Strana 14 od 134 PrvaPrva ... 41011121314151617182464114 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 131 do 140 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #131
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Da tako je Neso, i Rusi se kopiraju. Prosto sve se danas kopira, cak se Q&Q kopira, verovali ili ne! Ovakvi pogresni natpisi su ono po cemu cete najbrze provaliti da se radi o kopiji!. Prosto pomislim da to namerno pisu pogresno.

  2. #132
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Nisam znao da će mi tako brzo trebati pomoć i na ovoj ntemi, ali da postavim pitanje. Elem, zanima me seiko sportura, i to upravo ovaj sa slike.
    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-sportura1.jpgPazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-sportura2.jpg
    Koliko znam, ima mehanizam 7T62, koji se spominje kao pristojna kupovina. Zanima me da li kod ovog modela postoje neki vidljivi znaci da je u pitanju replika, kao i to da priložena slika ne govori sve. Naravno, ako se odlučim, časovničar bi bio sledeća stanica. Pomenuti sat nema papire, mada je legalan, ali me ovo prvo već pomalo odbija.

  3. #133
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Bar honda seiko ima crni prsten sa tachymeter-om oko ciferblata i na poledjini kucista ima serijski broj sata i pise seiko,wr 100m,sapphire crystal,oznaka modela sna 633 ili tako nesto,i oznaka koj mehanizam je unutra,sa unutrasnje strane cifera u donjem uglu kod sestice pise movt.japan i nekih 5-6 brojeva pored toga koji oznacavaju koji je mehanizam unutra i jos nesto.

  4. #134
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Kopija, i to loša!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #135
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Drugari, hvala vam najlepše.

    Već sam jednom pisao pomenutom sajtu i proslediću vam odgovor na nekom odgovarajućem mestu na forumu.

  6. #136
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Mogu ja odmah da ti prosledim odgovor koji ćeš dobiti od trule voćke.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #137
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Eh, nažalost gotovo svi vlasnici reklamnog prostora se prave ludi, tako da od protesta zasad nema 'leba. Možda bi trebalo pisati direktno tržišnoj inspekciji ili proizvođačima.

    Kada sam već tu, imam još nekoliko sitnica korisnih za prepoznavanje ruskih satova.

    Ukoliko se gleda oznaka za rubine koja je napisana na ruskom, one treba da glase ovako:

    - 17 камней
    - 21 камень
    - 22, 23, 24 камня

    Ne ulazeći u to koliko koji sat ima rubina, ukoliko se broj završava cifrom 1, iza njega mora da stoji камень. Ukoliko broj sadrži cifre 2, 3 ili 4, treba da stoji камня. Ostali brojevi se završavaju sa камней. Množina malo podseća na našu - jedna knjiga, 2, 3 , 4 knjige i pet (ili više) knjiga.

    I još jedna caka - Kinezi kopiraju neke starije ili novije ruske modele, ali i dalje koriste oznaku „Сделано в СССР". Satovi koji su bukvalno novi, a imaju ovu oznaku, jesu kopije. Ukoliko je nešto proizvedeno u Rusiji, oznaka treba da bude „Сделано в России". Zasad sam video samo kinesku kopiju rakete G-13, ali sam čuo da ih ima još.

  8. #138
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Nisam znao da će mi tako brzo trebati pomoć i na ovoj ntemi, ali da postavim pitanje. Elem, zanima me seiko sportura, i to upravo ovaj sa slike.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	sportura1.jpg
Viđeno:	59
Veličina:	58,3 KB
ID:	7239Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	sportura2.jpg
Viđeno:	39
Veličina:	50,0 KB
ID:	7240
    Koliko znam, ima mehanizam 7T62, koji se spominje kao pristojna kupovina. Zanima me da li kod ovog modela postoje neki vidljivi znaci da je u pitanju replika, kao i to da priložena slika ne govori sve. Naravno, ako se odlučim, časovničar bi bio sledeća stanica. Pomenuti sat nema papire, mada je legalan, ali me ovo prvo već pomalo odbija.
    Neso nema od toga nista ja sam pisao ranije cesto prijavljivao aukcije i nista. Na kraju sam dobio poruku od LT: "Kako znas da nije orginal"? Ispalo je da ja moram da dokazujem a prodavac je nevin.Prodavao se "Swatch" sa pklopcem sa donje strane i "normalnim" kaisem. Ja takav Swatch nisam video nikad. Nehgo jesi li video one Casio edefice? Ima ih covek vise komada. Ne znam da li su orginal ima ih vise komada a prodavac ima cudnu pricu. Kao kupljeni od nekog kolekcionara u Nemackoj.
    Moram ovako da ostavim jer ne mogu iz nekog razloga slike.
    CASIO - Limundo.com

    CASIO - Limundo.com

    CASIO - Limundo.com

  9. #139
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    na ovih par domacih sajtova uglavnom mozete da kupite sat za onoliko novca koliko ste spremni da bacite.dabijao sam glupe odgovore od prodavaca pa cak i bezobrazne.mislim da sajtove treba prijaviti u inspekciju jer podrzavaju pirateriju i zaradjuju na tome.neznam kako ali prevara je uzela maha zahvaljujuci njima.
    UlysseNardin likes this.

  10. #140
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Najuocljiviji znak za bilo koju repliku je nerealno niska cena. Kada vidis auto ispod trzisne cene,znas da nesto nije u redu. Isto je i sa satovima. Ja razumem zelju svih nas da sto povoljnije dodjemo do odredjenih satova,ali kao i za sve druge,i za satove ne ide bas tako... Sto se limunda tice,oni rade za procenat,nerealno je i ocekivati da proteraju polovinu clanova prevaranata
    Cisto sumnjam da se iko iz njihove "uprave" razume u satove,tako da mi je,na zahtev koji svakako nece razmotriti, sasvim logican odgovor "otkud znas da je kopija"...

    A i ono obecanje "pod punom pravnom i krivicnom...bla bla..." nema nikakvu pravno obavezujucu tezinu,tako da...jedino nam ostaje da dobro otvorimo oci pri kupovini
    majstor98 likes this.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •