Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 128
Like Tree93Likes

tema: Kvalitet satova i mehanizama

  1. #111
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Opet ja pretplacen na ovu stranicu i trazim savet

    U pitanju je kvarcni mehanizam Ronda 515.SW (baterija Q371) Na sajtu Ronde stoji da je 515 mehanizam popravljiv? Ali me zbunjuje sto ne mogu da nadjem sta znaci ovo 'SW'? Takodje, pretpostavljam da ova baterija navedena nije 'retka' roba i da se moze lako naci kada zatreba?

    Naleteo sam na jednog jako lepog diver-a sa ovim mehanizmom pa da se konsltujem pre nego sto ga eventualno uzmem.

    Hvala unapred!

  2. #112
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    SW je interna oznaka Ronda, koja znači Swiss Werk - verzija ovog mehanizma napravljena u Švajcarskoj.
    Ronda mehanizme pravi u Švajcarskoj i Kini. Švajcarski su ugrađeni u Swiss Made satove, dok su kineski ugrađeni u Swiss Parts satove.
    Obično je razlika između Swiss Made ili Rondine oznake Swiss Werk i Swiss parts, što su prvi prevučeni zlatnim premazom, dok se kod drugih radi o niklu. Uz to Swiss Werk imaju više rubina nego Swiss Parts. I prvo i drugo ne važi za Ronda 515 mehanizam, jer je prevučen niklom i ima 1 rubin.
    Svejedno, radi se o pouzdanom i dokazanom mehanizmu masivne proizvodnje, koji se može naći u low range satovima pa sve do odličnih kvarc divera, kakav je naprimer Victorinox. Radi se o metalnom kalibru, koji je po strukturi popravljiv ali pošto je cena mehanizma na tržištu nešto oko 12 € na malo, ne verujem, da iko gubi vreme sa popravljanjem nego ga zamenjuju potpuno novim.
    Baterija Renata 371 je široko zastupana u kvarc satovima i nema problema sa dostupanjem do nje.

  3. #113
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    SW je interna oznaka Ronda, koja znači Swiss Werk - verzija ovog mehanizma napravljena u Švajcarskoj.
    Ronda mehanizme pravi u Švajcarskoj i Kini. Švajcarski su ugrađeni u Swiss Made satove, dok su kineski ugrađeni u Swiss Parts satove.
    Obično je razlika između Swiss Made ili Rondine oznake Swiss Werk i Swiss parts, što su prvi prevučeni zlatnim premazom, dok se kod drugih radi o niklu. Uz to Swiss Werk imaju više rubina nego Swiss Parts. I prvo i drugo ne važi za Ronda 515 mehanizam, jer je prevučen niklom i ima 1 rubin.
    Svejedno, radi se o pouzdanom i dokazanom mehanizmu masivne proizvodnje, koji se može naći u low range satovima pa sve do odličnih kvarc divera, kakav je naprimer Victorinox. Radi se o metalnom kalibru, koji je po strukturi popravljiv ali pošto je cena mehanizma na tržištu nešto oko 12 € na malo, ne verujem, da iko gubi vreme sa popravljanjem nego ga zamenjuju potpuno novim.
    Baterija Renata 371 je široko zastupana u kvarc satovima i nema problema sa dostupanjem do nje.
    Kao i uvek, genijalan odgovor. Zasluzuje minimum najbolju kafu Hvala puno!

    Naisao sam na jedan Jaguar https://www.mastersintime.com/us/en/...ate-j860-c.htm

    200m, Safirno staklo, solidna izrada rekao bih, za taj novac. Jedina dilema je bila ta oko mehanizma. Trenutno sam u fazi proucavanja Seikovih mehanizama i tu se veoma dobro snalazim, ali ovi swiss su mi jos uvek malo nezgodni za pohvatati.
    bokanegra, Haifisch23 and Misa NS like this.

  4. #114
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Da ne otvaram posebnu temu samo za ovo- Ne uspevam da pronadjem sta to zapravo znaci ''Rotor self winding'' na ovom Roamer Classic-u? https://roamer.ch/product/searock-classic-4/ Da li je to isto ETA 2824/Sellita sw200 ili nesto trece?

  5. #115
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Da ne otvaram posebnu temu samo za ovo- Ne uspevam da pronadjem sta to zapravo znaci ''Rotor self winding'' na ovom Roamer Classic-u? https://roamer.ch/product/searock-classic-4/ Da li je to isto ETA 2824/Sellita sw200 ili nesto trece?
    koliko ja vidim iz ovog linka sto si okacio to je STP1-11, ergo Fossilova ETA2824-2

  6. #116
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Inače ne mogu da ne primetim da mi se skoro svaki primerak Roamera lako svidi.

    Još uvek ne mogu da razumem šta to savremenog Romaera toliko unižava u odnosu na staro ime i veliko istorijsko nasleđe?
    Jedine "mrlje" u istoriji koje sam otkrio su te da su dosta dugo čekali na povratak na mehaniku (valjda do početka 2000ih) i da su ih akvizirali neki HongKongšci ali nijedno ni drugo ne vidim kao ultimativni greh.
    A ipak, nekako mi se čini da je Roamer dosta skrajnut u odnosu na proizvođače sličnog ranga.
    Waldi likes this.

  7. #117
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Inače ne mogu da ne primetim da mi se skoro svaki primerak Roamera lako svidi.

    Još uvek ne mogu da razumem šta to savremenog Romaera toliko unižava u odnosu na staro ime i veliko istorijsko nasleđe?
    Jedine "mrlje" u istoriji koje sam otkrio su te da su dosta dugo čekali na povratak na mehaniku (valjda do početka 2000ih) i da su ih akvizirali neki HongKongšci ali nijedno ni drugo ne vidim kao ultimativni greh.
    A ipak, nekako mi se čini da je Roamer dosta skrajnut u odnosu na proizvođače sličnog ranga.
    Hvala na odgpovoru! Znaci to je ista ona ETA koja je isla u dobro poznati Searock sa metalnom narukvicom? Mada sam citao da je bilo i Sellita verzija.

    Sto se Roamera tice, jedan od brendova koji mi je privukao paznju takodje dizajnom Mislim da je jedan od razloga i cinjenica da su deo Moda grupe u dalekoj Australiji i da se cela njihova prica samim tim umanjuje u Evropi, osim kod nas watch freaks-a Medjutim na zalost, gledajuci njihov sajt i prateci ih, cini mi se kao da i nemaju marketing sluzbu... Inace, sto se kvarcnih modela tice, po mail-u koji sam dobio od njih, oni ugradjuju iskljucivo swiss made Ronde. Barem je tako bio slucaj sa mojim Rockshell-om. Kada se uzme u obzir da im je izrada sjajna, safirno staklo, pristojni mehanizmi, i cena od 200-300 do 500-600e, dobije se zaista dosta a nosi taj pecat Swiss Made.

  8. #118
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Waldi,

    Nije ETA nego STP 1-11 (Swiss Technology Production), osnovan iz strane grupacije Fossila, 2008 godine i koji pravi mehaničke mehanizme a STP 1-11 je najpoznatiji. Po konfiguraciji i strukturi je dosta sličan ETA 2824-2, jer su se prilično oslanjali na nju, kada su radili vlastiti mehanizam.
    Waldi likes this.

  9. #119
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Roamer odnosno izvorni naziv Meyer & Studeli je još davne 1932 godine bio jedan od retkih proizvođača na svetu, koji je potpuno sam proizvodio tri najvažnije komponente sata: mehanizem, kućište i brojčanik.
    U istoriju horologije se upisao sa legendarnim kalibrima MST 410 (1948), MST 420 (1956) i sa remek delom MST 436 (1962 godine).
    Tri godine ranije je Bernard Humbert razvio In House mikro precizni regulator za mehanizme: Eccentric.
    Linije, koja su osvajala srca ljubitelja satova širom sveta su bile Anfibio (1955), Rotopower 44 (1964), Stingray (1966), Mustang (1969), Vanguard (1970) i Rockshell (1971).

    Jedino što nisu nikad sami uradili je bio bilo kakav hronografski mehanizam. Ali to za vreme pre kvarčne krize nije bilo ništa posebno, jer se mnoga poznata imena time nisu bavila (Rolex, Omega, Zenith,Breitling....) i oslanjali su se na proverene Valjoux ili Lemania kalibre. Osim toga prodaja satova sa hronografskim kalibrima je bila neznatna u odnosu na klasične 2 ili 3 hands satove.

    Zato je današnji Roamer, koji je dobar sklapač satova daleko od vremena, kada je bio jedan od najuticajnih proizvođača.



    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Inače ne mogu da ne primetim da mi se skoro svaki primerak Roamera lako svidi.

    Još uvek ne mogu da razumem šta to savremenog Romaera toliko unižava u odnosu na staro ime i veliko istorijsko nasleđe?
    Jedine "mrlje" u istoriji koje sam otkrio su te da su dosta dugo čekali na povratak na mehaniku (valjda do početka 2000ih) i da su ih akvizirali neki HongKongšci ali nijedno ni drugo ne vidim kao ultimativni greh.
    A ipak, nekako mi se čini da je Roamer dosta skrajnut u odnosu na proizvođače sličnog ranga.
    Waldi and davorb like this.

  10. #120
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Waldi,

    Nije ETA nego STP 1-11 (Swiss Technology Production), osnovan iz strane grupacije Fossila, 2008 godine i koji pravi mehaničke mehanizme a STP 1-11 je najpoznatiji. Po konfiguraciji i strukturi je dosta sličan ETA 2824-2, jer su se prilično oslanjali na nju, kada su radili vlastiti mehanizam.
    Zahvaljujem na pojasnjenju Posle sam jos dublje istrazio i videh isto to na calibercorner. Samo bih jos pitao, da li se moze uporedjivati bas tako 'blisko' kao sto se cesto uporedjuju ETA 2824 i Sellita SW200? Mislm, kada se sve uzme u obzir? Odrzavanje, prednosti, mane, servis itd.

Slične teme

  1. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  2. Sector Ocean Master - kvalitet mehanizma?
    By ivan niksa in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.12.2009., 23:02
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •