Strana 27 od 134 PrvaPrva ... 172324252627282930313777127 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #261
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Citat cor kaže: Pregled poruke

    Ovde cova prodaje rolex-e sa safirnim staklom za 50e

    Pozurite
    Bitno je da pise Rolex na satu, sve ostalo su sitnice...

    obicni smrtnici ionako ne znaju dal je original il nije

  2. #262
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7473
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Baš zato što je kopija.

  3. #263
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    ....ja se stvarno ježim čitajući temu. Pa čoveče, kako neko može dozvoliti da laže samoga sebe .
    Ne može mi niko reći, da će utešiti svoju savest kupovine nekog "Role" za 50€ , zato što nema keša. U redu, slagaćeš slabo upućenu okolinu, ali kako slagati samog sebe, bre ,eeeejjjjjj !!!! Kako ćeš odreagovati, kada ti čak i ne upućen čovek kaže "uuhhh , pa to je lep, skup i dobar sat" jer je čuo tamo negde da je to dobar i skup brend. Pa šta ćeš ?!? Da ga slažeš, ili da kažeš da je kopija , a ?!? Pa ja bi bre u zemlju propao od samog sebe, ne od tog čove ili okoline.
    Pa da nemam para `leba da jedem, naći ću nekog polovnog japanca u meni dozvoljenom finansijiskom "opružanju" , ali kad stavim na ruku sat, znam da je to TO zašta se i predstavlja svojim logom, narukvicom, mehanizmom,cenom, a ne tamo nešto , neko, stvar li je , sat li je ,šta li je...
    Ma član Neša je lepo rekao (pišem po sećanju, ne citiram): "Replike su po definiciji DJUBRE , gde se može naći u malo oskrbljenijem kontejneru, bolji sat" . ... to je zaključna definicija replika i nema drugo, ili dalje...
    Temu pratim samo da bih video koliko verna kopija može biti i da sam u stanju koliko-toliko uputiti drugare oko sebe (uštedevši im vreme odlaska do sajdžije i mlaćenje sa prodavcem).

    Ma bez veze sam smorio, ali eto... bilo jače od mene.
    vladas, jagos, sima hrabri and 5 others like this.

  4. #264
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Ma koja kopija,slažem se u potpunosti kolege da više vrijedi jedan polovni Japanac od svih kopija.Nikad je nisam imao niti je budem tražio.I ja bih volio Rolexa i Pateka đepnog u kolekciji,al ako budem mogao doć nekako do pravog dobro ako ne ništa i neću plakat već ću biti zadovoljan onim što imam.
    Borimo se protiv kopija jer od njih nikakve koristi(ide mi na smijeh kad čitam oglase i kopije kad stavljaju za nekoliko stotina eura pišući kako je to vrhunska kopija sata,samo što nije originalan,koja glupa priča)
    Zato otvorimo oči i pratimo što se događa na tržištu te pomozimo drugima otkrivajuć one koji prodaju kopije pod pričom da su jeftini originali.
    backarelli likes this.

  5. #265
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    .
    Borimo se protiv kopija jer od njih nikakve koristi . Zato otvorimo oči i pratimo što se događa na tržištu te pomozimo drugima otkrivajuć one koji prodaju kopije pod pričom da su jeftini originali.
    Jako lepo rečeno !!!

  6. #266
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Repliku ne bih nosio na ruci cak i da mi neko pokloni... Nije samo fora u tome sto su replike bezveze nego sto moze od replika da se navuce i kojekakva alergija ili nesto gore jer ko zna od kakvih materijala ih kinezi prave. Ako je jedan model Fosill sata imao incident s narukvicom od loseg materijala koja je ispustala neke otrove, mogu misliti kakvu onda kontrolu kvaliteta imaju replike, pretpostavljam nikakvu.

    A kinezi posto vecito imaju manjak sirovog materijala, koriste sve i svasta u proizvodnji i recikliraju stvari koje vam nikad ne bi pale na pamet.

  7. #267
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Ma neka ima i Valjoux i safirno staklo, ako se izdaje za ono sto nije - dalje od mene!! (osim kao donor organa)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #268
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Jeste da sam za replike rekao ono što je naš drugar Backarelli već citirao, ali bih dodao još nešto - one govore o svom vlasniku koliko i jedan pristojan test ličnosti. Replike odmah ukazuju na komplekse i nešto što bih nazvao seljačizam. Vlasniku replike je ispod časti da nosi neku rusku raketu ili seiko 5. S druge strane, naš drugar Zmaj, koji ima dosta lepih, skupih i kvalitetnih stova, često nosi raketu koja košta i do sto puta jeftinije od nekih drugih satova. Imao sam prilike i da upoznam jednog istaknutog stranog naučnika, poznatog u mojoj struci, koji jedno gostujuće predavanje naplati četvorocifrenim iznosom u dolarima, a na ruci nosi seiko peticu.

    Ukoliko vlasniku skupih i kvalitetnih satova ili onome ko svakako može da ih kupi nije ispod časti da nose jeftine (ali i dobre) satove, to ne bi trebalo da bude problem ni običnom đilkošu. Na mene će bolji utisak ostaviti onaj ko nosi originalni Q&Q, poljot ili casio, nego vlasnik roleHa, brajtLIGa ili šRafhauzena koji su napravljeni od dve konzerve piva i tri špenadle. Kod onih prvih se vidi da nisu isfolirani, dok se kod drugih to vidi iz aviona, uključujući i praziluk koji im viri iz dela tela na kome sede.
    Poslednja ispravka: Neša (26.6.2012. u 21:26)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #269
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Vazda mudro zboris, Neso
    Neša likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #270
    Novi član
    Član od
    5.1.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Original ili falsh?

    Dvoumio sam se oko kupovine ovog sata, ali sam na kraju odustao jer nisam bio siguran da li je replika... jel zna neko odgovor?
    evo linka: Nakit, satovi i dragocenosti : mont blanck meisterstuk chrono PRODAT - ID 2522075 - Kupujem Prodajem
    hvala,

    pozdrav

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •