redak sat,raste cena.

  3. #303
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Evo iscitah i ovu temu, replike zaobilazim u sirokom luku. Toliko ima lepih i kvalitetnih originalnih satova koji se mogu kupiti za male pare da ne mogu da shvatim ko bi dao i 20 evra za neki plastikaner za koji se sa 100m vidi da je smesan.

    E sad bih dodao jos nesto, nadam se da to ne spada u zabranjenu duskusiju o kopijama. Dobih pre par godina na poklon neku smesnu ulicnu repliku PP od majke. Sto je najgore u pitanju je neki pokusaj moonphase-a koji u originalu ide verovatno i do par stotina hiljada evra. Moram priznati da to izgleda groteskno na ruci obicnog smrtnika . Ipak, posto je u pitanju drag poklon zadrzao sam ga. Nadam se da me to ne svrstava u grupu onih sa kompleksom kojima praziluk viri...

    Inace sjajna tema i super je ukazivati ljudima na pokusaje prevare kojih je pregrst po netu, mnofi kupci nisu svesni sta kupuju.

  4. #304
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Codelen kaže: Pregled poruke
    ne mogu da shvatim ko bi dao i 20 evra za neki plastikaner za koji se sa 100m vidi da je smesan.
    Problem je u tome što to nije baš uvek tako jednostavno... Evo i primera. Na ovim slikama je obeleženo koji sat je original, ali da nije, ovo bi bio ozbiljan zadatak i za poznavaoce!

    Inače, ovaj IWC mi se mnogo sviđa!






  5. #305
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Evo jedne vintage replike:
    Gents Vintage Stainless Steel Omega Seamaster 300 Automatic Wristwatch | eBay

    Razlike izmedju originala i replike:
    hallofshame

  6. #306
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Citat mire:72835 kaže:
    Citat Codelen kaže: Pregled poruke
    ne mogu da shvatim ko bi dao i 20 evra za neki plastikaner za koji se sa 100m vidi da je smesan.
    Problem je u tome što to nije baš uvek tako jednostavno... Evo i primera. Na ovim slikama je obeleženo koji sat je original, ali da nije, ovo bi bio ozbiljan zadatak i za poznavaoce!

    Inače, ovaj IWC mi se mnogo sviđa!
    Mire, naravno da ne mislim na ljude koji zele original pa budu prevareni. Mislim na one koji svesno kupuju replike iako znaju sta kupuju.

    Sto se tice IWC, prelep sat (original, naravno)

  7. #307
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ovde se mogu primetiti stvari koje govore da je lažnjak u pitanju: sekundara je loše odrađena i poliranje kućišta je dosta lošije urađeno nego na originalu.

    Na veliku žalost, dao bih se prevariti ovakvom replikom da nisam video original. Poprilično liče

    Citat mire kaže: Pregled poruke
    Problem je u tome što to nije baš uvek tako jednostavno... Evo i primera. Na ovim slikama je obeleženo koji sat je original, ali da nije, ovo bi bio ozbiljan zadatak i za poznavaoce!

    Inače, ovaj IWC mi se mnogo sviđa!





    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  8. #308
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Moram da priznam da ja u sekundari ne vidim razliku. Ono što je interesantno je da je anti-refleks premaz zapravo bolji na replici, gde nema skoro nikakvog odsjaja blica, dok se na originalu vidi ovaj plavi odblesak. Nisam okačio sve slike, ima i onih snimljenih po mraku gde se može videti da je reflektivni premaz identičnog kvaliteta.

    Naravno, kad se otvori poklopac pozadi, vidi se kineski 7750 sa plavim šrafovima, ali ovakva replika bi mogla da bude i sa pravim ETA mehanizmom, ali bi onda bila i dosta skuplja.

  9. #309
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    mire taj odsjaj, ne mora da znaci da je zbog toga bolji premaz, ko zna iz kog je ugla blic pucao i svetla kako su postavljena

  10. #310
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ne mora da znači, ali ovde satovi stoje jedan pored drugog i baš na svakoj slici tako izgleda. Naravno, trebalo bi videti uživo pa onda pričati. Pretpostavljam da ova replika košta prilično i da se ne prodaje baš na pijacama...
    Serb likes this.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •