Strana 131 od 134 PrvaPrva ... 3181121127128129130131132133134 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.301 do 1.310 od ukupno 1336
Like Tree788Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #1301
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat boskom kaže: Pregled poruke
    Patek nema ni jednog zvaničnog ambasadora.

    Ali ima dosta tkz “influencera.”

    Isti je problem s manjim brendovima kao što sam dao na primer pre nekoliko posta… hype se stvara s tim što neki influencer u odredjenoj soc. grupi utiče na odluku te grupe, i tako se stvara potražnja i hype. I diže cena robe. Zbog interneta i društvenih mreža razni influenceri imaju pristup publici i tako se veoma brzo stvara potražnja i dižu cene izabranih modela. U svetu satova taj fenomen postoji i kod manjih brendova, i skoro uvek je stvoren zahvaljujući influencera. Nije samo kod Rolexa i Pateka, i ako su ti brendovi naj poznatiji.

    Zato mislim da je kolega Haifisch upravu kad tvrdi da nema smisla suditi sat i brend na osnovu toga ko u svetu voli, želi, ili nosi taj isti. Postoje mnogo bolja i više znacajna razmatranja kod nas ljubitelja, da brzo presudjivanje zasnovano na trenutnom društvenom trendu je u nekom smislu nepotrebno.
    U sustini da, ali svakako imaju promociju. Drake, Jay Z, LB James, Bred Pit… Oni su prepoznali sebe u Pateku
    , ali nisu u Vacheronu, iako svi oni imaju sve moguce satove pa sigurno i neki Vacheron. Medjutim, kao sto mladja publika hrli da kupi Jordan patike, a ne recimo Replay patike, tako neki reper fan juri Patek ili Rolex, a ne Vacheron ili Lange. (Lange kopiju ce tesko naci ) Uglavnom, ono sto sam pricao i pre, ubi nas neznanje. Dok svi ili vecina ne upoznaju prvo sebe pa krenu u bilo koji hobi odnosno kupovinu, imacemo razne istupe. Pogledajte samo onu temu o smesnim oglasima, koliko ih je na dnevnom nivou, a tek da povedemo pricu o haute horlogerie…

    I kod manjih brendova takodje ima toga. Secam se primera Schweinsteiger-a koji je prilikom komentarisanja prvenstva u fudbalu na TV-u nosio van protokola sat cije je valjda zastitno lice, ili tako nesto. Izbio je skandal da mu ZDF zamalo nije uskratio dalju saradnju. Na kraju, kazu, profitirao je brend. To je ono, i losa reklama je reklama.

    Naravno da nema smisla suditi po tome ako gledamo samo ´sat´ ili proizvodjaca. Mislim da kod ljudi (na koje utice hype ili predrasuda) ipak presudi u kom je drustvu i kakav je feedback. Nisu svi u raspolozenju da ih zanima sustina, vec iskljucivo cista ekonomija i da se bude u nekom trendu, ili pak da budu u funkcionalnosti koja je na izgled blizu tog trenda. Ala sam ovo formulisao, svaka mi cast Uglavnom, razumemo jedni druge.
    boskom likes this.

  2. #1302
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    1. Da, tačno je Sub je od 1954 godine isti. Cartier Tank je od 1911 godine isti, Cartier Santos je od 1918 godine isti, JLC Riverso je već 90 godina isti, PP Calatrava je 89 godina ista, Navitimer je 69 godina isti, Breguet Type XX je 67 godina isti, Fifty Fathoms je takođe 67 godina isti, Speedmaster Professional je već 64 godina isti, Autavia je 59 godina skoro ista, Seiko 5 je već 58 godina isti, PP Ellipse je već 53 godina isti, osnovna varijanta Zenith Chronomastera je već 52 godine ista, Royal Oak je 49 godina isti, Nautillus je već 45 godina isti.....Ovo je nekoliko ikona ručnih satova. Jedan od razloga, zašto ih ljudi toliko vole je baš to, što nisu menjani. Navedeni modeli su aduti njihovih proizvođača i ne razumem, zašto bi Sub u ovom društvu bio izuzetak. Uostalom, od čega bi danas živeo jadni Gunter Steinhart, da se Sub kroz godine menjao. Meni je važno, da je unutrašnjost navedenih modela doživela mnoštvo promena ako izuzmemo Moonwatch i Zenith ali ne verujem, da baš ima puno onih, koje bi se zbog ovoga uzbuđivali. Ok, Monnwatch je iz column wheela spao na cam ali od ove godine se vratio.

    2. Jedna od najvećih "obmana" Rolexa je baš u tome, što Sub nikada nije bio zamišljen kao Tool Watch. Renne Paul Jeanneret je već od pravljenja ronilačkih satova Rolexa za Panerai naučio lekciju i u početku '50-ih godina je pred upravni odbor izašao sa ludom idejom, da se napravi ronilački sat za svakodnevnu upotrebu. Obmana je bila ta početna reklama: Submariner, roniočev najbolji prijatelj, ali sat sat se već dan nakon okončanja sajma u Baselu našao u svim Rolexovim prodavnicama sa jasnim ciljem, koji nije bio da ronioce ubedi, da kupe diver, nego običnog kupca, da uradi baš suprotno. Neki će reći, da je ovo manipulacija. Da, jeste. Desk diving je suluda i nepotrebna stvar ali Rolex nas je tu sve obmanuo. Desk diveri su najprodavanija vrsta satova i postali su simbol sportskog sata - od 150 € do 50.000 €.
    Ovo sa nestašicom sportskih modela ne razumem. Mogu samo napisati ono što pouzdano znam. Rolex sebi nikada neće dozvoliti da postane ponudnik samo sportskih satova, jer je u svojem temelju klasičan i tradicionalan brend. Onog momenta, kada je udeo sportskih satova u njihovoj prodaji dostigao 2/3, preokrenuli su strukturu ponude. Ono što su nenaklonjeni brendu žudno očekivali, nije se desilo. Sada nema ni sportskih a nema ni klasičnih modela.

    3. Napisao si: "Rolex je apsurdna situacija. Uloženo dobijeno je ako gledamo tehnički užas. Ne možeš mi reći da vododotporan sat u čeliku vrijedi kao auto srednje klase. S druge strane ako se prodaje... A najčešće se odmah prodaje... Tu ne nenadmašan. I dalje je u klasi "ne moram bubreg dati" a može se prodati rabljen za obrnuto proporcionalno inače rabljenih stvari općenito. Ne pada cijena čim izađeš iz trgovine već raste"
    Verovatno si mislio na vrednost satova na sivom tržištu. Ovo mnogi vezuju sa umetnim naduvavanjem cense, stvaranjem histerije, hypa i da su zbog toga njhovi saloni prazni. Što se tiče odnosa čelik - zlato, kojeg mnogi koriste kao adut optužbi u smeri Rolexa, odnosno zašto ne smanji prizvodnju zlatnih modela i istovremeno poveća ponudu čelika: 1. Rolex je najglobalnije prodavan brend luksuznih satova. Ko se upusti u pregled prodaje švajcarske produkcije po regionima, videće da među glavna tržišta spadaju baš ona gde je pokušaj prodaje čeličnog sata već unapred osuđen na propast i da se za sat smatra samo ono što je ugrađeno i što ga nosi plemeniti metal 2. To je razlog zašto je Rolex jedini proizvođač, koji ima vlastitu riznicu zlata a prodaja zlatnih satova Rolexa je veća od ukupne prodaje svih ostalih luskuznih Swiss brendova. Usput, Rolexova količina zlata je veća od zlatnih rezervi republike Slovenije.
    Svako ko pažljivije prati dešavanja u svetu luksuznih satova zna, da je Rolex meta neprestanih optužbi, da previše proizvodi. U tome prednjači Thierry Stern, CEO Patek Philippe-a. A tu su i nezavisni časovničari, kao i mnogi predstavnici stručne javnosti. Intervjui su dostupni i mogu se naći. Za one koje tvrde, da Rolex umetno diže cene svojih satova kočenjem proizvodnje, najbolje da pogledamo stanje na terenu. Rolex prodaje samo mehaničke satove. Obim njegove godišnje proizvodnje je dobro poznat i iznosi u granicama od 750.000 do 800.000 satova. Pa da pogledamo ostale luksuzne brendove. Omega,kao najveći konkurent prodaje 100.000 satova manje, Breitling 4 puta manje, IWC 6 puta manje, Panerai 12 puta manje, JLC 7,5 puta manje, Zenith 30 puta manje, Cartier 11 puta manje, Montblance 9 puta manje, Chopard 10 puta manje, Tag Heuer 2,5 puta manje, čak i Longines, koji je u cenovnom razredu daleko ispod Rolexa prodaje 300.000 manje mehaničkih satova, Grand Seiko 45 puta manje, Hamilton koji je nekoliko cenovnih razreda ispod Rolexa 8 puta manje, još gore važi i za Mido, Rado, Oris. Rolex prodaje duplo više nego ceo najviši luksuzni razred, gde vodi Cariter sa 70.000, zatim Patek sa 62.000 satova godišnje, sledi mu Hublot sa 55.000 satova, zatim AP sa 45.000, Breguet sa 35.000, Blancpain sa 30.000, Vacheron sa 26.000, Ulysse Nardin sa 25.000, Bulgari sa 20.000, Glashutte Original sa 15.000, Girard Perregaux sa 14.000, Harry Winston sa 10.000, pa sve do Langea sa 6.000 satova.
    Da li ovi brojevi ukazuju, da Rolex koči proizvodnju svojih satova? Rolex ima zaposlenh 6.200 ljudi u Švajcarskoj. To je za 250 više nego broj zaposlenih u časovničarskom predelu ukupnog Seika. Samo u proizvodni pogon mehanizama u Bielu zapošljava 2200 radnika. To je 9 puta više nego u kompletnom Zenithu, jedanput više nego kompletan Patek, 5 puta više nego kompletan Breitling, 3 puta više nego kompletan IWC a za Omegu se ne zna, jer Swatch grupacija ne izdaje podatke u javnost, koliko Etinih radnika u Grenchenu nosi mantile sa znakom Omege. Mislim, da nema potrebe, da idem dalje u detalje.

    4. Nikako ne mogu shvatiti te tvrdnje oko negativnog imidža Rolexa. Negativnog kod koga? Znam samo, da je Pepsi na ruci najvećeg časovničara 21 veka isti sat, kao i onaj Pepsi na ruci El Chapa. U takve debate se ne upuštam, jer satove ne biram po imidžu, kao ni ljude.. Za one koji se negativno odnose prema Rolexu zato što je previše prisutan, previše popularan pa ih zato odbija imam nekoliko pitanja: Da li bi ljubav do vaše supruge bila manja, kada bi se ona sviđala najvećoj mogućoj većini drugih muškarca? Da li biste je zbog njene velike popularnosti odbacili i ne bi se potrudili, da zbog toga osvojite njeno srce? Da li ste sa njom zbog nje ili zbog drugih? Da, tačno je, po Sin.eru ponovo humaniziram komad čelika ali mi je odbojna takva polarizacija. Sat volim zbog sata, a ne zbog toga, da li se sviđa drugima i prvenstveno kome se sviđa.
    Zaista ne podnosim ove žute teme, koje se uvlače u raspravu o satovima i subkulturama u kojima je neki brend više ili manje prisutan.

    Sin.er - izvinjavam se za 20.000 reči i za humaniziranje 200 grama čelika. Ipak smo na forumu ljubitelja satova i obožavanje je valjda sastavni deo ovog našeg hobija. Bar bi ti, koj si član najamnje 3 foruma trebao to da razumeš. Ali ok, to je tvoj stav. Ja ću ostati na svojem. I ne slažem se, da pokušavam da nekoga nešto ubedim. Samo stojim na svojem stavu.



    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    .. Druže a tko je tebi IŠTA rekao? Da li sam ja ijednom napisao "drug trudbenik Haifish je seljačina"

    Znaš vrlo dobro koja je percepcija Rolexa danas, zašto je takva percepcija i kamo će odvesti to sve. Sad zanemari naslijeđe i ostale metafizičke kategorije, činjenica je da:

    - osnovni i najtraženiji model nije mijenjan još od 60ih.

    - nestašica sportskih modela u čeliku je tu. Bez obzira na sve, dobar potez Wilford dobrotvornog društva jer su uspjeli Tool sat pretvoriti u luksuzni.

    - Rolex je apsurdna situacija. Uloženo dobijeno je ako gledamo tehnički užas. Ne možeš mi reći da vododotporan sat u čeliku vrijedi kao auto srednje klase. S druge strane ako se prodaje... A najčešće se odmah prodaje... Tu ne nenadmašan. I dalje je u klasi "ne moram bubreg dati" a može se prodati rabljen za obrnuto proporcionalno inače rabljenih stvari općenito. Ne pada cijena čim izađeš iz trgovine već raste

    - negativni imiđ je tu. Oprosti ali hrpa krimosa, banana diktatora, OnlyFans brijačica i ostalih proizvoda početka 21 stoljeća su prihvatili Rolex i njegove falsifikate kao statusni simbol i valutu. Koji su razlozi, to je dublja analiza sa milijun faktora.

    Može tako da svedemo ovo na primirje?
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (9.10.2021. u 21:21)
    milan zmaj, dule bg and boskom like this.

  3. #1303
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Originali ili... ?
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...-601/106124557
    https://www.limundo.com/kupovina/Kol...tan-/106125385
    Mehanizmi liče da su pravi, upoređujući sa slikama sa interneta, prodavac ima 200+ pozitivnih
    ali ima i nekoliko negativnih odavno, u jednoj ga neko optužio da je sat koji je prodao replika

  4. #1304
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.858
    Lajkovi
    16361
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Original su satovi ali ciferi izgledaju prefarbani
    Vladimir Pejakovic and Libero like this.

  5. #1305
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    i meni se tako činilo
    a i klasični nameštači cena... evo trenutno vodi neki "milcoskopje" koji samo kupuje satove
    https://www.limundo.com/Clan/milcoskopje
    i pola pozitivnih ocena je baš od ovog prodavca "bocaantic"
    Šerlok Holms bi se zbunio a kako neće uprava Limunda
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	limundofriziranje.png
Viđeno:	538
Veličina:	100,9 KB
ID:	153807

  6. #1306
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Iako lici na "muljazu" sa aukcijom, ne znaci da je i prevara sa satom. Za ovo prvo je u velikoj meri kriv sam Limundo, zbog poprilicno bezobraznih provizija (sem ako ne stavis pocetnu cenu 10 din, pa onda mozes da prodjes bolje malo). To onda primorava ljude, pogotovu ako imaju vise stvari na prodaju, da stave pocetnu cenu od tih 10din, iako ne bi tu istu stvar prodali ispod neke mnogo vece cene. I onda, ako nema velikog interesovanja, budu prinudjeni da prodaju ispod te neke cene koju su planirali, ako nece da dobiju negativnu ocenu. Tu se onda mnogi dovijaju tako sto nadju nekog drugara koji ce im malo napumpati licitaciju do njima adekvatne cene ( a ako nema zainteresovanih, onda na kraju ispadne kako je taj drugar kupac, pa automatski idu pozitivne ocene...)
    Zbog toga mi je Limundo lose generalno mesto za kupovinu i vise preferiram KP, gde mozes normalno komunicirati sa prodavcem. Ali ne znaci da su sve prevare tamo.
    dule bg likes this.

  7. #1307
    Novi član
    Član od
    2.12.2021.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Pozdrav, naišao sam na ovaj Seiko5 na oglasima. Interesuje me da li je original i da li se isplati njegova kupovina.
    https://www.kupujemprodajem.com/naki...glas/126907887
    Pored njega naišao sam na ovaj Orient. Šta je po vama bolja kupovina?
    https://www.kupujemprodajem.com/naki..._id=1544672912

  8. #1308
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Seiko je original, bar što se sa slika može zaključiti, a i imaš garanciju. Nisam viđao kopije tih Seikoa iz najniže serije.
    Subjektivno, pre bih pazario Orient, ali je to čisto subjektivno, više mi se dopada taj model.
    Vukašin Jevtić likes this.

  9. #1309
    Mlađi član Avatar korisnika GR-ĆU
    Član od
    15.5.2012.
    Poruke
    46
    Lajkovi
    172
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    I ja da potvrdim da je Seiko original. Imaš ovde na oglasima član iz Sombora prodaje nove Seiko satove samo bez originalne kutije sa međunarodnom garancijom. Ja sam samo preko kp dva sata kupio od njega pre 2-3 godine i za te pare sam prezadovoljan
    Vukašin Jevtić likes this.

  10. #1310
    Novi član
    Član od
    2.12.2021.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Hvala na odgovoru.
    Da li bi možda mogao da mi pošalješ link od tog prodavca. Unapred hvala.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •