Strana 11 od 134 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 1336
Like Tree788Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #101
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    ^ Imam temu za to. Pogledaj ovde!
    Mada se pominjao i ovde
    No time to lose

  2. #102
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Moja greska, nikako da odvojim 2 dana da natenane izlistam teme. Pre desetak dana ja sam cak upozorio administratore doticnog sajta na konkretnu nebulozu. Odgovor je bio da svako ima pravo da predstavi predmet prodaje na svoj nacin!!! Ne zanima ih, sto dovoljno govori o njima i njihovim nacelima. Kad bolje razmislim, to i jeste elektronska kvantasko/buvlja pijaca. Usput, imam utisak da doticni prodavac Omaxa nije potuno "svoj". Neki saljivdzija mu je napunio glavu glupostima, jer niko pismen ne moze biti toliki laik. Ili mozda i moze jer: Omegu je proizveo Opel, Brajtling je marka za slabovide, Roleks je deo dodatne opreme uz Mercedes u fulu a cela Svajcarska je izbezumljena jer BK grupacija preuzima primat u high end kategoriji.
    Link: Nakit, satovi i dragocenosti : karić,ručni sat,ženski,nov, - ID 577737 - Kupujem Prodajem
    Ako vec nije otvorena, predlazem temu "Srpska tragedija iz minuta u minut", jer nas covek bi i Antikitera mehanizam prodao na kilo na prvom otpadu. Nevidjen trulez, brate!

  3. #103
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ako otvaraš neku sličnu temu, najbolje je da kontaktiraš moderatore. Hteo sam i ja da napišem sličnu temu, ali su u međuvremenu neki diskutanti već bili nakratko započeli tu priču, pa sam odustao. Već imaš nešto u prvom linku koji je Vladas ostavio.

    Što se tiče pravnog aspekta, očigledno je da se vlasnici sajtova ne drže zakona baš kao pijan plota. Tehnički gledano, ako neko napiše da prodaje skup i vredan sat za 20€, admini takvih sajtova možda čak ponekad i ne znaju šta je u pitanju. Koliko sam primetio, „običan" čovek je od poznatih proizvođača čuo za Rolex, Omegu, Schaffhausen i slično, ali koliko sam primetio, kada spomeneš Panerai, Audemars Piguet ili Breguet, gledaju belo. Bez obzira na opšte (ne)obrazovanje, tu se bar teorijski i može progledati kroz prste, premda bih da se pitam, takve krivično gonio. Naravno, neznanje ne može biti opravdanje na sudu, ali ko zna ko administrira sajtove. Naravno, podvlačim da ne branim idiote, već navodim kako mogu da se prave Englezi.

    S druge strane, tamo gde otvoreno piše da je u pitanju replika, ne postoji nikakvo opravdanje za vlasnika sajta. Upravo takvi oglasi su problem - iako čak i sajtovi za oglase navode da je zabranjeno baviti se piraterijom, ne treba biti doktor nauka da bi se shvatilo da oglas formulisan kao „odlična replika", „kopija X-a ili Y-a" jeste direktno kršenje Zakona o autorskim ili srodnim pravima. Čak ni preprodavci piratskih CD-a nisu toliko blesavi da navedu da se bave piraterijom, već navode da je sve što prodaju iz kućne kolekcije. Ima preprodavaca nekih drugih predmeta koji se registruju pod više nickova ili stalno naglašavaju da je u pitanju roba iz ličnog poseda. Ovo ne važi samo za satove, već i za druge vrste robe.

    Oglas za omax koji pominješ bi trebalo proslediti inspekciji. Pošto pomenuta fabrika ima sajt, trebalo mi je nekoliko sekundi da izguglam da je osnovana posle II svetskog rata, a na forumu su mi dali i linkove o istorijatu ručnih satova. To što je uradio vlasnik omaxa bi moglo da se podvede pod neko krivično delo (dovođenje u zabludu, obmanjivanje ili kako se već zove).

    Kada su satovi u pitanju trebalo bi biti strog isto kao i kod piratskih filmova ili muzike. Kako sam čitao, neki lik koji je linkovao torent za Montevideo je veoma brzo završio iza rešetaka. S druge strane, isti film se nelegalno može kupiti u Knez Mihajlovoj ili kod bilo kog drugog preprodavca filmova. Biće da je ovde problem u onome što je još Orvel iskazao - sve su životinje jednake, ali su neke jednakije od drugih.

  4. #104
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Da, ovo sto si rekao je pogodak u centar mete. Ne mislim bas da pokrecem temu, samo na neki nacin izrazavam ogorcenje. Plasim se da generalno kao nacija srljamo u "state of replica". Socioloski problem. Ovde je toliko odomacena mimikrija i foliranje da bi trebalo da zastitimo brend "Replicant". Bice da je u pitanju mentalitet, pa i genetika mozda. Par opanaka i na njima "Prada" logo. I Zastava KG je postala Fiat (citaj "Fijat"). Doduse, ima lepih primera i u civilizovanijem svetu, npr gospodin Ernest Schneider kad je bez ustezanja svoj "Montres Sicura S.A." zamenio mnogo poznatijim "Breitling Watch Company". Biznis i skrupuli nekako ne idu zajedno. Bojim se da je ovo vec udaljavanje od teme, necu vise. Sad cu da slikam par mojih "Sejika", pa da okacim to u odgovarajucu sekciju. Pozdrav

  5. #105
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Videh na jednom domacem sajtu sledeci "TAG" meni deluje sumnjivo pa bih zamolio poznavaoce da prokomentarisu.
    sat sa sajta
    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-big-592788_143.jpg
    i sat sa zvanicne prezentacije
    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-4445474144_273cd9a98c_b.jpg
    obratite paznju na deo oko Tag grba.
    Poslednja ispravka: Giga (25.3.2011. u 19:33)

  6. #106
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Prva stvar: cena! Sledeca stvar: ostalih 20 oglasa istog prodavca. Cirkularni tekst tipa: "sat je uradjen od hiruskog celika extra kvalitetan, tezak..." Tip je replicant 1000 posto, sam je naveo (3. oglas): "rado ceramica, safir, chrono SAT JE EXTRA AAA replika..." Na kraju: drasticne razlike u detaljima mehanizma kao i odokativno odradjena silikonska narukvica. ZAOBICI nasiroko!

  7. #107
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    TAG Heuer Pendulum je koncept sat koji ima mehanizam bez balansne opruge i neće se naći u prodaji još nekoliko godina jer je i dalje u fazi ispitivanja i razvoja. Osim cene koja je prvi indikator da se radi o kopiji postoji još par pokazatelja a to su između ostalog i brojčanik kao i sam mehanizam (kineski 6498-1). U pitanju je izuzetno loša kopija.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #108
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Evo jedno pitanje: dupla licitacija, isti sat? Prosto ne znam ima li prigodne teme za takve i slicne slucajeve. Usput i neka rec o verodostojnosti sata posto su snimci mehanizma nekako iskosa, refleksa koliko volis itd. Na juznom vocu sam doticnog prodavca zamolio da jednu licitaciju stopira, videcemo sta ce da odgovori. U slucaju visestrukih oglasa za isti predmet (fiksna cena, dogovor...) stvar je ok. Licitacija je nesto drugo. Da li neko ima stav o ovakvoj situaciji?

    Sector Golden Eagle 1500 Automatic Eta 2824-2 - Limundo.com
    Nakit, satovi i dragocenosti : Sector Golden Eagle 1500 AUKCIJA!!! - ID 591782 - Kupujem Prodajem

  9. #109
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Apel je dao rezultat, prodavac je uklonio aukciju sa KupujemProdajem. Posteno. Ima li neko misljenje o satu? Da li je kopija?
    http://i56.tinypic.com/f585th.jpg
    http://i54.tinypic.com/jqon6o.jpg
    http://i54.tinypic.com/dpbx4m.jpg

  10. #110
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ja baš i ne razumem ovo što si napisao! Zašto neko ne bi imao pravo da postavi oglas za isti sat na više online berzi i sajtova?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •