Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213
Prikaz rezultata 121 do 128 od ukupno 128
Like Tree93Likes

tema: Kvalitet satova i mehanizama

  1. #121
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Roamer odnosno izvorni naziv Meyer & Studeli je još davne 1932 godine bio jedan od retkih proizvođača na svetu, koji je potpuno sam proizvodio tri najvažnije komponente sata: mehanizem, kućište i brojčanik.
    U istoriju horologije se upisao sa legendarnim kalibrima MST 410 (1948), MST 420 (1956) i sa remek delom MST 436 (1962 godine).
    Tri godine ranije je Bernard Humbert razvio In House mikro precizni regulator za mehanizme: Eccentric.
    Linije, koja su osvajala srca ljubitelja satova širom sveta su bile Anfibio (1955), Rotopower 44 (1964), Stingray (1966), Mustang (1969), Vanguard (1970) i Rockshell (1971).

    Jedino što nisu nikad sami uradili je bio bilo kakav hronografski mehanizam. Ali to za vreme pre kvarčne krize nije bilo ništa posebno, jer se mnoga poznata imena time nisu bavila (Rolex, Omega, Zenith,Breitling....) i oslanjali su se na proverene Valjoux ili Lemania kalibre. Osim toga prodaja satova sa hronografskim kalibrima je bila neznatna u odnosu na klasične 2 ili 3 hands satove.

    Zato je današnji Roamer, koji je dobar sklapač satova daleko od vremena, kada je bio jedan od najuticajnih proizvođača.
    Prema onome sto sam ja istrazivao, (bila mi je zanimljiva prica o micro quartz-u) oni su negde do sredine sedamdesetih vec osetili krizu a do kraja sedamdesetih su prestali da budu porodicna kompanija i poceli su vise da sklapaju satove nego sto su ih ''proizvodili''. Tek 2003 su ponovo vratili mehanicke satove i dan danas nemaju to poverenje koje su imali pre kvarcne krize...

  2. #122
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Roamer odnosno izvorni naziv Meyer & Studeli je još davne 1932 godine bio jedan od retkih proizvođača na svetu, koji je potpuno sam proizvodio tri najvažnije komponente sata: mehanizem, kućište i brojčanik.
    U istoriju horologije se upisao sa legendarnim kalibrima MST 410 (1948), MST 420 (1956) i sa remek delom MST 436 (1962 godine).
    Tri godine ranije je Bernard Humbert razvio In House mikro precizni regulator za mehanizme: Eccentric.
    Linije, koja su osvajala srca ljubitelja satova širom sveta su bile Anfibio (1955), Rotopower 44 (1964), Stingray (1966), Mustang (1969), Vanguard (1970) i Rockshell (1971).

    Jedino što nisu nikad sami uradili je bio bilo kakav hronografski mehanizam. Ali to za vreme pre kvarčne krize nije bilo ništa posebno, jer se mnoga poznata imena time nisu bavila (Rolex, Omega, Zenith,Breitling....) i oslanjali su se na proverene Valjoux ili Lemania kalibre. Osim toga prodaja satova sa hronografskim kalibrima je bila neznatna u odnosu na klasične 2 ili 3 hands satove.

    Zato je današnji Roamer, koji je dobar sklapač satova daleko od vremena, kada je bio jedan od najuticajnih proizvođača.
    Ma sve to znam (dobro ne bas sve! ) nego je moj pravac razmisljanja isao upravo u suprotnom smeru: ako uzmes u obzir proizvodjace nizih razreda svi su oni sklapaci, ali mnogima pripisujemo veliko istorijsko nasledje pa to bude jedan od cinilaca kvaliteta, dok s druge strane Roamer uprkos velikom horoloskom uticaju danas je odgurnut na rub, pred smetliste istorije. I to mislim globalno gledano. Ne bih se sa Waldijem slozio da Roamer nije popularan kod nas, stavise - ima ga na policama u prodavnici, ima dosta vintage primeraka u oglasima, pa i vlasnika na forumu. Ali na mnogim mestima sam naisao da ga smatraju inferiornim u odnosu na Certinu, Tissot, Hamilton, a po meni ne zaostaje nimalo za njima, cak mi se vise svidja profilisanost ponude, a i cenovno su za pola kategorije jeftiniji. Sta je to sto Certinu, ili Tissot danas odrzava verodostojnim predstavnikom svog bogatog nasledja? Sumnjivi Powermatic od ETA-e? Cak i renomiraniji proizvodjaci vecinu svoje ponude modela prave po sklapačkom principu...
    Cini mi se da je nekada prestiz casovnicarske industrije imao mnogo vecu tezinu i zaista sva znacajna imena su nesto i napravila u svojoj istoriji, dok danas vecina zivi od stare slave, a da li ce u tome uspeti zavisi od (nekog cudnog) mehanizma uspostavljanja vrednosti.

    Samo htedoh malo pravde za Roamera (i tvog navodjenja istorijskih fakata )


    A sto se tice STP1-11 izvinjavam se na pogresnom tumacenju, ja sam mislio da je to cist klon ETA 2824-2, kao sto je Sellita SW200-1... Razlog vise da cenim Fossil grupu, bas sam citao neke clanke o toj fabrici i moram reci da sam poprilicno fasciniran. Steta sto nemam pojma gde navodno veliki broj tih prodatih mehanizama zavrsi, posto retko naidjem na sat sa njihovim mehanizmom, a ozbiljno ga uvrstavam u svoju 'must have' listu. Sta cu, kad volem autsajdere
    Waldi likes this.

  3. #123
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Ne bih se sa Waldijem slozio da Roamer nije popularan kod nas, stavise - ima ga na policama u prodavnici, ima dosta vintage primeraka u oglasima, pa i vlasnika na forumu.
    Ja samo da odgovorim na ovo i da razjasnim. Nisam ni mislo da kod nas nije popularan, vec mi se cini da se udaljava iz Evrope. U medijima ces naci jedva nesto, bas jedva i to na par godina razmaka, a marketing kao da ne postoji.Youtube, facebook, instagram, cak ni u to ne zele da uloze (vremena). Sto mi je cudno bas s obzirom da prave izuzetne modele za novac koji traze. I sam sam sebi jedan kupio i malo je reci da sam prezadovoljan. Vintage modeli su svakako prisutni ali to su godine i godine i imamo mi svasta tu To je moje misljenje samo i utisak neki. Cini mi se da u razvijenijoj Evropi gde je ponuda brendova daleko veca dosta manje (mladjih) ljudi 'culo' za Roamer, a po forumima jedva da se neki review radio. Za Searock na slikama prvo izadje ovaj sajt A ono sto me i donekle 'brine' su sve vece akcije i outlet ponude Roamer modela, a godinama vec novi ne dolaze, pa sam stekao utisak da i sami uvoznici zele da ih vise ne uvoze, a i da Roamer nema zelju da tu ista promeni.

  4. #124
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Ja samo da odgovorim na ovo i da razjasnim. Nisam ni mislo da kod nas nije popularan, vec mi se cini da se udaljava iz Evrope. U medijima ces naci jedva nesto, bas jedva i to na par godina razmaka, a marketing kao da ne postoji.Youtube, facebook, instagram, cak ni u to ne zele da uloze (vremena). Sto mi je cudno bas s obzirom da prave izuzetne modele za novac koji traze. I sam sam sebi jedan kupio i malo je reci da sam prezadovoljan. Vintage modeli su svakako prisutni ali to su godine i godine i imamo mi svasta tu To je moje misljenje samo i utisak neki. Cini mi se da u razvijenijoj Evropi gde je ponuda brendova daleko veca dosta manje (mladjih) ljudi 'culo' za Roamer, a po forumima jedva da se neki review radio. Za Searock na slikama prvo izadje ovaj sajt A ono sto me i donekle 'brine' su sve vece akcije i outlet ponude Roamer modela, a godinama vec novi ne dolaze, pa sam stekao utisak da i sami uvoznici zele da ih vise ne uvoze, a i da Roamer nema zelju da tu ista promeni.
    Pazi, Bomar ima siroku lepezu Roamer satova i to zastupljenih na vise prodajnih mesta, Watch malo manje. U poredjenju sa npr. Orisom kojeg ne mozes naci u jednoj jedinoj prodavnici u Srb, mislim da ga to vec karakterise kao "popularnog", a obzirom i na cenovnu pristupacnost verujem da ipak dolazi do kupaca. Kako je u belom svetu ne bih znao-da li veca ponuda stvara i vecu potraznju, ili (meni se cini) obratno. Tamo gde je trziste preplavljeno ponudom, mnogo odluka se formira na osnovu marketinga, drustvenih mreza, itd. a i sam velis da je Roamer u tom polju prilicno nesnadjen. Ima proizvodjaca i modela koje ne mozes svecom na YouTube naci, ali zato neki vrlo slicni satovi samo druge etikete neprestano iskacu kao best buy opcija "velikih strucnjaka".
    Na koncu se slazemo da Roamer nudi dosta za svoju cenu, i da nije dovoljno voljen koliko zasluzuje. Meni da ne smeta 42mm precnika sigurno bih iskesirao tog Searocka-deluje kao Aqua Terra za sirotinju, ali dobra alternativa-dakle za bogatu sirotinju

  5. #125
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Pazi, Bomar ima siroku lepezu Roamer satova i to zastupljenih na vise prodajnih mesta, Watch malo manje. U poredjenju sa npr. Orisom kojeg ne mozes naci u jednoj jedinoj prodavnici u Srb, mislim da ga to vec karakterise kao "popularnog", a obzirom i na cenovnu pristupacnost verujem da ipak dolazi do kupaca. Kako je u belom svetu ne bih znao-da li veca ponuda stvara i vecu potraznju, ili (meni se cini) obratno. Tamo gde je trziste preplavljeno ponudom, mnogo odluka se formira na osnovu marketinga, drustvenih mreza, itd. a i sam velis da je Roamer u tom polju prilicno nesnadjen. Ima proizvodjaca i modela koje ne mozes svecom na YouTube naci, ali zato neki vrlo slicni satovi samo druge etikete neprestano iskacu kao best buy opcija "velikih strucnjaka".
    Na koncu se slazemo da Roamer nudi dosta za svoju cenu, i da nije dovoljno voljen koliko zasluzuje. Meni da ne smeta 42mm precnika sigurno bih iskesirao tog Searocka-deluje kao Aqua Terra za sirotinju, ali dobra alternativa-dakle za bogatu sirotinju
    Ja se slazem da bi trebao biti voljeniji i ja ga zaista volim Cudno mi je samo da ne rade ni ono sto ih nista ne kosta, a to su barem drustvene mreze, vec dopustaju sebi da sa takvim kvalitetom ostale ''ptice'' pokupe ''plen''. Malopre sam i ja hteo da uzmem primer Orisa. Za npr Oris koji kod nas ne postoji cini mi se da ima vise nekog spoljasnjeg marketinga i diskusije nego za Roamer koji postoji u sirokim lepezama barem kod ovlascenog Bomara. Ja tu krivim iskljucivo Roamer poslovnu politiku. Imas kvalitet, ne radis apsolutno nista ni u besplatnoj promociji. Cak je i website toliko sturo napisan, da je to neverovatno. Ali opet ja bih ga rado kupio, i ti. Zato sam pomenuo malopre watch freaks Ne verujem da bi se neki prosecan kupac uhvatio za Roamera pored Sector-a. Jer je Sector video na ogromnoj reklami svakog soping centra, a Roamer i kada pretrazi na interentu nece naci previse ni fotografija, a ni recenzija ili promo sadrzaja. Neshvatljivo... ali dobro.

    Mislis da je 42mm veliko ili ? Ja sam ga neki dan slucajno video i probao, i nije mi se los na ruci ucinio. Vise mi je bilo cudno sta je unutra i moze li mu se verovati Jer lici na Etu, a nisam bio siguran da li je.

  6. #126
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Waldi,

    Bez brige. STP 1-11 se slobodno može uporedti sa ETA 2824-2 ili Selitta SW 200.

    Što se tiče današnjeg Roamera - nije baš odgurnut na smetište istorije. To je brend, koji prodaje ogromne količine satova na tržištu Azije. Pretežno kvarčnih.
    A to što je situacija na zapadu i našim prostorima sa njim takva, kava jeste. Ako se pogleda pouda mehaničke linije Roamera i ponuda gore pomenutih Tissota, Certine i Hamiltona - onda odgovor dolazi sam od sebe. Ništa ne vredi ako se cenjenioj liniji vratiš 2003 godine sa samo jednim modelom. A onda u narednih 17 godina liniju prošilirš sa dodatnih 3. Pogledajte šta danas Roamer prodaje pod slavnom linijom Rockshell. Iz toliko bogate istorije, koliko su heritage modela izdali. Nijednog. Jedino što vuču je linija Searock, koja je nastala u jeku kvarčne krize, pa je i u to vreme bila osuđena na propast.
    Danas je takvo stanje na tržištu, da se stara slava ne prodaje više samo na papiru, nego je potrebno oživet u zbilji. Skoro, da nema jačeg brenda, koji veliki deo prihoda ne bazira na Heritage linijama. Roamer je tu zaspao ali pošto im odlično ide prodaja u Indiji, Singapuru, Tajlandu, Filipinima i Indoneziji, ne sekiraju se previše.

    Ima još sličnih brendova. Veliko horološko ime je naprimer Atlantic. Još uvek prave (pravi izraz bi bio sklapaju, ali da ne budem previše nepravedan, dizajn je ipak vlastiti, kao i kod Roamera) odlične satove ali teško ćete naći nekoga u Nemačkoj, ko je čuo za njih. Ali zato Poljska, Rusija, Argentina, Brazil su još uvek pune njihove ponude i dobro se prodaju.

    I Edox je daleko od stare slave - U Evropi. Još uvek prodaje pet puta više kao zajedno Roamer i Atlantic ali to je daleko od onoga, što je bilo pre 15-20 godina Ali kad se setimo, koliko ljudi živi u Aziji, onda je sve jasno.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (1.9.2020. u 20:52)
    Waldi likes this.

  7. #127
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Waldi,

    Bez brige. STP 1-11 se slobodno može uporedti sa ETA 2824-2 ili Selitta SW 200.

    Što se tiče današnjeg Roamera - nije baš odgurnut na smetište istorije. To je brend, koji prodaje ogromne količine satova na tržištu Azije. Pretežno kvarčnih.
    A to što je situacija na zapadu i našim prostorima sa njim takva, kava jeste. Ako se pogleda pouda mehaničke linije Roamera i ponuda gore pomenutih Tissota, Certine i Hamiltona - onda odgovor dolazi sam od sebe. Ništa ne vredi ako se cenjenioj liniji vratiš 2003 godine sa samo jednim modelom. A onda u narednih 17 godina liniju prošilirš sa dodatnih 3. Pogledajte šta danas Roamer prodaje pod slavnom linijom Rockshell. Iz toliko bogate istorije, koliko su heritage modela izdali. Nijednog. Jedino što vuču je linija Searock, koja je nastala u jeku kvarčne krize, pa je i u to vreme bila osuđena na propast.
    Danas je takvo stanje na tržištu, da se stara slava ne prodaje više samo na papiru, nego je potrebno oživet u zbilji. Skoro, da nema jačeg brenda, koji veliki deo prihoda ne bazira na Heritage linijama. Roamer je tu zaspao ali pošto im odlično ide prodaja u Indiji, Singapuru, Tajlandu, Filipinima i Indoneziji, ne sekiraju se previše.

    Ima još sličnih brendova. Veliko horološko ime je naprimer Atlantic. Još uvek prave (pravi izraz bi bio sklapaju, ali da ne budem previše nepravedan, dizajn je ipak vlastiti, kao i kod Roamera) odlične satove ali teško ćete naći nekoga u Nemačkoj, ko je čuo za njih. Ali zato Poljska, Rusija, Argentina, Brazil su još uvek pune njihove ponude i dobro se prodaju.

    I Edox je daleko od stare slave - U Evropi. Još uvek prodaje pet puta više kao zajedno Roamer i Atlantic ali to je daleko od onoga, što je bilo pre 15-20 godina Ali kad se setimo, koliko ljudi živi u Aziji, onda je sve jasno.
    Hvala na odgovoru! U tom slucaju mozda sebi i priustim neki model sa STP-1-11. Naisao sam vec na par modela koji su mi se dopali a cenovno mi odgovaraju. Pretpostavljam da servisi nece biti probelm u buducnosti? Ondosno nista manje vise veci od ETA, Seiko, Miyota ili Sellita mehanizama.

    Apropo Roamera, tako sam i mislio, da im je Azija fokus a u Evropi sta bude, bude. Menjali su u zadnjih 3-4 godine 3 tamosnje grupe, a poslednju su promenili zato sto je bankrotirala i sada su deo Moda grupe u Australiji. Jedino sto nisam znao da su tamo uspesni toliko. Ali ima smisla kada se uzme u obzir trziste... No mislio sam da i tamo tavore sa prodajom i da je situacija ne bas finansijski bajna po celu kucu. Kao i za Edox. S tim sto Edox barem ima sajt koji lici na nesto 'inspirativno' u pogledu predstavljanja kolekcija. Kod Roamera kada spojimo ovo sto si rekao za prodaju i cinjenicu da su vlasnici takodje Azijati, i ne mozemo se previse uzdati da ce slediti tokove istorije kao sto bi neki vlasnik iz Evrope uradio. U svakom slucaju voleo bih da se vrate svi priblizno u svoja zlatna doba u buducnosti ili barem da teze ka tome. Barem kao Jupp iz Fortisa, da probaju malo vise ambicije pa kud puklo da puklo
    Ovo za Atlantic si zaista super opisao. Kada se pogleda koja je kolicina ruskih recenzija njihovih modela na youtube-u, a na engleskom prakticno na prste da se prebroje. (malo vise prstiju )
    Poslednja ispravka: Waldi (1.9.2020. u 22:41)
    Haifisch23 likes this.

  8. #128
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Moracu ipak da se ispravim i izvinim Roameru zbog moje poruke da nemaju ni instagram profil. Slucajno sam opet pretrazio i nasao profil od vise od 80.000 pratilaca i vrlo aktivnih ljudi na njemu. Postoje i odgovori na pitanja kupaca o mehanizmima

    Bas sam se ogresio juce o njih zbog online marketinga

    PS: Ali cinjenica je da sam pre par meseci imao istu pretragu i da nisam apsolutno nista mogao pronaci i bio bas razocaran. Nesto sam lose uradio prilikom pretrage sigurno. Mene ovo postojanje profila sada neizmerno raduje #zivbioroamer
    Haifisch23 and davorb like this.

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213

Slične teme

  1. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  2. Sector Ocean Master - kvalitet mehanizma?
    By ivan niksa in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.12.2009., 23:02
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •