Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 289101112
Prikaz rezultata 111 do 113 od ukupno 113
Like Tree84Likes

tema: Kvalitet satova i mehanizama

Član
    Član od
    31.8.2019.
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    1

Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

Opet ja pretplacen na ovu stranicu i trazim savet

U pitanju je kvarcni mehanizam Ronda 515.SW (baterija Q371) Na sajtu Ronde stoji da je 515 mehanizam popravljiv? Ali me zbunjuje sto ne mogu da nadjem sta znaci ovo 'SW'? Takodje, pretpostavljam da ova baterija navedena nije 'retka' roba i da se moze lako naci kada zatreba?

Naleteo sam na jednog jako lepog diver-a sa ovim mehanizmom pa da se konsltujem pre nego sto ga eventualno uzmem.

Hvala unapred!

Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Lajkovi
    10413
    Reputacioni uticaj
    330

SW je interna oznaka Ronda, koja znači Swiss Werk - verzija ovog mehanizma napravljena u Švajcarskoj.
    Ronda mehanizme pravi u Švajcarskoj i Kini. Švajcarski su ugrađeni u Swiss Made satove, dok su kineski ugrađeni u Swiss Parts satove.
    Obično je razlika između Swiss Made ili Rondine oznake Swiss Werk i Swiss parts, što su prvi prevučeni zlatnim premazom, dok se kod drugih radi o niklu. Uz to Swiss Werk imaju više rubina nego Swiss Parts. I prvo i drugo ne važi za Ronda 515 mehanizam, jer je prevučen niklom i ima 1 rubin.
    Svejedno, radi se o pouzdanom i dokazanom mehanizmu masivne proizvodnje, koji se može naći u low range satovima pa sve do odličnih kvarc divera, kakav je naprimer Victorinox. Radi se o metalnom kalibru, koji je po strukturi popravljiv ali pošto je cena mehanizma na tržištu nešto oko 12 € na malo, ne verujem, da iko gubi vreme sa popravljanjem nego ga zamenjuju potpuno novim.
    Baterija Renata 371 je široko zastupana u kvarc satovima i nema problema sa dostupanjem do nje.

Član
    Član od
    31.8.2019.
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    1

Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    SW je interna oznaka Ronda, koja znači Swiss Werk - verzija ovog mehanizma napravljena u Švajcarskoj.
    Ronda mehanizme pravi u Švajcarskoj i Kini. Švajcarski su ugrađeni u Swiss Made satove, dok su kineski ugrađeni u Swiss Parts satove.
    Obično je razlika između Swiss Made ili Rondine oznake Swiss Werk i Swiss parts, što su prvi prevučeni zlatnim premazom, dok se kod drugih radi o niklu. Uz to Swiss Werk imaju više rubina nego Swiss Parts. I prvo i drugo ne važi za Ronda 515 mehanizam, jer je prevučen niklom i ima 1 rubin.
    Svejedno, radi se o pouzdanom i dokazanom mehanizmu masivne proizvodnje, koji se može naći u low range satovima pa sve do odličnih kvarc divera, kakav je naprimer Victorinox. Radi se o metalnom kalibru, koji je po strukturi popravljiv ali pošto je cena mehanizma na tržištu nešto oko 12 € na malo, ne verujem, da iko gubi vreme sa popravljanjem nego ga zamenjuju potpuno novim.
    Baterija Renata 371 je široko zastupana u kvarc satovima i nema problema sa dostupanjem do nje.
    Kao i uvek, genijalan odgovor. Zasluzuje minimum najbolju kafu Hvala puno!

Naisao sam na jedan Jaguar https://www.mastersintime.com/us/en/...ate-j860-c.htm

200m, Safirno staklo, solidna izrada rekao bih, za taj novac. Jedina dilema je bila ta oko mehanizma. Trenutno sam u fazi proucavanja Seikovih mehanizama i tu se veoma dobro snalazim, ali ovi swiss su mi jos uvek malo nezgodni za pohvatati.
    bokanegra, Haifisch23 and Misa NS like this.

Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 289101112

Slične teme

1. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  2. Sector Ocean Master - kvalitet mehanizma?
    By ivan niksa in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.12.2009., 23:02
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

• Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke