Strana 15 od 134 PrvaPrva ... 51112131415161718192565115 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 150 od ukupno 1339
Like Tree793Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #141
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Hteo bih da sa forumašima podelim i podatak da se falsifikuju i ruski satovi „Komandirskie".
    Prilog 7237
    I po zadnjem poklopcu se može primetiti da sat nije original,već neka jadna kopija(ako nađete aukciju pa pogledate).
    Ali je ubedljivo najbolja silueta američkog vojnika sa puškom M16(ako se ne varam).

  2. #142
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ovde ima više stavki koje bi trebalo pomenuti.

    Što se tiče samog vlasnika oglasnog prostora, bilo da je u pitanju neko štampano ili elektronsko izdanje, on ne snosi odgovornost za ono što se prodaje, osim ukoliko ne krši zakon svesnim oglašavanjem zabranjene robe. Dakle, ako bi neko oglasio prodaju kalašnjikova, ručnih bombi, droge ili nečeg sličnog, vlasnik bi i te kako bio odgovoran. Ukoliko u oglasu ne piše eksplicitno da je replika, vlasnik oglasnog prostora je pravno čist.

    Kada su u pitanju satovi, primetio sam da postoji nekoliko tipova oglasa. Ovaj deo bi mogao da bude koristan početnicima.

    Prvi bi bili satovi sa nerealno niskom cenom, gde se može i progutati da vlasnik oglasnog prostora ne poznaje materiju, naročito ukoliko je u pitanju neki brend koji nije poznat široj javnosti. Drugi tip su oglasi u kojima se eksplicitno navodi da je u pitanju replika (brate, eHtra replika, missim, nosila je samo baba do pijace, i to dva puta). Treći tip su oglasi gde se i ne navodi marka sata, već je opisan samo lep, sjajan, podatak o mehanizmu i slično, ali se na slici vidi da je u pitanju poznat brend, očigledno nabavljen na nekoj kineskoj pijaci. U nekima od njih ima i jasnih naznaka da je u pitanju replika, kao npr. kada piše da „mali satići nisu u funkciji, samo ukras“ (ne računajući da je formulacija krajnje nepismena).

    Koliko mi se čini, zasad se može lako reagovati jedino ako jasno piše da je replika. Ruku na srce, neki sajtovi i izdanja ne dozvoljavaju ili uklanjaju take oglase, dok se kod nekih to vidi iz aviona. S druge strane, inspekcija bi lako mogla da uhvati prodavce replika ukoliko ima želje. Dovoljno je glumiti naivnog kupca i to je to. Država je povremeno dokazivala da može da uhvati ovakve kokošare, samo ako ima volje. Poslednji slučaj koji pamtim je od pre samo nekoliko nedelja, kada je u vestima bilo objavljeno da je uhapšen neki lik koji je dao link za torent sa nekim domaćim filmom.

    Pošto država ne radi mnogo svoj posao, za koji joj inače plaćamo porez kad god kupimo nešto, pa makar to bio i običan upaljač, mislim da bi trebalo pisati direktno proizvođačima, ali i uvoznicima.
    tolarbo likes this.

  3. #143
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    neso radi se o tome da oni dale dobit od nelegalne trgovine.niko ne moze da optuzi halooglase i slicne za ono sto je narod oglasio jer oni ne ucestvuju u dobiti samo prodaju prostor.vocni sajt ucestvuje u podeli plena.mislim da sa onim glupim izjavama o orginalnosti namerno zavlace naivne a oni glume nevinasca.ne treba drzava da juri kokosare vec njih koji su organizovali tu igru.znaju oni odlicno da prodaju kopije i predmete koji ne odgovaraju opisu ali bas ih briga niko ih ne dira.da ne pricam o nike itd.

  4. #144
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Slažem se Jagoše sa svime što si rekao. Ispustio sam ono najbitnije, a što si ti spomenuo - novac. Dodao bih još i to da je najbedniji Kupujem Prodajem, gde se replike čak javno oglašavaju, a odvratno je što čak i zakon dozvoljava svima da se prave nevinašca.

  5. #145
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    ja ne mogu vjerovat šta sam našao upravo, jel ovo neka kopija ili fake?

    PANERAI SATOVI !

  6. #146
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Citat panonski kaže: Pregled poruke
    ja ne mogu vjerovat šta sam našao upravo, jel ovo neka kopija ili fake?

    PANERAI SATOVI !
    Kopija naravno!

  7. #147
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    ^ kakva kopija ?
    Nije to kopije, to je extra, neverovatno los pokusaj kopije Panerai-a. Drugim recima, verovatno se radi o djubretu sa PRC poreklom!
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #148
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    ali 4500 dinara ...

    aj da svako uzme po jedan

  9. #149
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Mnogo lose r....ke,batali to.

    @ Milan - ma gde sam ja lozana,cini ti se...

    Edit - Pretece me d1d

  10. #150
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Koliko se isplati platiti panerai base logo 2010. sa svim kutijama i papirima?

    Citat panonski kaže: Pregled poruke
    ja ne mogu vjerovat šta sam našao upravo, jel ovo neka kopija ili fake?

    PANERAI SATOVI !
    teske kopije i to lose..

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •