Strana 18 od 134 PrvaPrva ... 81415161718192021222868118 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 171 do 180 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #171
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Citat ssuma11 kaže: Pregled poruke
    prevaren teško je reć,i ali priča je išla ovako. prijatelj me nazove i kaže njegova prijateljica prodaje od njenog tate sat rolex, ljudi su imućni, povezani s politikom itd. mi se nađemo ja vidim daytonu i padam u nesvjest, pogledam na brzinu sve ono što treba gledati na daytoni, usporedim brojeve kod lugova sa papirima, pogledam kako su napisani, pogledam dužinu kazaljki, pogledam na kopci braceleta šta i kako piše, nazad 3d naljepnica sa 116523, na krunici 3 tockice, izvlacim krunicu a ona ima gumu kako bi i trebala. znaci sve gledam osim što u tom trenutku ne otvaram sat. danas dajem 5000 i sretan nosim sat kod prijatelja urara kad ono užas. Ali imao sam sreće pa mi je novac vraćen. A što se Pan-a tiče žao mi je pogotovo što sam se razočarao danas sa ovim smećem
    @ssuma bas mi je zao sto ti se dogodila ova neprijatnost. Ocigledno se radi o vrhunskoj kopiji. Koliko vidim sve ono sto si mogao da proveris ti si proverio. Ovo je vrlo vazno da i ostali clanovi otvore sirom oci kada kupuju satove. Posebno je vazno da svaki sat, koliko god nama licio na original, mora kod sajdzije na proveru.
    tolarbo likes this.

  2. #172
    Novi član
    Član od
    8.10.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Vec je pisano o ovom satu na ovoj temi ali nisam nasao konkretan odgovor.Dakle sta mislite jel ovo neka kopija posto vidim da se prodaje po dosta nizoj ceni od one koja je preko i to u vise oglasa.Ovo je samo jedan od primera Sat Sector Marathon Master - Limundo.com .pozz

  3. #173
    Novi član Avatar korisnika Dr.Feelgood
    Član od
    10.5.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Pozdrav svim ljubiteljima vremenskih mehanizama! Od nedavno sam član vašeg cenjenog foruma, i mnogo toga sam ovde saznao, na čemu sam zahvalan svim Znalcima koji svoje znanje nesebično dele sa nama laicima, a ima Vas i ima nas, kao podsećanje na večiti paradoks. Elem, zašto baš u ovoj temi otvaram svoje pitanje...? Jednostavno, zato što ovde i pripada. Prva stvar koju sam sa žaljenjem prihvatio (zapravo, druga...prva je bila "eh, možda ću i ja jednog dana imati jedan ovakav...") jeste činjenica koliki je broj replika danas na tržištu. I to, ne mislim na jeftine kopije gde se sa drveta vidi šta je u pitanju kad pogledaš dole...već skoro identični primerci originala, gde "skoro" teži apsolutnoj nuli, i kod kojih sami časovničari više neće moći sa sigurnošću da potvrde autentičnost. Možda to i nije veliki problem sa satovima iz visoke cenovne klase, ali kako ja da znam da li je ovaj Citizen sa kompletnom dokumentacijom i garancijom od 5 godina, Poklon za maturante citizen potpuno nov sa papirima - Limundo.com zaista to za šta se izdaje, iz Citizen radnje gde košta 375$, ili replika u masi drugih replika sa ove adrese: Citizen Calibre 8700 Eco-Drive Perpetual Calendar Mens Watch BL8000-03A, Fake , Cheap , Replica, Fashion gde košta 246$ ?
    U ovom slučaju, konkretno, verujem da je moguće i jedno i drugo, jer se danas i papiri i garantni listovi štancaju na veliko. Apsurdno bi bilo da i vas pitam za mišljenje, jer će lakoverni reći da veruju da je original, oni malo manje poverljivi da nije, a istinu nećemo saznati...Nisam mogao sakriti svoje razočaranje videvši onu, gore pomenutu stranicu, sa svim mogućim replikama, gde se nalaze i replike duplo jeftinijih satova, koji se prodaju po standardnoj ceni od 200 i kusur USD...pa sam se još zapitao ko koga tu farba? Eto, čisto da drugi laici poput mene, a i svi ostali, pripaze kod kupovine sata van ovlašćenog distributera.
    A što se tiče pomenutog Citizen-a na dotičnoj aukciji, iako je loša fotografija, sumnjiva mi je kopča u delu "šarke" i boja unutrašnje strane kaiša. Nadam se da čitaoce nisam udavio ovim podužim izlaganjem, ali i ako jesam, kao opravdanje uz izvinjenje prilažem i izjavu o isključivo dobroj nameri.
    pugo likes this.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti?

  4. #174
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Ne verujem za Citizen


  5. #175
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Da li je komandirac sa slike original?
    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-slika-4018309v900h675.jpg

    Kućište ovakvog oblika još nisam video, a priznajem da mi je i krunica pomalo sumnjiva. Doduše, najveća sumnja mi se javlja što prodavac voli da prodaje frankenštajne, a čudno je što nema ni slike mehanizma.

  6. #176
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    ^ ni ja nisam nikada video takvo kuciste, mada ima slicnih; nemaju svi komandirci krunicu koja se usrafljuje, ali ovakvu, takodje, nikada nisam video, a kazaljke definitivno nisu njegove. takodje, datum krivo stoji u kucici, sto opet ukazuje na to da je nesto budzeno... i jos imajuci u vidu ko je prodavac, mislim da treba preskociti...!
    VLADAN P likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #177
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Naravno druže moj, preskačem sigurno, kao što sam rekao kada smo privatno razgovarali, ali me ovaj baš zanima zbog ovih čudnih detalja. Računajući da mnogi forumaši vole komandirce, rešio sam da postavim ovo pitanje.

    Ne razumem zbog čega ljudi baš toliko vole da prodaju ovakve frankenštajne od ruskih satova, koji se relativno lako mogu nabaviti za delove.

    OFF-TOPIC: anegdota iz jednog našeg razgovora:

    Kada sam prodavca na jednoj poznatoj BG pijaci pitao šta ima od ruskih satova, pokazao mi je dva zaista „zanimljiva" primerka: jedan cortebert sa ubudženim ruskim mehanizmom, kao i sat nepoznatog proizvođača sa oznakama na francuskom i, što je još gore, natpisom Made in France.

  8. #178
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Takođe sam vrlo sumljičav po pitanju tog Komandirskog.Toliko toga je čudno na njemu da me ni ruska mašina ne bi uverila u originalnost.
    B.T.W.-Možda je zgodna prilika da postavim sliku jednog manje poznatog Vostoka-Generaliskie 2414,koji jeste original

    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-gen.jpg

    Naravno,slika je preuzeta.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #179
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Replika ili orginal - Citizen

    Pitanje za upucenije, znam da Kinezi prave replike eta masina, u cemu je razlika i kako ih prepoznati?

  10. #180
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Replika ili orginal - Citizen

    Prvo razlika je u nazivu obicno se zovu Asia 7750 umesto ETA 7750, i td. Razlika je u materijalima, u kvalitetu izrade, u dekoraciji. Dakle razlika postoji i vidiljiva je, pod uslovom da dobro znate kako izgleda ETA..
    iwc likes this.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •